Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a pitbull és...

Mi a különbség a pitbull és az amstaff között?

Figyelt kérdés
Kicsit össze vagyok zavarodva: mi a különbség a pitbull, a pitbull terrier és az amstaff között?

2014. szept. 3. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A pitbull és a pitbull terrier egy és ugyanaz! Harcikutya, amit azért nem igen ajánlanak otthoni tartásra. Az amstaff kinézetre nagyon hasonlít a pitbullra, és szakavatlan szemek könnyne össze is keverhetik. Azonban az amstaff igazi házi kedvenc. Gyerekek mellé is tartható, és nagyon emberbarát (persze, ha csak nem tartották rossz körülmények között, stb. stb, és nem vadították fel-ami ugye a legtöbb kutyafajtáról elmondható). Idegen kutyákkal azonban kevésbé barátságos. Saját tapasztalatom (kihangsúylozva!!), az amstaff alkalmatlan házőrzésre. Nem egy ismerősömet úgy rabolták ki, hogy az amstaffjuk is ott volt. A biztonsági kamera rögzített mindent. Pitbullból egyet ismertem, de annyi elég is volt.
2014. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

te jo ég elso válaszoló te sem vagy valami túl okos.... :( kár is!!!! Minden tanítás kérdése, még az amstaffok általában nagyobb zomokebb testu kutyák (természetesen papiros kutyákról beszélunk) kiálításokra tenyészetre tartandóak, kedves szelíd állatok megfelelo kezekben! az elso válaszolo szavaibol....nem ajánlok neki ilyen állatot!!!!! Nekekm is amsztaffom van nem papiros, de nagyon szeretem, úgy viselôkedik ahogy tanítottam.... az ilyen erosebb kutyáknál fontos a kovetkezetesség! Nagyon kicsi kortol el kell kezdeni a fegyelmezését (lásd Cesar Millan videóit vagy konyvét)

a pitbull harrcra volt teremtve, de viszont az egy beteg dolog volt az embeektol! általában állatokra uszították hogy megvédje az embereket. majd késobb jó fogadásokat és bizniszt csináltak belolok! A pitbul magas, vékony, és eros állat, hyperaktív és manapság sportokra használjak mint a weight pulling, wall climbing stb! sulyhúzások, futások, minden ami sport. Nagyon sok ember sajnos azt hiszi, hogy vesz egy pitbult hogy meno legyen...de ha nem neveli ugy ahogy azt kell, és ne ért hozzá, olyan vége lehet amit az elso válaszoló is tapasztalt, hogy egyszer hallot róla és elég volt! ezek a felelotlen, gonosz emberek, nem tudják mibe vállalkoznak, és majd a szegény kutyát kell elaltani, mert hamis!!!!

2014. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
95%
Annyi a nagy különbség, hogy két különböző szervezet törzskönyvezi őket. Ugyanonnan származnak, de a két szervezet külön vezeti a regisztrációt és némileg eltérnek a tenyészcélok. Nálunk a pitbullokat borzasztóan nehéz törzskönyvezni(az amerikai kennel klub intézi), alig van tenyésztő, ezért az ilyen kutyák szaporítóktól meg még rosszabbaktól szoktak kikerülni. Ezzel szemben nem kihívás szabályos amstaff tenyészetet találni, ezért a normálisabb kutyások között is elterjedt fajta.
2014. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

[link]

Kedves 1.! Anyád p.ja a harci kutya.

2014. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

A pitbull és pitbull terrier ugyanaz, csak rövidítve, egyébként helyesen pit bull terrier a neve. A pit a nevét azokról a gödrökről kapta, ahol azután harcoltatták őket, hogy hivatalosan is betiltották ezt a fajta "szórakozást" így eldugott helyeken űzték tovább. Tenyésztők egy csoportja megelégelve az állatkínzást kivált, és küllemre kezdte tenyészteni a piteket, kialakítva egy egységes fajtát ez lett az amerikai staffordshire terrier (utalva a brit ősökre)

A pit bull törvény nagyon sokat ártott mindkét fajtának hazánkban, mivel a tiltás kijátszására össze-vissza papírozták a kutyákat, és hála a szorgos szaporítóknak, fajtatiszta pitet elvétve lehet csak itthon találni.

Jellemüket tekintve nagyon hasonlóak, bár sportra talán jobb választás egy pit.

Küllemileg már nehezebb megkülönböztetni őket, könnyebb kiválogatni azokat akik tutira nem amstaffok.

2014. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Az az igazság, hogy ezt a két fajtát, akárki veszi nagy részt azért tartja, hogy erőt fitoktasson vele vagy valóban néha ki is próbálják kutyaviadalokban, ha csak próbaképpen!!! Gondoljunk bele mitől lenne jobb egy pittel vagy amstaffal vagy akár bullterrierrel aházat védeni vagy az utcán gizdán sétálni, mint bármilyen más kemény házőrző kutyával vagy nagy testű őrző védő kutyával?!! EZ a két kutya már főként egy "bizonyos rétegnél" (!!!) státuszszimbólum vagy dominancia jelvény, sok esetben szinte provokatív jelleggel megjelenve vele az utcán vagy kisebb vagy nagyobb tömegben!!Nem beszélve hogy egy nagy testű őrző védő kutya is pont úgy megvéd az utcai támadásoktól vagy a betörésektől, mint egy (akárhogy is nézzük)harcra tenyészett pit ill. amstaff!!Ezekbe gondoljon bele mindenki aki ilyet vesz...legbelül miért is veszi pont Őket magának!!!
2014. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző!

Kb. 10 percig sírtam a röhögéstől, miután elolvastam a válaszod.

Mindig is vágytam egy staffira, vagy pitre.

Most végre lett!


38/N két kicsi gyerekkel. És nem vagyok cigó!

2014. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 azaz igazság, hogy úgy általában a kutyákról sem lehet sok fogalmad, de ehhez a két fajtához végképp nincs közöd sem. Csak úgy megkérdezném, hogy akkor miért válaszolsz?

A csodás elméletedből én hiányolom a következő kulcsszavakat: harci kutya, fekete kutya=ördög

2014. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pitbull: [link]

Amstaff: [link]

2014. szept. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!