Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel segíthetnék a fiamnak,...

Mivel segíthetnék a fiamnak, aki retteg a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Mindig volt kutyám, mikor ő megszületett, akkor is. Egy golden retriever, igaz, hogy addigra már elég idős volt. Soha nem barátkozott meg vele, pedig nagyon jámbor kutya volt. Fél a legapróbb kutyáktól is, pedig soha nem érte semmi negatív élmény velük. Látja, hogy én odamegyek a kutyákhoz, simogatom őket, szeretem őket, de nem hat rá semmi. Beszéltem vele sokat erről, de nem tudja megmagyarázni, hogy miért, honnan van a félelme. A kutyám azóta sajnos meghalt, de én nagyon szeretnék most újra egyet, de amíg így fél, nem lehet. Mivel, hogyan tudnék neki segíteni? Elég súlyos a helyzet, már azokhoz a barátaihoz sem tudunk menni, akiknél van az udvaron kutya. 5 éves a fiam.
2014. szept. 5. 10:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A kutya kint volt az udvaron, nem jöhetett be a lakásba. A fiam talán egyszer ment oda hozzá, úgy hogy én megfogtam a kutyámat, hogy megsimogassa. Csak a hátát merte így is megsimogatni és utána már futott is el onnan. 4 éves koráig élt a kutyánk, de ez idő alatt, ha kimentünk az udvarra játszani, akkor meg kellett kötnöm, különben nem volt hajlandó kimenni. Amikor még kisebb volt, (még nem tudott járni), akkor odavittem hozzá többször, mikor már tudott járni, nem volt hajlandó odamenni és a félelme évek alatt súlyosbodott. A szomszédban van egy egész kis termetű kutya, vele a kerítésen keresztül "barátkozik", de ha át akarom vinni, hogy megsimogassuk, akkor nem hajlandó.
2014. szept. 5. 11:32
 12/23 A kérdező kommentje:
Mármint a fiam 4 éves koráig, a kutya 13 éves volt, mikor meghalt
2014. szept. 5. 11:54
 13/23 anonim ***** válasza:
Anyukám óvónő. Az ő csoportjába járt egy arab testvérpár, az egyik kisfiú rettegett a kutyáktól. Az őú szülei vettek neki egy kiskutyát, hogy enyhítsék a félelmét. Ennyit tudok csak, mert azóta már iskolás lett.
2014. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát így nem tűnik túl egyértelműnek, hogy a kutya lenne a ludas, vagy hogy trauma érte volna a gyereket...

Viszont ha fél, sose vedd ölbe. Próbáld neki egy nagy kalandként bemutatni a dolgot.

Nekem dobim meg németjucim van. A nj imádja a gyerekeket, de akkora, hogy a legtöbben félnek tőle.

A barti társaságunkban egyik gyerek sem "kutyás", úgy féltek tőle, mint a tűztől.

Ha elmagyarázod neki, hogy kell viselkedni, meg hogy ha bátor lesz és ügyes, akkor az később milyen jó érzés lesz, szerez egy új barátot, nálunk segített. És persze te is legyél nagyon magabiztos, ne abajgasd. Most a gyerekek úgy gyűrik a kutyát...bújnak hozzá stb.

Próbálj segítséget kérni egy, a közeletekben lakó, kistestű kutyás gazditól, akinek lehetőleg nagyon nyugodt, gyerekkompatibilis kutyája van, hátha kicsit oldódik a fiad.

2014. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez kutyafóbia! A fóbiát kétféleképpen gyógyítják: hipnózissal vagy fokozatos hozzászoktatással.
2014. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
2014. szept. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok segítséget!

Vajon háziorvos nem röhög körbe, ha hozzáfordulok ezzel a problémával, hogy esetleg javasoljon szakembert? Valószínű, hogy fóbia, már ott tartunk, hogy a barátja születésnapjára sem akar elmenni holnap, mert ott is van kutya. Még akkor sem hajlandó elmenni, ha bezárják.

2014. szept. 5. 14:24
 18/23 anonim ***** válasza:

Biztos nem, feltéve ha normális. Ez a pszichiátria területe, de én nem hinném, hogy ők tudnának ebben segíteni.

Magán úton hipnózis és utána fokozatos hozzászoktatás. Ehhez kell majd valamilyen szakember aki fóbiákat gyógyít.

2014. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor keresgélek
2014. szept. 5. 18:13
 20/23 anonim ***** válasza:
Pszichológus,mert emögött komolyabb okok is lehetnek.Van óvoda pszichológus is,én igénybe venném.
2014. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!