Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kavicsos palack elhagyása?

Kavicsos palack elhagyása?

Figyelt kérdés

A kutyámmal a tiltást kaviccsal megtöltött PET-palackkal gyakoroltuk, és egész jól is megy. Persze mindig kombináltam a NEM! szóval.

Palackkal szinte bármiről le tudom tiltani, de ha nincs nálam a palack, akkor simán a Nem-re nem hallgat. Illetve nem mindig.

A jutalomfalattal ugyanez pepitában. Kajával a munkakedve, mint Szahanov elvtársé, épp csak el nem repül, anélkül csak ímmel-ámmal dolgozik. Megteszi, amit mondok, de pofákat vág közben. Ez nem akkora probléma.


Hogy kéne "kivezetni" a tanításából a palackot?


2014. szept. 5. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A leírtakból nem figyel rád eléggé a kutya. Kezdetnek némi kapcsolatépítésképp javasolnám, hogy táppal jutalmazd, tehát etesd kézből. Oszd szét a napi kajaadagot kis feladatozások közt és úgy kapja meg. Ez építi a kapcsolatot kettőtök közt.

Tiltásnál pont ezért nem tőled "tart", hanem a palacktól. Erre nagyon jó megoldás a kicsi méretű póráz. Fegyelmezés a következőképpen: belerakod a kutyát egy olyan helyzetbe a kertben, amiről le akarod tiltani, hagyod, hogy belekezdjen a hülyeségbe, ilyenkor rövid póráz elkap, határozott "nem", közben pórázrántás. Láb mellé veszed, feladatot kap, ha jól csinálja, megy a jutalom.

2014. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A NEM a palack rázás előtt, vagy közben történik?

Mert ha közben akkor a palack kiüti, erősebb inger.

Először NEM aztán ha kell, akkor palack. Meg fogja tanulni, hogy érdemes már a NEM-re is figyelni.


A jutifalat elhagyás úgy történjen, hogy eleinte csak pl minden 3-4 nél nem kap, aztán már csak minden második, aztán minden 3.-ra kap és így lassan elhagyod.

Én időnként visszatérek a jutizásra, mégha szépen szót is fogad.

2014. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy flakonozol, mivel erősíted a tekintélyedet a kutya szemében? Mert ha azt nem rakod helyre, akkor életed végéig mászkálhatsz flakonnal. Az egy remek eszköz, de önmagában nem csodaszer.

Esetleg megpróbálhatod még eldugni valahova a flakont, hogy ne lássa a kutya, csak hirtelen teremjen a kezedben, ha valami hülyeséget csinál, de az sem egy biztos módszer. Jobb lenne, ha sikerülne flakon nélkül is kivitelezni a tiltást, találni olyan fegyelmezési formát, ami tárgyfüggetlen, de hat a kutyára.

2014. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem hagyom, hogy beletolakodjon a személyes terembe, nem nyúlhat a kajájához, amíg nem kap rá engedélyt, nem mehet ki a kapun parancs nélkül, főleg nem előttem. Séta közben sajnos eléggé húz (főleg eleinte), tudom, hogy ez probléma. Gyúrunk rá. Próbálkozik a kis mocsok. :)


Akkor megpróbálom a palackot úgy alkalmazni, hogy csak ráerősítsen a vezényszóra.


Próbáltam eldugni is a palackot, volt is, hogy sikerült meglepnem vele, jó hatással.


Köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 5. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezekre a dolgokra abszolút nem jó a palack.

Sétánál, attól függ mit szeretnél elérni? Ne húzzon: felraksz egy egysoros fojtót és ha húz, megállsz, egy erőteljes rántással rá is kontrázhatsz( ha nem megy vissza)

Láb mellett menjen: egy vacsi kimarad, másnap póráz, fojtó fel, beveszed láb mellé, elé tartod a falatot, 2-3 laza pórázas melletted lépés után falat megkap, új falat, elölről kezd. Ha már megy, falat nélkül lehet gyakorolni otthon meg utána utcán is a "lábhoz" vezényszóval.

kajába kontárkodás: kiteszed a kaját a táljába, megvárod, míg nyugodtan nézzen téged. ha ez megvan, leülteted, elé teszed a tálat. Ha beleenne, azzal a lendülettel felveszed. Előbb-utóbb rájön

Személyes tér: odapofátlankodik, hátat fordítasz. Ugrál, tolakszik, simán csak megfordulsz és nem figyelsz rá.

Szerintem ezekhez a flakon kicsit erős, én azt maximum főbűnnél szoktam alkalmazni, pl ha eldurvul a játék vagy valaki pofátlan a másikkal, stb.

2014. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja igen...a kapun kimenetel kimaradt:

Pórázt ráteszed, leülteted az ajtó elé. Kinyitod az ajtót, ha megindul kifelé, te elindulsz a másik irányba, amilyen hirtelen tudsz.

Ha már nem próbálkozik, mikor kinyitod az ajtót, te kisétálsz, és kihívod magad után.


Amit ajánlok neked: mielőtt foglalkoznál vele, döntsd e, hogy te vagy a legkirályabb falkavezér a világon és minden döntésed sziklaszilárd, megkérdőjelezhetetlen.

2014. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem ezekre akarom használni a palackot, ezeket csak azért írtam, mert szerintem "csak kisebb" gondok vannak a tisztelettel, nem olyan égbekiáltóak.

A palackot elsősorban a felesleges ugatásról meg a túl durva játékról való letiltásra használom.

2014. szept. 5. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!