Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jártál már így? Mit lehet...

Jártál már így? Mit lehet ilyenkor csinálni? Sétáltatás közben egy bazi nagy nj megtámadta a kölyökkutyám.

Figyelt kérdés

Fogtam a sajátom nyakörvét, üvöltöztem és rugdostam a nj-t. Forogtam, hogy mindig köztük álljak. Teljesen bepánikoltam. Gazdája sehol, a 6 éves lányom meg tőlünk 2 m-re rettegett. Aztán befutott a gazdi és közölte, hogy ne aggódjak, nem bántja a gyereket. És sosem bántott még eddig kutyát, mert a tenyésztő(?) azt mondta, hogy jól szocializált. És az istennek nem értette, hogy miért üvöltöztem vele, hisz nem bántott a kutya senkit.

Az is igaz, hogy a felnőtt corsómhoz nem ment oda. De az öt hónapos amstaffot kinézte magának (egyértelmű volt a magatartása, azonnal láttam, hogy támadni fog, azért kaptam el a kutyám nyakörvét) és meg akarta marni.


2014. szept. 5. 21:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Most akkor lett valami baja a kutyádnak, vagy nem?
2014. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem lett baja. Szövegértelmezés nem erősséged, ugye?
2014. szept. 5. 21:38
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Semmit ez van. Ha képben lennél tudnád hogy azért kérdezte azt az első mert akkor lehetett volna mit tenni. De nem bántotta szóval ez van ezt kell szeretni
2014. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Aha.

A kérdés arra vonatkozott, hogy lehet-e MÉG VALAMIT tenni, hogy ne bántsák a kutyám, vagy ez a maximum, hogy a saját testemmel megvédem a kutyám.

2014. szept. 5. 21:43
 5/20 A kérdező kommentje:

"Ha képben lennél tudnád hogy azért kérdezte azt az első mert akkor lehetett volna mit tenni."

Megmagyaráznád, mire gondolsz? Mert nem vagyok képben.

2014. szept. 5. 21:44
 6/20 anonim ***** válasza:
23%
Most akkor kinek is nem erőssége a szövegértés?
2014. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%
Modjuk nem a saját kutyádat kellene a nyakörvénél fogva rángatni (mert ennek sok értelme nincs és még csak el se tud menekülni), hanem a támadó kutya nyakörvét elkapni vagy elzavarni a kutyát. Ilyen esetre se árt, ha van nálad egy kavicsos palack, azzal is ki lehet zökkenteni a legtöbb kuyát. Egyébként dobtam már én is oda támadó németjuhászt a gazdája lába elé.
2014. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Neked pedig fogalmi zavaraid lehetnek, mert amit leírtál, az nem megtámadás. Ha megtámadta volna, már nem élne. Ennyi. És mivel semmi nem történt, semmi MÁST MÉG nem lehet tenni.
2014. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez a MÁS MÉG:

"Ilyen esetre se árt, ha van nálad egy kavicsos palack, azzal is ki lehet zökkenteni a legtöbb kuyát."

Köszönöm.

Mellékesen megfogni nem tudtam volna a nyakörvét, ugyanis nem volt rajta.

Jártam már így, hogy felnőtt kutya támadta volna meg a köklyökkutyám, de azon volt nyakörv. Megfogtam, csavartam rajta és megemeltem, amíg a gazdája oda nem fáradt.

Elnézést, hogy jelentéktelen kérdésemmel zavartam a sok okosat.

2014. szept. 5. 21:55
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Amit tehetsz, az, hogy amikor ismét találkozol az illetővel, elmondod neki, hogy jelenleg pórázon lehet kutyát utcán vezetni. Az, hogy sokan nem így teszik, azok közül nincs is gond azokkal, akiknek a kutyája nem megy oda más kutyákhoz, a gazdája felügyelet alatt tudja tartani.

Az övé nem ebbe a csoportba tartozik. Vegye a fáradtságot és vagy pórázon vigye a kutyát az utcán, vagy nevelje meg.

Persze, lehet, valóban jó fej az nj és csak te vélted támadásnak a mozdulatait. Talán még össze is ismerkedhetnének a kutyáitok.

2014. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!