Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd gyerekek ellopták...

A szomszéd gyerekek ellopták a kutyámat és most nincs meg, mit tegyek? Hová fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig nagyon jóban voltam a szomszédunkkal, neki 2 kisiskolás korú fia van, nekem megy egy 3 és fél hónapos kölyökkutyám. Múltkor átjöttek hozzánk és megkérdezték, játszhatnak-e a kutyussal. Mondtam, hogy persze, de csak itt a kertben. Az elmúlt héten minden nap átjöttek és labdáztak vele, szaladgáltak, játszottak, egyszóval jól elvoltak, de azt sose engedtem nekik, hogy elvigyék a kutyát. Néha megkérdezték, hogy elvihetik-e sétálni, de erre mindig határozottan nemet mondtam.


Erre ma iskola után átjöttek és szó nélkül elvitték a kiskutyát sétálni, de nem tudtak rendesen vigyázni rá, elengedték a parkban, gondolván, hogy majd ugyanúgy labdáznak vele, mint itt a kertünkben, de a kutyusom a játék hevében elszaladt és azóta nincs meg.


Erre jöttem haza a munkából, hogy a kutya sehol! Kis híján szívbajt kaptam! Aztán mikor végül átmentem a szomszédhoz megkérdezni a fiúkat, nem látták-e Bogyót, ők tagadtak mindent, hogy neeem, nem, nem látták, de később a kisebbik fiú elsírta magát az anyukája előtt és kiderült a dolog... akkor persze rögtön átjöttek az anyukájukkal és beismerték, hogy ők vitték el a kutyát, de játék közben elszaladt tőlük és nem mertek szólni, mert féltek, hogy kikapnak.

Le is szidtam őket, hogy mégis mit gondoltak? Egyáltalán hogy jutott ilyen az eszükbe? Mi a fenét képzeltek, hogy csak így kérdés nélkül elviszik Bogyót, és nem szólnak róla, de akkor meg nekem esett az anyukájuk, hogy ne emeljem meg a hangomat a gyerekeivel szemben, a fiúk már bocsánatot kértek, úgyhogy fogadjam el és ne csináljak jelenetet, mert már így is elég rosszul érzik magukat szegénykék. Különben is, ez csak egy kutya, meg hogy majd úgyis hazajön... Na, akkor a szomszédasszonyommal is összevesztem, hogy ez azért nem így működik, hogy ők bocsánatot kértek és kész, ellopták a kutyánkat az udvarunkból és ezt nem lehet egyszerűen elrendezni egy bocsánatkéréssel. Szívem szerint feljelenteném őket, de hát ezek csak kisgyerekek, nem tehetek ilyet!


Ettől függetlenül Bogyó odakint kóborol és nem tudom, kihez fordulhatnék ezzel?


Chip még nincs benne, csütörtökre volt időpontunk az állatorvoshoz, akkor kapta volt meg a veszettség elleni oltással együtt. :(



Nagyon el vagyok keseredve!!! :(((

Ilyenkor mit lehet csinálni??? :S



2014. szept. 2. 17:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Képeket feltöltesz róla, és neten keresed, valamint ha tudsz, nyomtass plakátokat, keresgélj a menhelyek honlapján, hátha bekerül! Sok sikert!
2014. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor hasznos lehet a facebúk, ha van fényképed Bogyóról feltöltheted, hogy eltűnt nem látta-e valaki? Vagy megkérdezhetnéd a szomszédokat nem-e láttak egy kis kutyát kószálni. Az is lehet valaki megsajnálta és befogadta esetleg menhelyre vitték, már ha van akkor oda is benézhetnél szerintem.

A gyerekek anyja meg elég nagy paraszt.

2014. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%

Én feljelenteném a szülőket főleg ha nincs meg a kutyád. Mi az hogy csak úgy bemennek a házadba/kertedbe a gyerekek? Ez konkrétan "betörés". Mivel az engedélyed nélkül vitték el a kutyát, ráadásul úgy hogy te nem tudtál róla, szerintem teljesen jogos a felháborodásod. Gondolom 14 év alattiak, szóval a szülőkre hárul a felelősség. Én nem hagynám annyiban az ügyet a szomszéddal, az tuti!

Drukkolok, hogy meglegyen a kutyád, plakátolj, írj róla minnél több infot a plakátra és tedd fel a facebookra is, tedd nyilvánossá stb. Ha már reménytelen a helyzet ajánlj fel a nyomravezetőnek/megtalálónak pénzjutalmat. A lényeg, hogy minnél több helyre jusson el!

Ha meglesz a kutya utána, soha, de soha ne engedd a gyerekek és a szomszéd közelébe! Mert úgy néz ki nem érdemlik meg, még azt se hogy nézzék a kutyádat, nemhogy játszanak vele.

2014. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

A plakátolás és a facebookon való megosztás is jó ötlet. Sajnos nem sok képem van még róla, de már keresgélek a gépen, biztos lesz olyan, amin rendesen látszik és nekiállok plakátot gyártani. Még ma ki lesz nyomtatva és este körbejárjuk a környéket, kiragasztjuk, ahová csak tudjuk. A férjem most is odakint van és Bogyót keresi, telefonon tartjuk a kapcsolatot, néha hazacsörög, hogy nem jött-e még is vissza a kutya. Egyelőre sajnos semmi... :(


Csak reménykedni tudok benne, hogy szegénykém épségben előkerül. :( Annyira kicsike még, és olyan kajla, olyan kis játékos... nagyon kétségbe vagyunk esve. :S

2014. szept. 2. 18:12
 5/40 anonim ***** válasza:
86%

Büdös kölykök mi a f....t képzelnek... :@@@ Ennyi eszük lehetne már,hogy nem menjenek át hozzád,és engedély nélkül elvigyék szegénykét. Fú de felidegesít,földhöz csapkodnám őket..

Egyébként tényleg plakátolj ki képeket az utcára,facebookon posztolj róla képeket,meg hasznos információkat,keress fel olyan oldalt ahhol az eltűnt állatokkal foglalkoznak.Sok sikert kívánok. !!!!

2014. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
81%
fasz kölykök :@
2014. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Plakátolj, és facebook, tényleg jó ötlet mindkettő.


Én a helyedben feljelentést tennék, a szülőknek kellett volna figyelni rájuk. Ez szerintem lopás, magánlak sértés stb. Ha nekem gyerekem lenne, ez nem így működne ogy bocsánatot kért és oké, el van intézve. Minimum estig keresnénk a kutyát.

2014. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja arról nem is beszélve hogy nem veszekednék anyuka helyében, hanem konkrétan elsüllyednék szégyenemben.
2014. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

A helyi állatorvosokhoz is add le a képet, és a menhelyekhez is.

A szomszédnak pedig nyújtsd be a számlát a keresés költségeiről.

2014. szept. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%
Helyi sintértelepet hívd fel mindenképp, kérdezgess körbe a környéken, kiabáld a nevét a SZOMSZÉDAIDAT MEG JELENTSD FEL!!!!! Hogy képzelték ezt?! EZ LOPÁS!!!!! Agyonverném a büdös kölyköket az tuti.
2014. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!