Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet e mondani előre...

Meg lehet e mondani előre mekkora lesz a komondor kan kölyök kifejlett korában, amelyik most pont 5 hónaposan 27 kg és 61-61 cm marmagasságú?

Figyelt kérdés
Marmagasság és súly és érdekelne főleg. Az állat a tenyésztője szerint teljesen jó fejlettségű és felépítésű. Mindezt ugyanolyan etetési és mozgás feltételek mellett értem természetesen.Akinek van viszonylag pontos mérése 1 éves koráig bármikor, azt szívesen venném.Keveset adatot találtam erről.

2014. szept. 4. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan magasnak tartom. 8 hónaposan kellene ekkorának lennie. Szerintem nagyon magas a korához képest. Nekem a komondorom kan 8 hónaposan volt 68 cm és 70 lett 1,5 éves korára. A súlya megfelelő.
2014. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szinte minden kutya más ütemben növekedik, csak találgatni lehet, mekkorára fog megnőni.
2014. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
röviden: nem, nem lehet megmondani. valszeg nagy lesz, de hogy mekkora, azt majd az idő meg a gének eldöntik.
2014. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A 8 hónapos komondorod végül hány kiló lett 1,5 évesre? thx
2014. szept. 4. 15:06
 5/10 A kérdező kommentje:
A súlya digitálisa mérleggel van mérve a magassága pedig lapockánál falhoz vetítve.Próbálom szigorúan mérni, nem nagyzolni, Nem nagyon szereti, azt hozzá kell tenni.
2014. szept. 4. 15:09
 6/10 anonim ***** válasza:
az én komondor kanom 10 hónaposan volt 67 cm marmagasságú, most másfél évesen 72 cm marmagas. beteg a szentem, most csak 40 kg, de az előző komondor szuka felnőttként olyan 46-49 kg körül mozgott.
2014. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem nj van, még kölyök 6 hónapos 3 hetes, és én vagyok a legjobban kíváncsi rá, hogy mekkora lesz ha megnő: 66 centi, 37 kiló. tegnap mérte a doki, de neki sincs fogalma, hogy mekkora lesz.

kicsit túlméretes a lelkem:)

2014. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én komondorom növekedése így nézett ki:


8 hetesen 10kg

10 hetesen 13kg

3 hónaposan 17kg

4 hónaposan 27kg, 55cm marmagasság

5 hónaposan 33kg, 63cm marmagasság

6 hónaposan 38kg, 68cm marmagasság

7 hónaposan 42kg, 72cm marmagasság

8 hónaposan 46kg, 76cm marmagasság

9 hónaposan 50kg, 78cm marmagasság


Kb. 1,5 éves korára érte el a végleges magasságát, ~80cm marmagasság (79-82cm között szoktam mérni). A tömege átlagosan 65kg. Nyáron valamivel kevesebb, télen kicsit több.

2014. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tegnap volt szerencsém látni és testközelből "megérezni" egy 80 cm magas és 53 kg (szemem előtt mérték, bár májusban lett lenyírva, szóval rövid szőrrel ennyi) óriás komondor erejét és élvezni látványát.2,5 éves, de egy éves kora óta ennyi a súlya (Fel volt írva a súlya a falra.)Amikor lenyírták 5,5 kg szőrt mértek. Ezek után már így hiszem el a súlyokat, amiket sokan írnak 75-80 kg os komondorokról. Ez a kutya nagyon jó kondiban volt és így is "csak" 53 kg volt rövid szőrrel, de 58,5 kg volt normál nagy szőrrel.Szikár kutya, annyi szent. A 60 kg-os standard ezek után így értendő meglátásom szerint. Felegyenesedve 180 cm lehetett a feje, szóval hatalmas látványban a kutya.Fiatalkori méréseket, amire most kíváncsi vagyok, sajnos nem tudott adni a gazdája, csak a fejmagassága volt feljegyezve a falra, mert csak úgy tudta mérni egy jó ideig...súlyban sem volt feljegyzése.
2014. szept. 5. 14:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon sokan túloznak a kutyák súlyával. Több éve pásztorkutyás munkatesztet rendező ismerős írta, hogy a káj, kau, komondor, stb. fajtáknál a szukák 40-50kg, a kanok 50-60kg között mozognak. Néha van egy-két nagyobb példány. A legnagyobb két kutya tömegre egy 86cm marmagasságú 69kg-os komondor és egy 84cm marmagasságú 67kg-os kaukázusi volt náluk. Több száz kutya közül.


Én a sajátomnál a legnagyobb tömeget szinte földi érő szőrnél mértem, amikor kissé vizes volt, akkor 68kg felett volt egy picivel. A vizes szőr tuti rátett 2-3kg-ot. Utána nem sokkal le lett nyírva a kutya kb. 5-8cm-es szőrre. A lenyírt szőr súlya 6-7kg volt.

Állatorvosnál évente mérem a sajátom, ez a féregtelenítő miatt is fontos. A legkisebb tömeg nálunk 59kg volt rövid szőrrel, ez nyár végén volt. Nyáron keveset eszik. Idén nyáron nem volt meleg, többet is evett, kíváncsi vagyok mennyi lesz. Szerintem olyan 62-65kg között valahol. Tavasszal szokott a legnagyobb súlya lenni, télen többet eszik. Akkor szerintm 65-68kg között van. A szőr most kb. 4-5kg lehet rajta, szóval a kutya szőr nélküli súlya olyan 58-62kg között lehet.

2014. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!