Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy 10 hetes németjuhás...

Mennyi egy 10 hetes németjuhász normál testsúllya?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy kb. hány kg lenne a normál testsúllya egy 10 hetes kan németjuhász kölyöknek?

Kevésnek tartom a kutyám súllyát.

Nem tudom a táppal lenne baj (BRIT junior+ otthoni kaja), vagy egészségügyi gondok vannak.

Köszönöm!



2014. szept. 1. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ÁTLAG---ahány hetes, annyi kiló. De sok függ attól, milyen alkatú szülőktől származik. Eltérések pedig mindig lehetnek, mert egy élőlényről van szó.

Nem kilót kell nézni, hanem azt, ha ránézel a kutyára, kilátszanak-e a bordái, vagy kerek, mint a töltött zokni.

2014. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 7-8kg.

Ez az ahány hetes annyi kiló a nagyobb testű kutyákra érvényes.

2014. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az enyém most 3 hónapos, 13 kiló. De nekem is nagyon gebének tűnik, pedig rendesen etetem, Brit tápot kap. A szőre szép fényes, de a kutya maga szerintem sovány(: Most emeltem az adagját, de nem ette meg a teljes adagot.
2014. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az enyém 12 hetesen 13 kg volt. (kan) És teljesen normálisan nézett ki, se túl kicsi se túl nagy nem volt, tesói is kb. ekkorák voltak.
2014. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az nj-nél és általában a nagytestűeknél inkább legyen soványabb a kutya a növekedés alatt, hogy az ízületei ne terhelődjenek feleslegesen.
2014. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ma 13:31

A német juhász nem nagyobb testű, ugye?

2014. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A megfogalmazásban úgy értettem, hogy a német juhásznál nagyobb testű.

A német juhász hivatalosan közép-nagy testű. Nagy testű a rottweiler, a kuvasz, a cane corso, stb.


Itt feljebb valaki okosan mondta, a nagyobb méretű kutyákat mindig jobb szikáran tartani... főleg egy olyan beteges (DP) fajtát, mint a német juhász.

2014. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum 7 maximum 12 kilósnak kéne lennie. Mivel a Német juhász max. súlya kifejletten olyan 40-50 kg is lehet, ezért szerintem a középnél nagyobb méret. 10 hetesen a 10 kg lenne az abszolút normális.
2014. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
A német juhász súlya kifejletten 35-40kg. És most nem a túlsúlyos, elhízott példányokról beszélek. Előfordul egy-egy extrém méretű, ami közelebb van a 70cm-hez és eléri a 45kg-ot, de ezek ritkák.
2014. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ényém 5,5 kg.

Akkor valami baj van vele?

A méretéhez képest nem sovány...

2014. szept. 1. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!