Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát látszólag nagyon...

A kutyát látszólag nagyon zavarta a katasztrófavédelmi szirénapróba. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kevesebb, mint 30 méterre van a házunktól a sziréna és még nekünk is fülsüketítő volt. Naná, hogy a kutyának még inkább. Mennyire ronthatja ez a hallását, főleg most, hogy rendszeresen lesz ilyen?

2014. szept. 1. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira ronthatja mint amennyire neked rontotta. Semennyire.

Kár túlspilázni ezeket az ügyeket, ez azért ilyen hangos, hogy a szirénától 500-re is hallják lehetőség szerint... életvédelmi eszköz nem arra van, hogy minden komfortigényt kielégítsen.

2014. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatod a kutyát, és mind verbális, mind non-verbális kommunikációval azt mondod neki, hogy ettől nem kell félnie, megnyugodhat. Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy a kutyák azért félnek vmitől, mert a gazdi fél, hogy ettől biztos fél a kutyája, és ezt rávetíti az állatra. Végeredmény: kutya azt érzi, hogy fél a gazdi, ergo neki is félnie kell. És kész is az ördögi kör.
2014. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt értem én, hogy életvédelmi eszköz, de akkor is szerintem kicsit sok a havi teszt.
2014. szept. 1. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted. Ha meg esetleg beüt a krach, és akkor derül ki, hogy beszart a sziréna, akkor lehet ajvékolni, hogy senki nem szólt neked, hogy csukd be az ablakod, mert ömlik a gáz...
2014. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm sorraia a válaszodat.

Személy szerint nem voltam megrémülve kicsit sem mivel hallottam, hogy csak teszt és ahogy mondtad, nyugtattam a kutyát. Bár ahogy mondtam ennyire közel a szirénához valószínűleg a kutya se hallotta a nyugtatgatást. :D

2014. szept. 1. 13:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Még szerencse. Ugyanis a nyugtatgatás, csak ront a helyzeten, azzal azt jelzed, hogy van oka tartani a hangtól. A legjobb ilyenkor ha eltereled a figyelmét. Játékkal, vagy feladattal. De semmi esetre sem simogatás, nyugtatgatás.


Amúgy ha a hang olyan, fájdalmas lehet a kutyának. Akkor meg nincs mit tenni, meg kell várni a teszt végét.

2014. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én hagynám a kutyát, oldja meg egyedül. Látszólag zavarta, tehát nem futott világgá. Ha ilyenkor elkezdesz vele játszani, meg nyugtatni, akkor felhivod a figyelmét arra, hogy ez egy különleges zaj. ha nem foglalkozol vele, akkor előbb utóbb, természetes lesz neki.
2014. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Duna parton voltam Csepelen, valahonnan Erzsébetről lehetett hallani, de NAGYON HALK VOLT...ha a lakásban vagyok, vagy alszom, simán megpusztulnék a gáz mérgezéstől :O

Ha a kutya fél, ne tutujgasd, próbáld játékba vinni...ha nem megy, sima helyben maradás feladat, vagy csak sétáljatok anélkül, hogy a kutyához szólnál, rá néznél

2014. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"...ha a lakásban vagyok, vagy alszom, simán megpusztulnék a gáz mérgezéstől :O "


A 3 fő Budapesti vegyianyag üzem körzetében lett telepítve, valószínűleg nem esik bele a sugarába Csepel.

Amúgy ezek a hangszórós szirénák voltak, a klasszikus mechanuikussal tele van telepítve Budapest, és az egész ország is, tehát ha gebasz van akkor be tudják kapcsolni azt is.

2014. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!