Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak miért van hasmenése...

Kutyámnak miért van hasmenése hústól meg csontos hústól?

Figyelt kérdés

4 hónapos kaukázusi juhászunk van,és mostanában sima húst meg csontos húst szokott kapni(nyersen).Csontos húsként csirkeszárnyat meg néha farhátat.De melyik a csontosabb mert egy két csontdarabot is észrevettem,a székletében.

Meg kavicsokat is mindig leszokta nyelni.


2014. szept. 1. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hirtelen megterhelte a gyomrát. Szokott olyan lenni,hogy a kutyáknak lesz hasmenése a nyerstől.

Ad neki több napig, pár nap alatt hozzá kell,hogy szokjon a szervezte.Egy kis főtt rizst keverj még bele,az megfogja a hasát és hozzá szokik a nyershez,csak amikor látod hogy jó a kaki hagyd el a rizst,mert a csonttól kaksiznak keményet szóval ha még rizst is kap hozzá akkor székrekedése is lehet szóval figyelni kell!

2014. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig már pár napja adom neki,és eddig is kicsit sok volt a széklete a hústól.Meg kevés gyümölcsöt is adok neki,ezt a sima hús vagy a csontos mellé érdemes adni?
2014. szept. 1. 16:41
 3/9 A kérdező kommentje:
A rizs segíti az emésztést nem?
2014. szept. 1. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyümölcs illetve a táplálékváltás okozhatja a hasmenést. Gyümölcsöt most pár napig ne adj neki, inkább zöldséget például sárgarépa reszelve, és főtt rizst a hús mellé. A farhát tud elég zsíros lenni, azzal is óvatosan. Ha beállt a széklete újra normálisra, akkor lehet elhagyni a rizst, és csak husit-zöldséget adni.
2014. szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy kis natur joghurtot, kefírt vagy túrót adhatsz neki mellé, az segít a bélflóra helyreállításában. Gyümölcsöt/zöldséget meg csak reszelve, turmixolva add neki mert egyébként nem tudja megemészteni. Ha pár napig megy a hasa a nyerstől az még nem probléma, lehet a váltás miatt, de ha tartósan fenn áll akkor próbálkozz más hússal, lehet hogy a csirkét nem bírja.
2014. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De attól függetlenül ugye fejlődhet jól,hogy hasmenése van?

Meg a kavicsokat mindig lenyeli,ha kint vagyok valamikor kitudom venni a szájából vagy rászólok attól se lesz baja?

2014. szept. 2. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet baja, ha kavicsot, követ eszik, az idegen test sosem jó a bélrendszerben. Lehet, hogy simán kikakilja, de ismertem olyan kutyát, akit műteni kellett miatta, szóval jó lenne leszoktatni róla. Ha rágcsálja is, akkor meg a fogzománca is tönkremegy.
2014. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem,és a hasmenés a fejlődésben nem fogja gátolni?
2014. szept. 2. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha pár napig van csak, attól még nem lesz baja, ha meg ennyi idő alatt nem múlik, akkor úgyis célszerű állatorvoshoz fordulni. Viszont ha hosszabban tartó hasmenése lesz, miután elmúlik óvatosan az etetéssel, ne etesd túl semmiképpen, hogy "bepótolja", mert abból növekedési gondok, konkrétan panostitis (csonthártyagyulladás) lehet. Erre a nagytestű fajták kölykei amúgy is hajlamosak, ezért az a jó nekik, ha lassan, de egyenletesen gyarapodnak.
2014. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!