Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító vagyok? Itt találkoz...

Szaporító vagyok? Itt találkoztam ezzel a kifejezéssel, és nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
2 törzskönyves kutyám van, 2-3 évente van szaporulat a kölyköket és a szülöket minőségi táppal etettem (flatazor) a kölykök chipelve olva féregtelenitve , valamint igény szerint törzskönyveztetve adom. A szülök voltak tenyészszemlén és eüszürésük is van de kiállítási cimük nincs mert nem nyernének mivel egyenes hátuak ahogy a standard előírja nem ezek a farukat a földön huzzó fajták.
2014. szept. 1. 22:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
Ha szűrve is vannak a kutyák, nem hiszem hogy az lennél.
2014. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Igen, az vagy. Eloszor is a tenyeszkutyakat fuggetlen bironak minositenie kellene. Ha nem kiallitas, akkor munka, de valami legyen. Masreszt honnan tudod, hogy a ket szulo vervonala osszeillik,es ha ossze is illik, nem jo, ha elarasztod a fajtat ugyanabbol a parositasbol szarmazo almokkal. Harmadreszt a kolykoket nem igeny szerint torzskonyvezve adjuk, mert a meoe szabalyzata szerint csak teljes almot lehet torzskonyvezni, fajtatiszta kutyahoz az egyebkent is jar. Negyedreszt mit tud a te ket kutyad felmutatni, miben jobbitja a fajtat egy ilyen parositas? Ha a valasz az, hogy semmiben, akkor abba kene hagyni, mert a fajtamentok mar igy sem birnak a sok kidobott nemet juhasszal mit kezdeni.

Szerzodes legalabb van?

2014. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

A kiállításra vonatkozó megállapításod nem pontos. Gondolom, nj-d van. Tenyésztéshez nem kötelező a győztes cím kiállításon. Ha a kutya megkapja a nagyon jót, már azzal is lehet tenyészteni.

Hol törzskönyveztetsz?

2014. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

ma 22:19

Szakadj le a MEOE-ről. Nincs már olyan. MEOESZ van, ahol az ETSZ-ek törzskönyvezik a kutyákat, az ő tenyésztési szabályzataik szerint.Az ETSZ-ek szerződött partnerek a MEOESZ-ben, hogy megkapják az FCI elismertséget.

2014. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
"igény szerint törzskönyveztetve adom" ????????
2014. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
22:23 igaz, de a lenyegen nem valtoztat.
2014. szept. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok szakértő, számomra a szaporító egy "kiskutyagyár" ahol a szülők csak arra vannak tartva hogy minél hamarabb minél több kölyköt produkáljanak. Kb mint egy csirketelep, embertelen környezet, kínzott állatok.

Nem hiszem hogy a kérdező ilyen volna.

2014. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező !

A GYK-n előforduló írástudók bizonyos százalékának bizony, szaporító vagy. Kár ragozni, mert a jelenlegi álláspontjuk alapján csak törzskönyves, a fajtát jobbá tenni akaró elhatározásból született almot hozhat le tenyésztő.

Nálad némely pont hibádzik, így besorolható vagy a szaporítók seregébe.

2014. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak az a szaporito, aki nagyban dolgozik.
2014. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind szép és jó, de igaz is? Miért is nem váltod ki a kiskutyák törzskönyvét (ami fejenként 5000 forint)? Mert ugye MEOE tagoknak olcsóbb a tenyészszemle is. Valahogy nehezen hihető, hogy inkább kifizeted drágábban a szemléket, meg eladod olcsóbban a kölyköket tk nélkül, mintha tagsággal sokkal olcsóbban kijönnél. A te kutyáid is törzskönyvezve vannak (elvileg) annak ellenére, hogy nem kiállítási minőségűek, szóval...
2014. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!