Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak van olyan gyógyszer...

Kutyáknak van olyan gyógyszer ami pollen allergiára jó?

Figyelt kérdés

Kutyám a pollenekre allergiás.Csak nem tudjuk mire pontosan.(csirke,bolha,bűzmirigy kizárva orvos által)

Tavaly nem jött ki rajta, mert nyerssel etettünk. Viszont most nem nyersezünk és előjött neki.

Pollen meg úgy jött,hogy május közepe/vége felétől kezdődik és szeptember végig szokott tartani nála,de most kb 1 hete jött elő neki,hogy rágja magát.


Tavaly előtti nyarakon is 2 hetente jártunk orvoshoz és fizettünk 8 ezer ft körül. Amíg kapta a gyógyszereket (3 napra írta fel) meg kaptunk egy fertőtlenítőt meg kenőcsöt azzal több ideig kellett kezelni. Amikor úgy tűnt elmúlik.

1,5 -2 hét telt el tünet mentesen. Utána újra kezdődött :/ Egy ilyen időszak alatt 3x-4x biztos elvittük.De mindig ugyan azt kapta! Én mondtam a dokinak,hogy ezeket a gyógyszereket kapta legutóbb is azt mondta,hogy mivel nem tudjuk mire allergiás pontosan így vmi általános gyógyszert adott,amitől nem fog viszketni neki.


Egy pollen allergia vizsgálat meg elvileg 80-90 ezer ft körül mozog. Ismerősöm is elvégeztette.De azt mondta feleslegesen,mert még abból sem derült ki,hogy mire allergiás.Bár nem tudom ennyi pénzért azért ezt se kideríteni.


A lényeg,hogy ennyi pénzem meg nincs,hogy kiderítsem melyik növénynek a pollenjére allergiás.Ma világban ez a pénz egy fizetés.


Amit kirág részt fertőtlenítem és amikor nem sebes,körömvirág krémmel kenem naponta többször és szépen helyre jön pár nap alatt.


Viszont a viszketést nem tudom megszüntetni,egyszer ajánlott vki nekem egy olyan gyógyszert ami jó,csak vmi oknál fogva azt az üzit nem találtam meg,így a gyógyszer neve se lett meg.


Olyan válaszokat nem kérek,hogy ha nincs pénzem,minek van kutyám meg hasonló.


Semmiben sem szenved hiányt! Minőségi tápot kap,rendszeresen viszem orvoshoz.Csak hát erre a teljes kivizsgálásra nincs pénzem.

Na meg annak se látom sok értelmét,hogy kifizetek kb 10 ezer ft-ot és a kutya 2 hét múlva újra szét rágja magát.


2014. szept. 1. 15:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Utolsó mondathoz hozzá tenném,hogy nem az orvos zsebét akarom tömni úgy,hogy a kutyám meg sem gyógyul!
2014. szept. 1. 15:22
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, a megoldás evidens: ha nyerskoszt mellett nem jött ki rajta az allergia, akkor etesd nyerssel! A helyes táplálás sokkal jobb, mint a táp mellé még gyógyszerrel is tömni.
2014. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hidd el azzal etetném csak nincs már rá lehetőségem.Nyilván nem kérdeznék,ha tudnék nyersezni!!
2014. szept. 1. 18:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! A gyógynövényeket nem próbáltad még a gyóygszerek helyett?Ugyan úgy segíthetnek, mint az embereknél.Jó pár állatorvos is ajánlja, használja.Orvosi előadások is vannak a használatukról.Jobbulást kutyusodnak!
2014. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Keress olyan állatorvost, aki foglalkozik homeopátiás szerekkel, ugyanúgy lehet adni az állatoknak, mint az embereknek, de nyilván más dózisban. Mivel nem gyógyszer, nincs semmilyen káros mellékhatása.
2014. szept. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért nincs már lehetőséged nyersezni? Ha beszerzési probléma, hátha tudunk segíteni.
2014. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Utána nézek akkor a gyógynövényeknek és kikérem a doki véleményét,bár nem hinném,hogy ő jártas benne.

De max megkérdezem,hogy nem tud e olyan dokit aki ebben szakavatottabb.



Nyersezést főként hely hiány miatt függesztettem fel.

Na meg nem is volt olcsó húsforrásom. Spárban vettem szívet,nyakat.Hentesnél farhátat,nyesedéket.

Viszont ezeken a helyeken sem volt a legolcsóbb.Meg Spárban sokszor volt hiány. Fagyasztónkba is maximum 2,5 kg fért el,de akkor is egy csomó mindent pl nagyszüleimhez vittünk fel,hogy a kutyáknak való elférjen.Aztán amíg volt munkám bírtam pénzzel.Tavasz óta meg nem volt munkám.Most szerencsére találtam melót,de fizum nem most lesz.


Szóval egyenlőre egy fagyasztót kéne beszereznem.Utána pedig a Cupák.hu-t szeretném kipróbálni.

Ott elég olcsóak a húsok vennék vagy 8-10 kg-t az jó sokáig elég lenne.Nem is lenne annyira drága.Kiszámoltam. Kistestű kutyáról van szó.(Húgom kutyáját is én etettem)Szóval két kutyát kéne így etetnem.


Szóval hiába lenne olcsó hús forrás,ha nem tudom hol tárolni :/


Szóval hamarosan beszerzek egy fagyasztót és vissza állok nyersre,mert nagyon jó volt :)


De egyenlőre gyógynövényekkel is megpróbálkozom :)

2014. szept. 2. 17:13
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja amúgy gyógynövényt azért nem próbáltam,mert nem tudom melyik lenne ideális erre.

De majd beszélek a dokival.

2014. szept. 2. 17:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Olyan állatorvossal beszélj, aki ismeri és használja is a gyógynövényeket.
2014. szept. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oksi,akkor rákeresek,hogy ki ért hozzá jobban.


Esetleg vkit nem tudsz ajánlani kedves utolsó? :)

2014. szept. 3. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!