Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes termetű kutyát...

JLili13 kérdése:

Milyen közepes termetű kutyát tarthatok kint? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kis vagy inkább közepes termetű kutyát, ami az enyhe telet bírja, de ha nagyon hideg lenne, garázsba is beengedném. Sok elvárásom nincs, de a szőre ne igényeljen túlzottan sok ápolást. Előre is köszönöm!

2014. szept. 6. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Foxi :)

Nekem keverékem van, de attól még jól bírja, és sose akar bejönni.

2014. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Mennyit mozgatnád naponta? Hányszor sétálnátok? Mennyit vinnéd más kutyák közé? Mennyi fizikai, és agyi fárasztást tudnál neki biztosítani?

Ezek nélkül nem lehet megmondani.

2014. szept. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Minek?

Házőrzésre kevés, kapucsengőnek pedig tényleg a kapucsengő ideális. Azért, hogy néha megvakargasd a füle tövét, ahhoz felesleges otthon tartanod egy kutyát.


Azt nem írtad le, hogy szeretnél-e vele foglalkozni és azon belül mit, szóval ebből ítélve nem szeretnél. Akkor viszont ne tarts kutyát, mert csak problémákat fog okozni (gödröket ás, szökik, véget nem érően ugat, kiégeti a füvet a pisijével ...).


Elég sok kutya végzi az utcán meg sintértelepeken, ami nem jó. Kevesebb ilyen sorsú négylábú lenne, ha az emberek átgondolnák, hogy tényleg, minek is kell nekik kutya.


Nekem van, foglalkozom is vele és így nincs vele gond. De dísznek nem érdemes kutyát venni. Ez a kutya érdeke is, de a tiéd is.

2014. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem az állatokat, nem azért szeretnék kutyát, hogy dísz legyen a kertben. Naponta kb. 2 órát vinném sétálni, hétvégenként kirándulni is. Fontos számomra, hogy a kutyusoknak jó gazdija legyen, ezért is menhelyről szeretném elhozni.
2014. szept. 6. 21:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek "elvárásaim" a kutyáktól. Belekalkuláltam azt is, hogy mivel jár a kutyatartás. Semmire nem "használnám" a kutyámat, szóval nem házőrző lenne. Azért szeretnék, mert mint már írtam, szeretem az állatokat, szeretek foglalkozni velük és ha lesz egy kutyám fogok is vele a saját elváraihoz képest.
2014. szept. 6. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

akkor inkább menj menhelyre :)

amúgy első vagyok, és nem értem miért pontoztak le. Tényleg nem akar bejönni.

2014. szept. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy fajtabolond, nézz be egy menhelyre, és mondd el a dolgozóknam, amiket itt leírtál, hogy az alapján ajánljanak neked kutyákat :) rengeteg kölyök is szokott lenni, ha ahhoz ragaszkodsz.
2014. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valami elképzelést szeretnék. Sok helyen olvastam a témával, de igazán nem találtam túl sok mindent. Ezért kéne egy kis segítség :)
2014. szept. 8. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha van egy jó kutyaház, (szinte) minden egészséges kutya tartható kertben. Azonban, mióta az enyém bejöhet a házba, egészen más lett a viszonyunk...
2014. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
akármilyen.keverék,tiszta: [link]
2014. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!