Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Westie mit csinál a lakásba...

A Westie mit csinál a lakásba otthon ha egyedül van mert elmentek a gazdik dolgozni? Esetleg rág, rongál, játszik, alszik?

Figyelt kérdés

A kölyök kutya vagy az 1-2 éves kutya tanulja meg jobban ,gyorsabban ezeket a dolgokat amiket a kutyának tudni kell? A francia bulldog jobb vagy a westie?

Ez lenne az első kutyám lécci válaszoljatok minden kérdésre ha tudtok :)

Nagyon nagyon köszönöm előre is :-D Puszi



2014. szept. 1. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Aluszik, elmélkedik, és mint írtad rágcsál.

Természetesen a kölyökkutya.

Hát, ez ízlés kérdése. Én nem szeretek semmilyen Dog-ot, viszont az ekkorácskákat sem. Én inkább talán a Dog-ot ajánlom.

2014. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 10 éve vagyok westie tulajdonos, így tudok segíteni :)

Nos. Ahhoz, hogy a kutya nappal nyugodt legyen, és ne rágjon meg semmit, NEVELNI kell. Ez egy terrier, igazi energiabomba. Az egyedülléthez fokozatosan kell szoktatnotok, pár perctől növelve az időt, egészen akár 2-3 óráig.

Az 1-2 éves kor pont kamaszkor, nagyon nehéz, több odafigyelést és nevelést igényel, mert könnyen a fejedre nőhet.

Én azt mondom, a westie jobb, de bármelyik fajtát is választod, CSAK TENYÉSZTŐTŐL VEGYÉL! Vagy ott vannak a fajtamentések, ha nincs pénzed kutyára, és nem tudsz gyűjteni.

2014. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első kutyának a 2 fent említett kutya közül a francia bulldogot ajánlanám, mivel a westie egy terrier, amit elég nehéz lefárasztani, nehéz őket egy helyben tartani. ezzel ellentétben a francia bulldog egy lustább, -szerintem- könnyebben nevelhető fajta. ez fontos, mivel az első kutyád lesz, nincs tapasztalatod a nevelésükben, ezért mindenképpen egy könnyen kezelhető fajtát kell választanod.
2014. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy melyik fajta való neked, az attól függ, mit tudnál nyújtani neki. Naponta hány séta, hány óra fizikai, hány óra anyi fárasztás, kutyasulira van-e lehetőség, családi kutya lenne-e... egyébként a westie pörgősebb, csak akkor vállald be, ha van naponta 2-3 óra szabadidőd, amiben csak vele foglalkozol. A bulldog nyugisabb, persze azért vele is kell foglalkozni. És ami mindkettőre igaz: CSAK tenyésztőtől szabad venni, az olx-es 40ezer ft-os fajtatisztának beállított keverékeket felejtsd el. Tenyésztőnél pedig 100.000ft körül van egy kölyök.
2014. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, minden attól függ, mennyi foglalkozol vele. Ha megvan a napi 4-5 óra aktív foglalkozás (értsd: tanítás, séta ha már be van oltva, játék és egyéb foglalkozás) akkor aludni fog. De egy kölyökkel bizony sokat kell foglalkozni, néha többet is mint egy felnőtt kutyával,sőt. A kölyök sokkal gyorsabban tanul, mint a felnőtt, de felnőtt kutyát is rálehet szoktatni a rendre, csak az a kérdés, hogy mit hozott az előző gazdájától...

Ha nem érsz rá a kölyökkel maradni egy jó ideig (például egy teljes nyarat) akkor még ne vegyél kutyát. Kb 2-3 hónapig nem is ajánlott egyedül hagyni a kutyákat, utána lassan szoktathatod az egyedüllétre. Először csak negyed óra, aztán fél, lassan jöhet az egy is. Hosszú folyamat, de legalább hatásos, és a kutya rájön, hogy nem haltál meg csak más dolgod akadt.

Teljesen mindegy hogy Westie vagy Francia Bulldog, bár az utóbbi sokkal drágább fajta. Az sem lényeges hogy a Westie egy vérbeli terrier, HA megfelelően lemozgatod és eleget foglalkozol vele!

2014. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mindkettő fajtának határozott, következetes nevelés kell, szabályok betartatása! Egyik terrier, másik bulldog, kemény kutyák, még ha sokan ölebnek is tekintenek rájuk.

Egy nyugisabb, kezelhetőbb példányt válasszon Nektek a TENYÉSZTŐ így első kutyának :)

2014. szept. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. szept. 4. 18:28
 8/9 A kérdező kommentje:

Még csak annyit kérdeznék hogy akkor inkább az 1-3 éves

kutya lenne ideálisabb és akkor kb. 3 napot otthon kéne lennem a kutyussal hogy megszokjon ? Köszi :)

2014. szept. 4. 18:31
 9/9 anonim válasza:

Nekem Westiem van, lassan 6 hónapos lesz, 2,5 hónapos kora óta van nálunk egy 2 szobás, nagy teraszos lakásban. Ő az első kutyám, előtte nem volt soha, így nagy kihívás a dolog :D

Először is, ha idősebb kutyát veszel főleg Westie-t akkor ha tudsz olyanoktól akiket ismersz, vagy ajánlották, mert a Westie nagyon makacs, és ha nem foglalkoztak a kutyussal, csak esetleg kint él az udvaron akkor sokkal több problémád lesz vele, mint egy kölyökkel.

Mi az első pillanattól kezdve ahogy a dobozból kivettük a lakásban használjuk a "fúj" szót arra amire azt akartuk, hogy ne rágja meg stb. Vezeték, telefontöltő, szőnyeg, mindenre. Volt, hogy napjában szerintem 100x elhagyta a számat ez a szó, de megérte, mert SEMMIT nem rágott szét soha, még akkor sem amikor egyedül volt. Vannak játékai, de ami érdekes a csilivili bolti játék nem érdekli igazán, sokkal jobban elvan egy műanyag jégkrémes tetővel (frizbinek használjuk), rossz polóval, meg egy teniszlabdával.

Egyetlen gyengéje a papírzsepi, na ha elfordulok és elől van hagyva, azonnali a pusztítás :D Erről próbáltam leszoktatni szintén, de ez nála valami fétis inkább :D

Eleinte annyira hagytam magára még lementem a boltba, utána 1-2 órák napközben, most már egyhuzamban kibír 6-7-8at is, annyi ha estére hagyom egyedül kapcsolok neki tévét, ugyan is imádja. Változó, hogy hogyan viseli, van, hogy még a ház előtt a buszmegállóban is hallom, hogy nyüszít amikor elmegyek, de van, hogy két makkantás amikor bezárom ez ajtót.

Most lehet megy majd a fú de hülye vagyok beszólás, de ha veszel bármilyen fajta is inkább szukát. Elsőre jobb, kezesebbek, szófogadóbbak (csak kutyás találkozók tapasztalataiból indulok ki, nem vagyok szakértő).

Az igaz, hogy sok türelem kell hozzá, én nem szégyellem bevallani, a szobatisztaság még mindig nem az igazi, és volt olyan, hogy annyira kikészített a makacsságával, hogy sírtam, de így is imádom a kis szarost, semmi pénzért nem válnék meg tőle.

Remélem tudtam segíteni :)

2014. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!