Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának piskóta/tortatészta?

Kutyának piskóta/tortatészta?

Figyelt kérdés

Szülinapot ünneplünk és adhatok a kutyusomnak a tortából egy kis szelet tortát (lekaparom róla a krémet)?

köszi



2014. szept. 2. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A csoki és egyéb édesség, nagyon káros a kutyának. Méreg a számukra. Ne tömd ilyen hülyeségekkel.
2014. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minek?

Az édesség sokkal jobban károsítja az ő fogait,mint a miénket.Hizlal,nem tesz jót a cukrának,és teljesen felesleges.

2014. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi, felfogtam
2014. szept. 2. 10:31
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Egyszer adhatsz. Másodikra nem lesz.
2014. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem igen lesz maradandó, nagyobb baja, de semmi értelme és nagyon káros a finomított cukor. Embernek is állatnak pedig sokszorosan. Általában vakságot okoz, ami egyértelmű.


Adj neki gyümölcsöt róla,ha lesz rajta.

Az is lekvárként távozik, de nasinak szeretik.

2014. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne adj neki semilyen emberi ételt, nem tesz jót neki.

Ha mindenképp sütit akarsz neki adni, süss neki! Rengeteg kutyarecept van a neten.

2014. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak volt egy pincsi keveréke, menhelyről hozta. A kutya állandóan kuncsorgott a csokiért, édességért, és mivel anyám nem a nevelés mintaképe, ezért nyakra-főre adta neki. Ez átlagban kb. napi 1 kocka csokinak megfelelő mennyiség volt. A kutya epilepsziás lett, megmondta a doki, hogy a cukortól, csokitól alakult ki. Ezek utn is kapta ugyanúgy az édességet a kutya, mondván, hogy ilyen kis falatkától nem lesz baja.


Döntsd el, hogy mit szeretnél :)

2014. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se adj neki. Inkább egészséges ételeket adj neki, olyat ami neki való. Ugyanúgy boldog lesz attól is. :)


A csokitémához: most láttam egy ilyen esetet a saját szememmel, hogy adta a kocka csokikat a kutyának az illető. Meg is kérdeztem, hogy nem mérgező a kutyának a csoki? (nem voltam benne biztos, mert sosem volt kutyám, inkább cicás vagyok, de a cicának se jó) Válasz: "Á ennyitől nem lesz semmi baja!" De minek kell könyörgöm? Semmi értelme, ráadásul szegény öreg kutya, nem kéne rásegíteni, hogy beteg legyen...És valaki ezt teszi a saját kutyájával. Nem tudatlanságból, hanem csak úgy mert felelőtlen. (ez nem a kérdezőnek szólt, mivel ő azért tette fel a kérdést, mert nem tudta, és aggódott a kutyájáért)

2014. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Meg leszek kövezve. de egy falattól évente nem lesz semmi baja. Eszik ő sok mindent, amiről nem tudsz, és nem tűnik hasznosnak.

Az én véleményem:

Rendszeresen kutyának való kaja, néha (de nem naponta!) egy-egy falat abból amit te eszel. A piskótatésztából egy falat azért nem arzén. A kötödést erősíti (különösen, ha te harapsz egyet belőle, és a maradékot adod oda), a kutya és a gazda hangulatát is javítja.


Ne felejtsük el, hogy kutyák a konyhai maradékon éltek az elmúlt 10 ezer évben. Szerintem szinte mindent kaphatnak, ami nekünk nem árt. (a csoki példul a leghíresebb kivétel)

2014. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Ugyan már!

Mégis mi baja lenne egy darab piskótától?

Komolyan, nem vagytok normálisak. Eszik egy kis darab sütit, aztán már temetnétek.

Ha meg az a kérdés, hogy a kutya lelopta a csokit az asztalról, most mi lesz, akkor meg mind írjátok, hogy ne aggódj, ennyitől nem lesz baja.

Nevetséges.

És táppal etetem a kutyáim, nem házikoszttal, nem kapnak csokikát és egyéb mérgeket. De nem rohanok dokihoz azért, mert pl. nemrég a kutyám bezabálta a pudingot, ráadásul melegen.

2014. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!