Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó, ha főzünk a...

Szerintetek jó, ha főzünk a kutyának? Ez a fajta etetés is jó a kutya fejlődésének?

Figyelt kérdés
Eddig etettem táppal meg nyerssel is a kutyámat,de átakarok térni a főzésre,mert a nyersre nem mindig reagált jól.Természetesen nem maradékot kapna.
2014. szept. 6. 21:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja moszkvai őrünk van,3 hónapos.
2014. szept. 6. 21:45
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

eh, főtt kaját ( azaz moslékot a disznónak adunk ) inkább ne.

ha nem tudnád a kutya az ragadozó, vagyis nem repked az erdőben a főtt csirke-marha!

inkább gondold át a kutyatartást!!!!!

2014. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A kutya nem csupán ragadozó, sőt kifejezetten tönkremegy a veséje a magas fehérjetartalmú ételektől, ha állandóan azt kap.


A mi kutyáink főtt csontos húson (farhát, szárny stb) + tészta vagy rizs + száraz eledelen éltek és élnek, 13-14 évig, az anyósoméké 14 éves múlt és öreg, rozoga, nehezen jár már, de ennyi a legnagyobb baja.


A csak tápos kutyák között több daganatosat látok az állatorvosunknál, de biztos nem attól azok.

2014. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és a nyersen adott csontnak annyi az előnye, hogy meg tudja emészteni rendesen. Az állatorvosunk szerint, megváltozik a csont a főzéstől, keményebb lesz és nem lehet teljesen jól emészteni, ezért ajánlja a nyers csirkefarhátat, nyakat alkalmanként a táp és a főtt étel mellé is.
2014. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem te gondold át a kutyatartást!

Nem írtam olyat,hogy moslékot kapna.Rendesen főznék neki húst,nem csontosat vagy nem olyan csontosat,ami kemény lesz.És mellé rizst vagy tésztát adnék,meg zöldséget.

2014. szept. 6. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:
le fogtok pontozni, tudom.. de én akkor is külön főzök nekik, marhaszívet, vesét, disznóhúst, minimálisan zsírosat. rizzsel és reszelt zöldséggel, grízgaluskával. néha marhacsontot kapnak,azt is főzve. imádják, szépen nőnek, állatorvos ajánlotta.
2014. szept. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi,ha baromfihúst kapna,daráltat az is jó?
2014. szept. 7. 09:17
 8/9 anonim ***** válasza:

adhatsz neki darálthúst, de szerintem már a keménnyel is simán boldogul. Csirkeszárnyat próbáld ki.

Nekem a labradorra azt mondta a doki, hogy attól fejlődnek a pofaizmai és lesz szép a fejformája, ha keményet rág, csontot eszik - próbálkozik.

2014. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát adtam már neki csirkeszárnyat pár napig nyersen,de voltak benne kemény csontok és nem nagyon bírta megemészteni,mert benne volt a székletébe.Esetleg farhátat főzve? Az még nem olyan csontos.
2014. szept. 7. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!