Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a helyzetben mi a...

Ebben a helyzetben mi a legjobb amit tehetek?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz de olvassátok el!

Van egy 3 hónapos kutyánk. 14 éves vagyok. A tesómmal és a szüleimmel élek. Júniusban halt meg a kutyánk, és a tesóm már másnap folyamatosan azt kereste hogy milyen kutyánk legyen. Egy hónap múlva pedig mentünk az új kutyusért, aki egy beagle szuka. Az elején minden rendben ment. A bajok ott kezdődtek, amikor pl odakakilt a kanapéra,szőnyegre meg mindenhova, és egyszerűen nem tudtuk szobatisztaságra nevelni. Akkor anya eldöntötte, hogy a kutyának az udvaron a helye, és csak éjjel lesz bent. És mivel egèsz nap kint van= elkezd bűzleni.= anya csak egy kis helysègbe engedi be este, hogy ne bűzölögjön az egész lakás. A 3 oltás után elkezdtük napi 3szor sètáltatni. Úgy beszéltük meg hogy reggel+ délután én, este edig a tesóm sétáltatja, és amikor az egyikünk tanul, a másikunk tanitja és aztán fordítva, ès 2x én, 2x a tesóm eteti. Mostanra úgy van, hogy szinte csak én foglalkotok vele, és a tesóm azzal válaszol, hogy nem neki kellet beagle, amikor a többi kutyával is ugyanugy kell foglalkozni meg etetni, mint a vele. És ez már az agyamra megy, meg a tanulásra, mert nem tudok úgy tanulni hogy hallom ahogy a kutya nyüszít ezért inkább megyek játszani ès éjjel tanulok másnap meg már korán kelek hogy vigyem sétálni, és teljesen ki fogok merülni..Anya meg folyton mondja hogy ajándékozzuk el mert csak a gond van vele de én nem engedem mert imádom a kutyánkat. Ja ès le kellett bontani a kerítést, lényehtelen hogy miért, és most "ideiglenesen" el van keritve neki egy rész. Ès ha nincs pórázon ugy elszalad hogy az utca végén érem utol ezért szinte mmindig pórázon van. És amilyen lusta az apám az ilyesmikhez, hogy szerintem soha az életben nem lesz kerítés.. Mit tehetek én ebben a helyzetben? Mert ugye pénzem semmi, kèzügyességem se jobb, tehát nem tudok nekiállni kerítést csinálni..

14/l



2014. szept. 6. 15:53
 1/6 kicsicsajr1 válasza:

Nos, én semmiképp nem ajándékoznám el.

Mondtad, hogy nem tudtátok szobatisztaságra nevelni. Megkérdezhetem hogy most mennyi idős és milyen nemű? Nekem 2 kinti kan kutyám van, télen vannak beengedve a lakásba, és ha kintre van szoktatva és beengeded bennt nem fog piszkitani, mert kinnt meg van a helye, szóval ha gondolod, szerintem most már nyugodtan beviheted. Ha kan akkor lehet egy kis gond a jelölgetéssel, de rá kell szólni és meg kell bűntetni.

A másik dolog pedig az, hogy állíts fel egy napirendet, mert ez így nem állapot. Te ugrálsz úgy ahogy a kutya "fütyül". Ez neki se jó. Úgy lesz kiegyensúlyozott ha pontosan meg van a napi rutinja. Nem szabad foglalkozni azzal ha nyüszög, mert hozzászokik hogy máris babusgatva van. Írj tényleg egy napi rendet. Az elején nem lesz egyszerű átzökkenni se neked, se a kutyának, de hidd el hogy meg lesz az eredménye!

Remélem a leírtakkal tudtam segíteni.

2014. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előző, te nem olvasod el a kérdést? azzal kezdni, hogy 3 hónapos, és az is le van írva h szuka
2014. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Sok iskolás gyerek egyedül foglalkozik a kutyájával. Reggel felkelsz, elviszed sétálni. Suli után megint séta. Tanulsz, majd este újra séta. Vagy ajándékozd el, vagy ha nem akarod akkor vállald érte a felelősséget. Rosszul osztod be az idődet valószínűleg. Nem hiszem el, hogy ha legkésőbb 4-re hazaérsz, nem fér bele egy másfél órás séta, este lefekvés előtt meg egy negyedórás. Pláne, hogy ha pisilnie kell a kertbe elég ha leviszed. És nem akkor kell vele foglalkozni ha nyüszög, hanem amikor te döntös el, hogy most játék van. Úgy a fejedre fog nőni mint annak a rendje. Szerintem jobban jártok ha kerestek neki egy rendes, felelősségteljes, érett gazdát.
2014. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak


Vannak akik nem zsenik. És nem jegyeznek meg elsőre dolgokat... Én is nagyon rossz tanuló voltam, nagyon lassan tudtam megtanulni amit kellett, nem gondolkodtam elég gyorsan, ezért is volt akkoriban csak hüllőm, mert azokat csak etetni kell meg kipucolni hetente.

Nem tudom, elolvastad-e, de úgy tervezték, hogy megosztják a felelösséget a kutyus felett, felváltva foglalkoznak vele, és látod, amíg a tesója nem adta be az unalmast, addig ment is a dolog.


Kérdezőnek


Őszinte leszek, se a tesódat, se a szüleidet nem értem. Egy 14 éves valszeg még nem olyan határozott és domináns, hogy egyedül megneveljen egy kiskutyát. Anyucinak nem az lett volna a feladata, hogy kirakja (rondábbat akartam írni), hanem, hogy segítsen. Apuci no komment, a tesód úgyszintén. Mi az, hogy nem kellett neki ilyen? Elküldeném én olyan meleg éghajlatra, hogy onnan homokosként tér haza két pasival a karján. Ráadásul 3 hónapos kiskutya, és ki van csukva? Tehát kb egy-két hetet lakhatott bent? Hát ennyi idő alatt anyuci megunta a nevelését? Szerintem ez nagyon... Khm szomorú, csak hogy rondábbat ne mondjak.

2014. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szerintem vidd be, fürdesd meg. Mostmár valszeg nem fog becsinálni a házba
2014. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy küldd el melegebb éghajlatra a családomat.. Egyébként jó tanuló vagyok, szinte 5ös. Bent alszik az előszobában a kutyus. És beszéltem ma a tesómmal és azt mondta hogy többet fog vele foglalkozni. Anyu pedig azt mondta, hogy ha megfürdetem behozhatom este csak ne vigyem fel a kanapéra:)
2014. szept. 6. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!