Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyapszichológus szeretnék...

Ha kutyapszichológus szeretnék lenni hol és hogyan kezdjem el a tanulást?

Figyelt kérdés
Van két kutyám mind a kettő remekül nevelt és szocializált. Kutya viselkedés szakértő / pszichológus szeretnék lenni. NEM KUTYAKIKÉPZŐ.
2014. szept. 6. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

ez nem egy létező szakma, egyetlen kutyapszichológus van Magyarországon Stefan Siman, ő is Németországban tanult különböző kurzusokon.


én az etológiát céloznám be a helyedben, a kutya viselkedéséről ott lehet a legtöbbet tanulni és a kutató központjukban el is lehet helyezkedni (ELTE Etológiai Tanszék)

2014. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző: azért az az elhelyezkedés nagyon nem könnyű ám. (Én ott tanultam, nekem nem jött össze.) Egyébként az etológián kívül még ajánlanék kutyakiképző-kurzusokat keresni.
2014. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mind a kettő jó ötlet. Elvégzem akkor is ha nem tudok vele elhelyezkedni :)
2014. szept. 6. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Foglalkozz rengeteget kutyákkal, menhelyen, kutyaiskolán, akárhol (sőt, leginkább mindenhol), abból tanulhatsz a legtöbbet, meg persze a szakirodalomból, régiből-újból egyaránt.


Nem leszek népszerű, de az etológusképzést én annyira nem javaslom. Ha megnézed, sok etológust nem találsz, aki gyakorlati kutyázással foglalkozna, ők a kutyák meglévő viselkedéseit vizsgálják, statisztikákkal dolgoznak meg tesztekkel, nem érdekli őket különösebben, hogy hogyan lehet az adott kutya viselkedésén változtatni. Nem is kell egyébként, hogy ez legyen a célja az etológusképzésnek, nem azt mondom, csak jelzem, hogy ha te konkrétan kutyákkal akarsz dolgozni, és az érdekel, hogy hogyan lehet a viselkedésüket megérteni, megváltoztatni, akkor időpazarlás éveket áldozni az egyetemre, amikor kutyák között forgolódva, gyakorlati szakemberektől tanulva sokkal több tapasztalatot is összeszedhetsz.

2014. szept. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 horbeni válasza:
esetleg még ha anyagilag megteheted a külföldi tanulást is érdemes megfontolni
2014. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyagilag nem lenne probléma. Csak két kutyával a nyakamon meg egy tenyészettel, nem tudok kiutazni külföldre :( Még állatorvosnak se mehetek mert az is messze van távúton pedig azt nem lehet.
2014. okt. 1. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!