Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek neki?...

Milyen tápot vegyek neki? Miket szerezzek be neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 nap múlva hozok el egy Chihuahua kiskutyát,és az lenne a kérdésem,hogy milyen,közép-jó kategóriás tápot vegyek neki,ami nem is drága(1000 ft körüli/kg),illetve mit szerezzek be neki?Fekhely helyett,jó ha le teszek neki egy pokrócot,kis fekhelyre,illetve tálakat milyet vegyek neki,vagy jó neki az otthoni kisebb tálkák is?Játékokból milyet vegyek neki,illetve hámot vagy nyakörvet?Milyen bolha,kullancsírtó szert(cseppeket),illetve nyakörvet vegyek neki? A kutyus 1.5 éves,rossz körülmények között van tartva,le van soványodva,bolhás,koszos,stb... Állatorvoshoz mindenképpen viszem!A kutyus nagyon félős,de nem agresszív. Hogyan közelítsek felé?Hogy kezdjek neki a nevelésének,illetve hogy a nyakörvet/hámot elviselje? :S Első kutyusom lenne,kérlek titeket segítsetek,mit hogyan tegyek,mit vásároljak neki! :s A válaszaitokat előre is köszönöm szépen!
2014. szept. 5. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is minden elismerésem, hogy első kutyának egy mentett állatot veszel magadhoz.

Nagy fába vágtad a fejszéd.

Azt ajánlom, hogy amikor elhozod egyenesen állatorvos. Ezt azért mondom, mert ha nagyon le van fogyva és rosszul volt tartva, akkor az etetésére nagyon oda kell figyelni az elején. Én látatlanba nem ajánlanék semmiféle tápot elsőre. A kezdeti időkben diétásan és fokozatod terheléssel lehet csak etetni. Ebben az állatorvos tud majd segíteni. Amikor már az emésztése hozzászokott a rendszeres tartalmas ételhez akkor váltanék csak át tápra.

Elsőre jó lesz a pokróc is neki, hiszen ha bolhás akkor úgyis rendszeresen kell majd bolhátlanítani. Amikor már ez a gond is megszűnik akkor ráér egy kutyaágyat beszerezni. Bolhaírót akár kutyafelszerelés boltba is lehet kapni. Én a kutyát rögtön befújnám amikor megkapom helyi, azonnal ható bolhaírtóval. Utána az orvosnál kapsz majd cseppet, vagy nyakörvet, amit jónak látsz.

Tálja olyan legyen ami stabil, ne tudja felborítani.

Én ilyen kistestű szocializálatlan kutyánál hámot javasolnék. Valószínű még gyakran meg fog ugrani, elszalad.


A Cerberos csinál kifejezetten csivaváknak foglalkozást. Érdemes lenne ellátogatni oda. Ott biztos kapsz segítséget a félősségére is.

2014. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Természetesen első utunk a Doki lesz.Igen,tudom,hogy első kutyának,nem egy szocializálatlan,beteges kutyust kéne magamhoz vennem,de nagyon megsajnáltam,és félek,hogy megölnék,vagy elengednék valahol szegényt!Ezért veszem magamhoz! Rendben. És van valami tényleg hatásos szer,nyakörv ami jó bolha,kullancs ellen? Köszönöm a segítséget még egyszer! :)
2014. szept. 5. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Advantix spot on-t használok. Ezt havonta kell cseppenteni. De vannak nagyon jó nyakörvek is ezek több hónapig használhatók. Állatpatikában, állatfelszerelés boltban is kaphatóak, az eladók nagyon segítőkészek szoktak lenni.

De állatorvos is tart ilyesmit, szóval ott is beszerezheted. Mi pl Tőle olcsóbban kapjuk, mint a patikában.

2014. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben!Állatorvosnál megveszem az ajánlott tápot,illetve a bolha szereket is,illetve be vakcínáztatom ,chipeltetem ,és ivartalaníttatom mindenképp pár hónap múlva! :)Köszönöm a segítségeket!
2014. szept. 5. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!