Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Juhászkutya vagy Svájci...

Német Juhászkutya vagy Svájci Fehér Juhászkutya?

Figyelt kérdés

Amiket tudok biztosítani neki:

-hétköznap 4-5 óra aktív foglalkozás, hétvégén és nyáron szinte egész nap :)

-lakásban lenne, de kb 2 percre van egy kutyafuttató(erdő, mező), ahol minden nap el lenne engedve, más kutyákkal, ezen kívül fél órára van egy tó, oda is levinném amikor jó idő van

-hobbi sportkutya lenne (frisbee és canicross elsősorban, meg ami még megtetszik)

-kutyasuli, következetes nevelés, családtag (de nem falkavezér!)


A két fajta közül az lenne jobb, amelyik...:

...jobban elfogad más embereket, kutyákat.

...inkább családi kutya, mint kemény munkakutya (ha jól tudom ez inkább a sfj)

...könnyebben kezelhető

...kevésbé ugatós

...jobban elvan lakásban


Akinek nem volt még egyik fajta se, azt megkérem, hogy inkább ne írjon!

Akinek van/volt valamelyik (esetleg lakásban), az leírná a tapasztalatait? Naponta hány órát foglalkozik vele aktívan, mennyire barátságos, stb.


Előre is köszönöm minden értelmes válaszolónak! :)



2014. aug. 31. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Annyi a különbség a kettő között, viselkedésben hogy a Svájci Fehér Juhászkutyát nem szokták munkára használni, de általában a német jucikból is csak a feketét... legalábbis most már egyre inkább törekednek rá a tenyésztők, hogy csak a fekete legyen munka kutya. Egyébként nem igazán van különbség a kettő között, elvégre a SJ is német juhász, csak fehér... Külsőre kell döntened, én az SJ-t választanám.
2014. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy picit inkább a svájci felé hajlok, a munka miatt, ők ezen a téren kicsit hátrébb vannak szorítva, mint a németjucik.


Illetve nem tudom ez mennyire számít, de szerintem a a németjuhász már nagyon túl van szaporítva, minden 2. kutya ennek a keveréke. A svájcit szerintem még nem tették tönkre teljesen.


Bocsi, nekem nincs ilyen kutyám, csak a véleményemet írtam le :) De ajánlok neked két nagyon jó kennelt, szerintem érdemes lenne érdeklődnöd valamelyik tenyésztőnél:

[link]

[link]

2014. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Svájci. Lényegesen "szelídebb", mint az nj. Kevesebb is van még belőle, nem olyan nehéz valóban jó kutyát találni köztük.
2014. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából én is a svájci felé hajlok, de mivel egyik fajta sem volt, ezért jól át szeretném gondolni. :)

2-es: igen, a nj-nál attól félek, hogy valami idegroncs lesz, és/vagy mindenféle betegsége... Meg show vonalú kizárt, mert szerintem eszméletlen ronda a hátuk, meg sportra nem is jók, de a munkavonalú meg talán túl sok lenne lakásba. :/

És az ilyen válaszokkal semmi bajom, csak ahogy látom tele van olyanokkal az oldal, hogy "nagytestű/nj/sfj kutyát lakásban tartani állatkínzás", közben valószínűleg még csak nem is látott lakásban tartott nagytestű kutyát. :)

2014. aug. 31. 22:22
 5/7 A kérdező kommentje:
A legfontosabb szempont tényleg az lenne, hogy más kutyákkal szemben hogyan viselkedik, mert mindenképp el szeretném engedni, meg más kutyák közé vinni. És nem egy olyan németjuhászt ismerek a közelben, amelyik "miért ne?" alapon nekirontott már más kutyáknak. Meg egy ismerősöm (27 éves férfi) láthatóan nem falkavezér a kan njuhászával szemben. Tudom, leginkább nevelés kérdése, de ismerem, és nem most kezdett állatokkal/kutyákkal foglalkozni. Nekem meg 16 éves lány létemre nem jönne jól, ha abból állna egy kutyasétáltatás, hogy az idegbeteg domináns kutyámat megtartsam a pórázon, és ne tépje ki a karomat, ha meglát egy másik kutyát. :)
2014. aug. 31. 22:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már mindkettő. Én olyan egetrengető különbséget nem látok köztük. Ilyen feltételekkel bármelyik jól érezné magát nálad.Amúgy munka nj alomban is lehet nyugottabb kölyök. Lakásban jól elvannak,egyik sem ugatós.
2014. szept. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő mozgatás mellett a munkavonalú NJ is elvan a lakásban. De szerintem hozzád a svácji fehér juhászkutya jobban illik. :) Ha barátságos kutyát szeretnél, akkor figyeld meg rendesen az almot, a tenyésztők szoktak videókat is feltölteni arról, ahogy játszanak. Amelyik állandóan a tesói hátán ugrál, az később is domináns lesz. Azt a kutyát vidd haza, amelyik látogatásnál szinte kiválaszt téged és veled akar menni (ők később is nyitott, barátságos kutyák maradnak). Valószínűleg több ilyen kiskutya is lesz. Amelyik árnyékként követ és nem túl tolakodó, az lesz az ideális, nyugodt-barátságos kutya.

Napi 2-3 óra foglalkozás mellett is elvannak, de függ a foglalkozás intenzitásától is.

2014. szept. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!