Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál Juhászkutya tulajdono...

Ausztrál Juhászkutya tulajdonosok! Mi a napirendetek a kutyusotokkal? Kutyasuliba viszitek?

Figyelt kérdés
KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT!! :)

2014. szept. 5. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem ausztrál juhászkutyám van, ismerem a fajtát. Nagy a mozgásigénye, intelligens fajta, mindenképp sok közös sétát, túrát ajánlanék, érdemes suliba vinni, ugyanis a szellemi fárasztás is fontos. Próbálj meg a lehető legtöbbet foglalkozni vele! :)
2014. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) és hány órás séta aánlott? :) mivel még általános iskola 7.be járok,suli és tanulás után tudnék vele foglalkozni de akkor mindig :)
2014. szept. 5. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

ilyen feltételekkel válassz valami nyugisabb fajtát, mert nem biztos, hogy le tudjátok fárasztani, meg az sem biztos, hogy általános sulisként megfelelő minőségű foglakozást tudsz neki biztosítani.

Egyébként napi egy "foglalkozás" sem elég neki. Nézz utána, nagyon nagy a mozgásigényük.

2014. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utánna néztem...tudom legalább napi 3 séta lenne ami 1-másfél órás lenne...az első kutyusfajta akmit akartam a border collie,de nekik nagy amozgásigényük..nekem azt mondták akkor legyen inkább ausztrál juhász mert nyugisabb és nem anynira munkamámiás mint a border :) És akkor milyen kutyát ajánlanál?
2014. szept. 5. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

,,Nyugisabb,mint a border"-hááát...A világon minden,csak nem nyugis. :D Szerény véleményem az,hogy a border után alig marad el pörgésben,aktivitásban (ha egyáltalán elmarad). Pörög,mint a ringlispíl,pedig speciel az enyém még csak 3 hónapos múlt,bele sem merek gondolni,mi lesz később :)) Kiváló sportkutya lesz,ez tény,kár lenne ezt a hihetetlen intelligenciát és mozgásigényt nem kihasználni. Viszont suli mellett húzós lehet,egy gyereknek főként. Én felnőttként is nehezen bírok vele,amennyi öröm van egy ilyen kis csodával,annyi bosszúság és nehézség is. Ha nincs lefárasztva (magyarán,minden egyes ébren töltött időben foglalkozva vele) olyan válogatott disznóságai vannak és olyan szinten rombol,hogy ilyet még nem láttam! :D Úgyhogy nálunk a napirend nagy vonalakban :

Reggel ötkor kelés,kiengedem a kertbe,dolgát végezni,

utána bejön,alszunk kb 7-ig,akkor megkajázik ; utána megint kint van,aztán bejön,játszunk,labdázunk,rongyot húzunk,sípolós játékot apportírozunk,stb.Ezt követően lefárad,alszik 1-2 órát,majd kezdődik elölről:játék,tanulás,rohangálás,megint kis alvás,majd újfent játék,tombolás,na meg a többi kutyám nyúzása,illetve a macskáim kergetése :)) Lényegében egy végeláthatatlan,24 órás folyamatos felügyeletet és foglalkozást igénylő állatka. A mániája,hogy az ég egy adta világon MINDENT feleszik,így hiába vagyok egész nap vele,figyelem,vigyázom,napi nem egyszer kell a szájából kiszedni bomló kisállatokat,ürüléket (a macskaalmot úgy kellett elkerítenem,mert az az első,hogy kizabálja,amit a macskám tojik),számára lehetőleg veszélyes,apró dolgokat,stb. A kert hatalmas,lekerített rész nincs,elhanyagolt rész viszont igen,úgyhogy lényegében nem létezik,,tisztán tartani",mindig van,amit talál benne...Nem egy füvesített,tökéletes kis kertecske,hanem egy fél hektáros igen vegyes kinézetű nagy hodály,amiben tényleg a világon minden van. Úgyhogy vagy folyamatos felügyelet,vagy folyamatos felügyelet,amíg a kert is kialakul,meg ő is komolyodik kicsit :) De nekem megéri,mert ő az életem! :)

Suliba a koránál fogva még értelemszerűen nem jár,de oviba már megyünk hamarosan. Hihetetlenül tanulékony,intelligens,jó természetű,jó idegrendszerű kiskutya,viszont a nagy fokú intelligencia rengeteg foglalkozást igényel. Tudtam előre,hogy fel kellesz kötnöm a gatyát,de hogy ennyire...:D Tényleg csak akkor éri meg egy ilyen iszonyat aktív kutyát bevállalni,ha te is olyan fajtaszerelmes őrült vagy,mint én,aki inkább nem alszik,nem barátkozik és kb mindenről lemond,csak hogy a kis jószág jól érezze magát a bőrében és mindene meglegyen. El sem tudom képzelni,mi lenne,ha még én is tanulnék,amellett biztos,hogy nem tudnám ilyen szinten tartani. Meló mellett,azt hiszem,már könnyebb lesz a helyzet (per pill még munkát keresek) mert lényegében ott munka után már tudok csak vele foglalkozni,míg suli után ugyanúgy ott van a házi,a dogára készülés,stb. Már most nem bánom,hogy nem gyerekként kaptam,ahogy anno elképzeltem. Most,első nekifutásra én mindenképp egy nyugisabb kutyát javasolnék,vagy akár egy aranyos,közepesen aktív menhelyit,aztán ha később már nagyon belejössz a dologba,akkor vállalnék egy nehezebb diót.

2014. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ötös válaszoló,nagyon szépen köszönöm,hogy leírtad! :) igen,már énis beláttam hogy nekem még nem való aussie :(...és milyen kutyafajtákat ajánlassz akkor? :) egy goldim már van :) neki kéne egy pajti :)...aki nem annyira mozgékony és elég lenne neki ha a kertbe szaladgálna reggeltől délutánig utána séta tanulás,játék :)?
2014. szept. 6. 16:26
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem a skótjuhásznak olvass utána, sokkal nyugodtabb mint az aussie vagy a border, de azért neki is kell a mozgás és a fárasztás. :)
2014. szept. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom...de Nekem nem tetszenek a skotjuhaszok :(
2014. szept. 7. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is aussie szerelmes vagyok, de nekem is az a baj hogy suli és most főleg húzós lesz.. a colliek nagyon bejönnek nekem, szóval még egy olyan csodabogáron gondolkodom... iszonyat sokat tanulmányoztam a kutyákat eddigi 14 évembe.. esetleg ha megmondanád milyen típusú kutya tetszik, milyen elvárásaid vannak, szívesen segítek! Ha akarod írhatsz privátba is! :) Még az ausztrál juhászról annyit, hogy én azt szoktam mondani mikor azt kérdezik, hogy milyen kutya is ez, hogy ő egy túl okos fajta... :D
2014. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!