Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne a jobb...

Melyik kutya lenne a jobb választás, a beagle vagy a tacskó?

Figyelt kérdés

Kint lakna, de sokat foglalkoznék vele és ez a két fajta tetszik:)

Jöhet tapasztalat, meg minden ami segítene dönteni;)



2014. szept. 1. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kutya sem igazán alkalmas csak kinti tartásra. Inkább kinti-bentire.

Miért ez a két fajta tetszik? Bármelyiket is választod, tudod majd őket sétáltatni legalább heti 3-4 alkalommal? Mert az oké, hogy neked tetszik, de az sem mindegy, hogy tisztában vagy-e a fajták igényeivel. A beagle egyébként egy eléggé makacs kutya.

2014. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Miért pont ez a két fajta tetszik? Mármint a külsejükön túl.
2014. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szinte minden nap megtudnám sétáltatni, és már nagyon sokat olvastam róluk, de nem tudok dönteni a két fajta között...:) ♡♡
2014. szept. 1. 17:43
 4/16 A kérdező kommentje:
És nem is csak a külsejük tetszik, sokkal inkább a belső tulajdonságaik;) 
2014. szept. 1. 17:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A Beagle nem könnyű eset! Igazi vadászkutya, aki nagyon makacs és nagy mozgásigénnyel bír. Nem könnyű tanítani. Kezdő kutyás nem biztos, hogy könnyen tudja kezelni majd. Én inkább a tacskóban gondolkodnék a helyedben, ha még nem volt kutyád :)És mivel a tacskók közel vannak a földhöz, ezért inkább kinti-benti tartásra javasolt, bár a Beagle is a szőre miatt.
2014. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De hidegben mind2 melegben lenne amúgy, és tacsiból is inkább hosszúszőrű lenne:D
2014. szept. 1. 18:15
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha sokat foglalkozol vele, akkor a beagle is tanítható!

De a tacsik is könnyen tanulnak.

Én egészségügyi szempontból inkább a beaglet javasolnám, mert a tacskóknak azért elég komoly egészségügyi problémáik szoktak lenni, és nem csak a kor előrehaladtával! (nyilván a rossz testalkatuk miatt)

láttam már fiatal, gerincproblémás tacskót, akit műteni kellett

nekünk is volt tacskó keverékünk - sérve volt, hátsó lábai lebénultak a hosszútávú terhelés miatt...

tacskó: rövid láb, hosszú test - sok sétáltatásra nem ajánlanám; ha tacskót választasz, avval nem kell túl sokat sétálni, szerintem naponta minimális séta is elég nekik

ha viszont napi hosszú sétákra vágysz, akkor a beagle tökéletes választás; kimeríthetetlen energiájukkal mindig készen állnak egy újabb kalandra; sokféle tevékenységbe is belevonhatod, pl. úszás, hosszú túra, agility... ezekre pl a tacskó nem igazán alkalmas

a beaglenek egyébként lényegesen kevesebb egészségügyi problémája van

de igazából az egész az életmódodtól függ: mennyi időt töltenél vele, elég türelmes vagy-e a tanításához, milyen körülményeket tudsz neki biztosítani, stb.

ezeket átgondolva dönts

(Én a menhelyi kutyákat is tudnám javasolni, esetleg még közöttük is találhatsz fajtiszta beagle-t, vagy tacskót; de ha nincs is, csak keverék, azok is nagyon hálásak tudnak lenni, és a végén nem bánod majd meg, hogy megmentetted az életét :)

2014. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Mindkettő tartható kint :D
2014. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Eső válaszoló szerintem ez nem igaz. Nekünk ugye keverék kutyánk volt,és tökéletesen megélt kint.

Szerintem sok olyan háztartás van, ahol nem engedhetik meg a kinti-benti kutyát, és az sem mindegy hogy egy tacskóról vagy egy bernáthegyiről van szó.

kisméretűeknek jót tesz ha bejárhatnak, főleg rövid szőrűek télen melegedni, de saját tapasztalatomból mondom hogy pl egy Német juhász tökéletes, teljes életet él úgy is ha soha nem volt bent. Nem minden kutya való bentre!

2014. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de sajnos Anyukám nem enged nagytestűt, mert fél tőlük, pedig én azokat jobban szeretem..
2014. szept. 1. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!