Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megváltoztatni...

Hogyan lehetne megváltoztatni ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés
Van egy labradorom, nincs velem különösebb bajom, kedves nyugodt kutya. De amikor sétáltatni akarom és meglát egy másik kutyát egyszerűen megállíthatatlanná válik. Habár nem bántja a másik kutyát, de sokszor úgy menne hogy szinte már meg is fullad. Az se tetszik hogy nem vesz engemet figyelembe, habár nem domináns a kutya és emberekkel szemben nagyon szelíd. Hogy lehetne tanítani, hogy ne viselkedjen így egy másik kutya láttán? Mert így nem lehet sétáltatni. Egyébként nem bízok meg benne olyan szempontból hogy nem harapna meg egy másik kutyát.

2014. szept. 6. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuli?

Rá kéne dolgozni hogy ki a főnök kettőtök közt!

Ingerszegény környezetben sem figyel rád? Mivel és mennyire motiválható? Hogy foglalkozol vele?

2014. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

iskola de sürgősen.

nem a kutyának, hanem Neked.

2014. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Én kutyám 9 éve ilyen. :)

Visszafogom,nem engedem a másik közelébe.

2014. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

biztos jó lehet úgy a kutyának 9 évig, hogy fojtogatja magát meg rettegve viszed sétálni, nehogy lecibbantsa a kezed egy óvatlan pillanatban...ráadásul veszélyes is...

Az én németjucim meg 9 éve rasszista...utálja a magyar vizslákat, ettől függetlenül póráz nélkül is megbízható, akármiről lehívható. pedig ha rajta múlna az összes útjába kerülő vizslát miszlikekre aprítaná.

Tehát minden kezelhető mondjuk anélkül, hogy bárkinek rossz lenne

2014. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Motiválható játékkal, állandóan játszani akar. A foglalkozás alatt nem tudom mit értesz pontosan, napi 1 játék és kb ennyi. :D
2014. szept. 6. 21:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazándiból nem viszem sétálni már. Néha megpróbálom de így nem.
2014. szept. 6. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

..."Igazándiból nem viszem sétálni már. Néha megpróbálom de így nem"...

látod bakker, ezért mondtam, hogy kutyasuli, de nem a kutyának, hanem Neked!!!!!

2014. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hózzászólást, leülhet, egyes.
2014. szept. 6. 21:45
 9/12 sippara ***** válasza:

" napi 1 játék és kb ennyi"

"Igazándiból nem viszem sétálni már. Néha megpróbálom de így nem."


Na akkor most képzeljünk el egy szituációt. Kapsz egy üveg falú szobát, mondjuk 20-25 négyzetmétereset, benne egy darab wc, és semmi más. Naponta EGYSZER bejön egy kiszolgálógép, és lerakja eléd a kaját, naponta-két naponta egyszer bejön ugyanez a kiszolgálógép, a kezedbe nyom egy tetrist, majd tíz perc múlva elveszi, és ott hagy. Így telik az életed éveken keresztül. Megvan az érzés? Na, ezt csinálod a kutyával. Ilyen esetben te mit csinálnál, ha megkötnének, kivinnének az utcára, és VÉGRE, évek óta először látnál egy MÁSIK EMBERT, aki képes és hajlandó lehet veled kommunikálni, játszani. Mit csinálnál? Valószínűleg ugyanazt, amit a kutyád csinál.


Kutyaiskola, napi 1-2, összesen legalább másfél-két órás séta, fél-egy óra játék, tanulás a kertben, és nem lesz vele semmi probléma.

2014. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Talán tudok segíteni, nekem is ilyen (volt) a kutyám, hogy meglátott egy másikat és nyafogott, ugatott, rángatott és semmire nem reagált. Az enyém sintértelepről került hozzám már felnőttként és bár csak 15 kg, iszonyú nagy ereje van szóval átérzem hogy kikészít a labrador :D


Amik segítenek:


1.SÉTA! (=sok új inger)

Ha a tiéd ennyire kontrollálhatatlan kutyák közelében, akkor olyan útvonalakon vidd ELEINTE, ahol nem botlotok folyton másik kutyába.


2. Maradj nyugodt!


3. Tanítsd meg neki a "Hagyd!" parancsot (keress rá a neten, hogy hogyan kell én most nem írom le). Ha nagyon ráizgul valamire (kutya, galambok, akármi), ahogy beindulna mondod neki erélyesen, hogy "Hagyd" és ha visszafordul feléd menjen a jutalomfalat (sajt, virsli, máj, valami olyan amiért érdemes rád figyelnie).


4. Legyen alkalma normális körülmények között találkozni, ismerkedni más kutyákkal. Akár egy ismerősödet vagy szomszédodat is megkérheted, hogy hozza el x helyre a kutyáját. A tiedet meg addig nem engeded oda hozzá, alig rángatja a pórázt. Állj meg mint a kőszikla, aztán ha a KUTYA lép vissza és lazul a póráz akkor mehettek közelebb, ezt többször el kell majd játszani :)


Ha nem bízol a kutyádban, akkor is engedd majd ismerkedni. Minden jó viselkedést dicsérj, kedvesen, nyugodtan és vidáman mondd, hogy ügyes, jó kutya, stb.

Ha morog, odakap, vicsorog, azt csírájában kell elfojtani! Rögtön szólj rá, hogy "Hagyd!", akár többször. Ha verekedni próbál, megfogod, kivonod a szituációból, odébb viszed. Leszidod (grabancrántás és egy nagyon mérges NEM), aztán lenyugtatod és visszaengeded.

2014. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!