Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terelés Pulival + Szőrápolás...

Kicsicsajr1 kérdése:

Terelés Pulival + Szőrápolás (? ) Többi Lennt.

Figyelt kérdés

2 hét múlva hozzám kerül egy puli kölyök. Kérdésem lenne, hogy Fejér megyében hol van lehetőség terelni és milyen áron szokott lenni 1 alkalom?

Amennyiben megtetszik a terelés, terelési versenyekre csak törzskönyves ebet lehet vinni? Ugyanis az én pulim tenyésztőtől lesz, azonban törzskönyv nélkül hozzuk el.

További kérdésem lenne, hogy ha nem szeretném hogy "berasztásodjon" a szőre, mit tegyek? Fésüléssel hullámos marad?



2014. szept. 6. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem kapsz hozzá törzskönyvet, akkor az szaporító. Tenyésztők sosem adnak kutyát választási lehetőséggel, a törzskönyv jár és kész. Mi a baj a rasztás szőrrel? Ez a puli egyik jellegzetessége.
2014. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bogárzói Boros Pulikennelből lesz. Lehet, hogy jellegzetessége, de nekem nem tetszik és azt mindig ápolni kéne, széthúzogatni hogy ne legyen elhanyagolva.
2014. szept. 6. 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezz meg erről egy kutyakozmetikust, biztos tud segíteni.
2014. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

nem kaptál tk-t? SZAPORÍTÓTÓL VETTED!


az általános felfogás gyk-n. Pedig mennyi kutyát eladnak ivartalanítási kötelezettséggel hobbi célra :) Addig nem kapsz tk-t még be nem biztosítod hogy valóban hobby :)


De ugye ezt a legegyszerűbb mondani. SZAPORÍTÓ!

2014. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért pulit veszel ha nem tetszik a rasztás szőr? Az vele jár. Ez olyan mintha lógó fülű német juhászt akarnék.
2014. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm hogy a kérdésre válaszoltok :) Azért pulit veszek, mert barátomnak az kell. De megköszönném hogy ha kötözködés helyett inkább válaszolnátok a KÉRDÉSRE
2014. szept. 6. 16:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítási kötelezettség nem egyenlő a törzskönyvvel.

Egyébként nem, lehet törzskönyv nélkül is vinni, de csak keverék kategóriában indulhattok, legalábbis több versenyen így van.

(Zárójelben megjegyzem, hogy egy kérdést elég egyszer feltenni.)

2014. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ivartalanítási kötelezettséget nem kell aláírnunk, én tudom hogy mért törzskönyv nélküli ez eb és ennyi elég hogy lezárjuk a "szaporítós" témát. Köszönöm az utolsónak. Tudom, hogy elég egyszer feltenni, de 2 napja regisztráltam még csak ide és nem tudtam kérdésfeltevéssel kapcsolatban mi hogy működik.
2014. szept. 6. 16:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de milyen tenyésztő az, aki féltestvérektől hoz le almot? Meg nem ad törzskönyvet? Na mindegy, csak megnéztem a párosításait...

A puli szőrét nem fésüljük, hanem széthúzzuk, bontjuk. A puli ezzel jár. Ha a kutyának nem lesz törzskönyve, csak keverékként indulhat bárhol is, ugyan úgy, mint mondjuk egy bernáthegyi-labrador mix. Sok értelmét nem látom így a pulivásárlásnak, de te tudod. (Egyébként földim vagy, legalábbis a tenyésztő.)

2014. szept. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ebből a kennelből ne vegyetek kutyát, mert tutira szaporító. Nem csak azért, mert nem ad törzskönyvet, de egy valódi tenyésztő soha az életben nem hozna le két féltestvértől almot.

A szőrével sok mindent nem tudsz kezdeni, nekik ilyen, és kész. A terelésben nem tudok segíteni, esetleg vehettek felszerelést a kutyának, és otthon próbálkozhattok vele.

2014. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!