Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy alaszkai...

Lehetséges, hogy alaszkai malamut kutyámat egy szaporítótól vettük? (lent)

Figyelt kérdés

40.000Ft körül volt, szülők, tesók látszólag egészségesek, mint malamutnak látszott. (Volt már dolgom ezelőtt malamuttal)

Viszont most utólag kiderült (én nem voltam ott a kutya megvételénél), hogy igazából nincs törzskönyve - eddig azt hittem, van, ma mondta anya, hogy nincs.

Hoppá. Kis pofáraesés.


A kutya hím, most három éves, abszolút malamutos kinézete volt és van. Semmilyen betegsége nincs, rendszeresen visszük vizsgáltatni, minden rendben van vele. Tudok képet mutatni, ha kell.

De mégis... Lehet, hogy szerencsétlen valami keverék (rossz értelemben)? Mikor jöhetnek elő először a problémák?



2014. szept. 4. 19:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért szaporítós.


Szerencsétek van,hogy eddig nem volt semmi baja.

Bár mivel a malamut nincs túlszaporítva talán kevesebb esély van arra,hogy beteges lesz a kutya.

Nyilván ha divat fajtát veszel akkor akár már rég többszörösét költhetted volna az ebre (pl yorki,bichon,staffi)


Mutathatsz képet:)

2014. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%
na most jön a sok válasz, hogy szaporító, mert hogy sokan azt gondolják, hogy csak is az a fajtatiszta , amelyik törzskönyvvel rendelkezik. De ez nem feltétlen van így. Jó ha törzskönyves, mert akkor biztos lehetsz benne, hogy fajtatiszta és rendesen a kutya ősei is fel vannak tűntetve. Nem tudom milyen körülmények között volt a kutyusod, rengeteg idióta szaporító van, sajnos ezt nem feltétlen tudod kideríteni... Én hallottam már oylat, hogy valaki rotit vett sok pénzért, és felnőtt korában csak hasonlitott a rotira, de a hülye is látta hogy valami tacskó és roti keveréke! Szóval ezt már korán ki lehet deríteni, főleg ha sokszor viszed orvoshoz.... Mutathatsz képet, én kiváncsi lennnék rá, ugyanis nekem is malamutom van. Szerintem ne ess pánikba, én is végtelenül elitélem a szaporítókat, és abszolut ellenzem, mert miattuk van tele a menhely! Nem attól lesz egy kutya jó, hogy van-e törzskönyve vagy nincs, attól lehet fajtatiszta, hogy nincs neki törzskönyve, sajnos csak azoknak a kutyáknak lehet törzskönyve, akinek a szüleinek is van TK-ve, és sok tenyésztőnél hallottam már olyat, hogy nem adta ki a TK.vét, mert a gazdi nem kérte, aztán visszamenőleg már nem egyszerű kikérni.... Persze ez így nem helyes, sajnos sok ilyen esetről hallottam már! De attól lehet fajtatiszta! Egyébként hol vetted?
2014. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztos, hogy lesznek problémái. És gondolom TK nélkül is fogod szeretni.
2014. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

100% hogy szaporított, fajtajellegű keverék, de az nem biztos hogy beteges lesz. De TK nélkül nincs fajtatiszta kutya, fajtatiszta kutyákat pedig csak a tenyésztők árulnak. :)

Nincsen semmi gond ezzal, csupán annyi, hogy egy fajtajellegűt menthettetek is volna, vagy egy sima keveréket is akár... Ingyen van, Ti pedig pénzt adtatok érte, méghozzá nem is akármilyen embereknek, ez itt a gond.

2014. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Tk nélkül mindenképp csak fajtajellegű keveréknek számít, de ha látszólag malamut, akkor ezt az égvilágon senki nem fogja megmondani, ha pl. sétálsz vele az utcán, szóval ne aggódj.

Mutathatsz képet egyébként, az alapján lehet meg tudnánk mondani :)

2014. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Fajtajellegű keveréket vettetek. Mert bár hasonlít a malamutra, nincs rá bizonyíték, hogy az is. Ezért kell kennelből vásárolni. Keverékért nem adunk ennyi pénzt sosem!
2014. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
törzskönyv nélkül csak hivatalaosan nem ismerik el, nem lehet kiállításra vinni, de egy állatorvos is meg tudja állapítani hogy keverék-e vagy fajtatiszta esetleg fajta jellegű keverék! Nem értem miért mondjátok, hogy fajta jellegű keverék, ha nincs törzskönyve! Ez egyáltalán nem igaz! Van persze olyan is, aki fajtatisztának tűnteti fel a keverékét, de nem mindenki gondolkodik így!
2014. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Természetesen akkor is imádni fogom, ha esetleg keverék :), de attól még kicsit szomorú vagyok miatta. Sokat küzdöttem azért, hogy egy FAJTATISZTA malamutom legyen.

Ő lenne az.


[link]


[link]

/2014-08-30_17.03.32-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


[link] /2014-06-27_18.22.28_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


(van több kép is, ha esetleg ez nem lenne elég)

2014. szept. 4. 19:58
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

#7:

Az állatorvos szerinted gyógyítást vagy küllembírálatot tanult? Mert szerintem az előbbit, így ő is csak tippelhet.


"Nem értem miért mondjátok, hogy fajta jellegű keverék, ha nincs törzskönyve!"


Kérdezem: miért mondod, hogy fajtatiszta, ha nincs törzskönyve (azaz kézzel fogható bizonyíték arról, hogy pl a nagypapa nem-e németjuhász volt-e vagy a szamojéd, vagy hogy az apa egyáltalán az a kutya volt, akit mutattak)? Hasonlítani hasonlíthat rá, biztos malamutnak is fogják nevezni az utcán vagy bárhol, de attól még nem válik fajtatisztává.

2014. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Nincs törzskönyve. Akkor mi a kérdés?


M,e biztos, hogy előjönnek problémák, a keverékek sokszor egészségesebbek, mint a fajta tiszta kutyusok. Ha szerencsétek van, akkor nem beltenyészetes a kutyus, és nem lesz semmi gond.


A nagyobb problémák már előjöttek volna.

2014. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!