Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehet valamit a szomszéd a...

Tehet valamit a szomszéd a kutyám ellen?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk és a kutyám gyakran kinn van az udvaron. Nagy testű kutya, kell neki a mozgástér. A szomszéd azonban dühöng, mert neki kutyája és macskája is van, és a macskája egyszer átszökött, a kutya meg elkapta. Azzal fenyegetőzik, hogy feljelenti a kutyát meg engem, ha nem visszük el innen az állatot. Mégis hová vinnénk, jogom van kutyát tartani a saját udvaromon, nem? Tegyen róla ő, hogy ne jöjjön át a macskája. Most megint beszerzett egy macskát az ikerlányainak, és már fenyegetőzik, hogy ha a kutya elkapja, akkor ő elviteti a sintérrel. Megtehet ilyet? A kutyám nem árt senkinek, emberre nem támad, csak a területét védi és ha meglátja a macskát, bekapcsol benne a vadászösztön. Mit tehetnék vele, hogy ne legyen kiakadva a szomszéd? Persze sajnálom szegény macskát, de a kutyát meg szeretném tartani.

2014. szept. 5. 12:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
Kozold vele, hogy a te udvarodon azt csinalsz amit akarsz, es te fogod a macskajat elvitetni sinterrel ha ateszi a rosseb.
2014. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%

Probald meg trenirozni a kutyadat, hogy ne tekintsen zsakmanynak mindent, amit a kertetekbe teved.

Ettol fuggetlenul, feljelenthet, es ha jol csinalja, valamibe belekotnek, es neked lesz kellemetlen.


Tudod, ez a "az en teruletem, es ezen azt csinalok, amit akarok" hozzaaallas hasonlo valaszt szokott szulni, ami hosszu tavon senkinek sem jo.

Ha ugy allsz a dologhoz, hogy ami tortent, egy kellemetlen baleset, es megprobalod elkerulni hogy legkozelebb is eloforduljon (es ehez mar a szandek is eleg, hogy ne legyen termeszetes, hogy a kutyad megol egy elolenyt) Igen, tudom, ragadozo, meg minden, de haziasitott, es nem szabadna hogy magatol dontse el (a falkavezer jovahagyasa nelkul) hogy barmit is megoljon.


Tehat, amit tehetsz, ha latod hogy "bekapcsol benne a vadaszoszton" akkor te lekapcsolod.

Egy hatarozott, ellentmondast nem turo _Nem_-el. Ha ez nem mukodik, marmint hogy a falkavezer nem-je nem kepes barmi osztont (vadaszattol a szaporodasiig) lestopolni, akkor nevelesi problema van, amit neked kell orvosolni, pont ugy, ahogy a szomszednak azt, hogy mindent elkovessen, hogy csokkentse annak a kockazatat, hogy a macskaja atmenjen hozzatok - mert a balesetek elkerulesenek az a legegyszerubb modja.

De ez ket emberen mulik, a szomszedon, aki megprobalja elkerulni a problemat, es rajtad, aki ugyancsak megprobalja elkerulni a problemat, azzal, hogy nem takarozik azzal, hogy "dehat oszton", hanem felismeri, hogy nem a kutya a hibas, hanem aki rahagyja, hogy a rossz viselkedest csinalja.

2014. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Jogilag nem tehet semmit.

Persze ettől még dobhat be mérgezett kaját a kutyának, vagy bármit amitől elpusztulhat.


Szerintem ha nem szeretnél háborút, akkor tanítsd meg a kutyádnak, hogy ne bántsa a macskákat. Most a szomszédtól függetlenül... Azért egy cicát nem olyan könnyű kerten belül tartani, nem lehetetlen persze, de sokkal nehezebb, mint egy kutyát, mert azért lássuk be, a macskák nagyon találékonyak ha el akarnak jutni A pontból a B pontba. A kislányok meg nem tehetnek arról, hogy egy seggarc az apjuk, azért a cicájuk halálára nem szolgáltak rá szerintem. A cica meg főleg nem ártott senkinek semmit, a macskák ilyenek, járkálnak a kertek között. Elég lenne, ha a kutyád csak elzavarná, megijesztené a macskát, de nem ölné meg. Meg lehet erre tanítani csak idő és akarás kérdése.


Én a helyedben elkezdeném ezt, mondanám a szomszédnak, hogy átnevelés alatt van a kutya, de amíg nem 100%-ig megbízható, addig ne engedje át a macskát, mert nem vállalsz érte felelősséget. Szerintem ez így korrekt lenne és mindenki megnyugodna.

2014. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Természetesen minden rendben van a kutyával, oltásaival. Nagyon ritka fajta, kiállításokra hordom, díjnyertes, ezért sem szeretnék megválni tőle. Meg azért sem, mert minden családtag szívéhez nőtt, a kisfiam állandóan vele játszik. Ez a "kiképzés" jó ötlet, mert egyébként ügyes, szófogadó kutya, biztos meg tudná tanulni idővel, hogy ne bántsa a macskát. Csak hát eddig mindent megfogott, gyíkot, madarat, bármit, ami ide tévedt. Hogy szoktassam le róla? A macskát akkor kapta el, mikor nem voltunk itthon, a szomszéd meg átjött érte az udvarunkra (a tudtunk nélkül), hogy elássa. Nem tudom, hogyan, talán átmászott a kerítésen(?). Ehhez volt joga? Csak utána szólt nekünk, hogy mi történt. Na most ha ilyenkor megharapta volna a kutya, akkor ki lenne a felelős? A másik dolog meg az, hogy sajnálom a cicát, mert egyébként én is szeretem a macskákat, de a kutya miatt nem tartok macskát. Ő is okulhatna belőle, hogy nem vesz megint macskát, ha tudja, hogy az előző hogy járt és nem tudja garantálni, hogy nem jön át ismét az udvarunkra. Márpedig macskánál ez igen nehéz. A kutya gyakran be van zárva kennelbe, de nem lehet ott egész nap szegény, mert talán a szomszéd macska méltóztatik átmerészkedni. Nem is beszélve arról, hogy a kennel is nyitott felül, a macska akár oda is be tud menni, ha kíváncsi, szóval a kutya ott is elkapná.
2014. szept. 5. 15:02
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
Jól értem? A szomszéd átmászott a ti kertetekbe??? Ez magánlaksértés - és még neki áll feljebb?! Lemegyek hídba egyes emberektől, komolyan....
2014. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%

Ugyan mar, 15. en is siman atmasznak a kinyirt macskamert/kutyamert/gyerekemert mas kertjebe.

Mert ez baromira nem tudatos, hanem erzelmi alapu dontes.

Azert az ugy megvan, hogy nem lopni, vagy agyonutni ment a kutyat, hanem csak a sajat baleset aldozatava valt allatanak a maradvanyaiert ment?

Komolyan, errol beszelek, ha nem mindenki a mit enged a torveny? kerdeskoron rugozna, hanem a normalis egyuttelesre torekedne, nem lenne ennyi rossz szomszedsag.

2014. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%

A kutyát tanítsd be arra, hogy ne fogadjon el kaját, csak tőled, és hogy ne egyen fel a földről semmit, amit talál. Elég valószínű, hogy a szomszéd előbb-utóbb megpróbál végezni vele.

Továbbá: magát a szomszédot homályosítsd fel arról, hogy a macskájának semmi keresnivalója a te kertedben. A te házadból nem a te kutyádnak kell mennie, ha nem fér össze az ő macskájával.

2014. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud mit tenni,mert neki kell macska biztossá tennie a kerítésėt..Amit te tehetsz,hogy leneveled a vadãszatról a kutyád,illetve az ösztöneit levezető játékokat,sportot vãlasztasz neki.Nálunk éppen egy ilyen kutya miatt nincs macskánk,viszont simán átmásztam érte a harmadik szomszédba,amikor a kutya gazdája oda vágta át meghalni.
2014. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Kliszta ***** válasza:
100%

Szia! Attol fugg a szomszedod mennyire kozremukodo, esetleg szep lassan, mindket gazda jelenleteben meg lehet probalni osszeszoktatni oket. Persze a leirtakbol gyanitom ez nem fog menni, de azert probald meg, hatha, ha elmagyarazod neki, hogy ez az o erdeke. Nyilvan nem a te dolgod "beszerezni" egy macskat a tanitashoz.

A kutyaddal hivatalosan semmit nem tehet. A te dolgod annyi, hogy megakadalyozd, hogy a kutyad ne mehessen ki, nem az, hogy mas ne johessen be.

Irom ezt kutyas-macskaskent, ugy, hogy olte mar meg macskankat a szomszedban egy kutya :( ami nem is a szomszede volt csak beszokott oda :/ Megsirattam a cicam, de egy percig sem hibaztattam a kutyat.

2014. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!