Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktátok a kutyátoknak...

Hogy szoktátok a kutyátoknak beadni a féregtelenítőt?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen sikerül a tablettát megetetnem vele, és akkor is a tabletták egy részét van hogy még ki is köpi. Van valami bevált módszeretek?

2014. szept. 3. 11:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
Ahogy az állatorvos javasolja, van hogy májkrémbe belerakom(ez általában mindenkinel beválik), de van hogy berakom a szájába, úgy is megeszi..szerencsére nincs ilyennel gondom!
2014. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az én kutyám kb. mindent megenne ami étel, így nem nehéz a dologom, de azért a féregtelenítőt ő sem szokta szeretni.

Én azt csináltam hogy egy kilós sajtból vágtam egy vastag de mégis kis szeletet, vájtam belé egy lyukat és abba beletettem egy fél féregtelenítőt. Mivel a kutámnak 2 kell, így ezt négyszer eljátszottam. Szó nélkül megette, mivel imádja a sajtot. :) Amit kivájtam a sajtból azt vissza tömtem a féregelenítőre így nem is látszott, konkrétan majndem egyben lenyelte az egészet. :D De azt is csinálhatod hogy bekened mondjuk májkrémmel, az orvos ezt ajánlotta, de én biztosra mentem. Ha végképp nem megy az orvos segít "lenyomni" a torkán.

2014. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Száj kinyit, tablettát lenyomod a torka legmélyére, befogod a száját, felfelé emeled az orrát, és belefújsz. EZ előhozza a nyelési kényszert.
2014. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szépen beledobom a szájába.

megpróbálhatod kockasajtban beadni.

A másik módszer, kutya feje felemel szinte függőlegesre, szája kinyit, nyelvéhez hátra berak tabletta, száj becsukva tart és simogatod a nyelőcsövét. Az első nyelésnél győztél.

2014. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenféle tabletta ellen nagy volt a tiltakozás. Viszont ha egy marék száraz táp közé kevertük és kézből kínáltuk, gond nélkül megevett mindent:) (Pedig amúgy soha nem etettük kézből, nem is tudom, hogy találtuk ki éppen ezt.)
2014. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én párizsiba szoktam tenni negyedelgetve és így is feladatra kapja meg, tehát jutalomfalatként funkcionál.
2014. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Régebben virslibe dugtam, 2-3 beetető falat után simán lecsúszott a gyógyszeres is, észre se vették. Mióta BARFozunk, ezzel se szarakodok, rádobom a vacsijukra, és elfogy. Ha véletlenül mégsem (mert az öreg rafkós), akkor megy torokra, szájbefogással, ahogy írták már.
2014. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Régebben én is sajtba, vagy sonkába tettem, de egy idő óta, gyönyörűen kiválogatja és kiköpi.


Így most összetöröm és a kajájára teszem.

2014. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az egyiknek a táp közé teszem, simán megeszi. A másiknak meg általában majonézben adom oda. De ha valami baja van és nem akar semmit enni, de gyógyszert kell adnom neki, akkor beteszem a szájába és addig tartom bezárva, míg le nem nyeli.
2014. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A kajás kutyámnál látványosan a kezembe veszek egy marék jutalomfalatot (lehetőleg aprószemű tápot), adagolok neki hármat-négyet, aztán a tablettát, és egyidejűleg már nyújtom is a következő jutalomfalatot. Annyira habzsol és rá van zakkanva a falatra, hogy meg se nézi, mit eszik.


A kevésbé kajással el szoktam játszani a májkrém-virsli-sajt stb. bohózatot, de miután negyedszer is gondosan körbeszopogatja, lenyomom a torkán, nesze neked.

2014. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!