Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan gazdi, aki...

Van itt olyan gazdi, aki naponta csak egyszer eteti a kutyáját? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Előfordulhat, hogy egy 4 hónapos kölyökkutyának elég lehet a napi egyszeri etetés? Ha pl többször kap enni, akkor azzal csak játszik, bele-belecsipeget, vagy egyáltalán nem eszi meg, egyszerűen csak otthagyja, akkor előfordulhat, hogy neki tényleg elég lehet naponta egyszer étkeznie?

2014. szept. 6. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha otthagyja, akkor elveszed, aztán kap enni később. 6 hónapos korig napi 3x kell etetni, aztán fokozatosan csökkenteni. Nem kell nassoltatni meg "na jól van csak ezt az egy rántott hús falatot" odaadni neki, mert rászokik a kunyerálásra. Meg persze jóllakik, aztán nem esik rendesen. A tápos zacskókon rajta szokott lenni egy ajánlott napi-adag-táblázat, azt add oda neki egy nap 3 részre osztva.
2014. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én hat hetes korától négyszer adtam neki, aztán 3, majd fél éves korától csak kétszer. Tápot, nyers baromfit és rendes kaját is.

Egy éves korától már csak egyszer kap este. Labrador, szép erős, izmos, mert mindent lemozog és tele van energiával, de kölyökként mindent benyomott, bármennyit adtam neki.

2014. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kölyköknek még a növekedés, fejlődés miatt sokkal több étel kell, mint, amit a gyomruk be tud fogadni. Persze, lehet adni egyszer is, csak éppen a gyomor jól megnövekszik, sokkal később nyeri el az eredeti nagyságát. / képes a 10x-re is kitágulni/ Ennek következménye lesz, ami némely kutyáknál látható is, hogy hordó formájúra alakul a testük a bordáknál.

Adjál kevesebbet minden alkalommal és tartsd be, hogy amint nem eszik, elveszed előle. A 4 hónapos kor a fogzás ideje. Lehet érzékeny éppen az ínye, és, ha nem éhes, akkor csak csipegetni fog.Aztán eljön az a pont, hogy éhes lesz. Akkor meg nem törődik az ínyével, hanem enni fog.

2014. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor megpróbálom visszaemelni az etetések számár kettőre, és ha az sikerül, utána visszaszoktatni, hogy naponta 3x egyen. 2 hónapja van nálunk, ő az első kutyám, kezdetben 3x kapott ennyi, de mindig otthagyta, minden étkezés után maradt valamennyi étel a tálkában (volt, hogy majdnem az egész, volt hogy csak pár falat), úgyhogy gondoltam, ez sok neki és lecsökkentettük az etetések számát kettőre. Az végül is bevált, olyankor mindent szépen megevett, viszont így meg nagyon rendszertelen lett a széklete, mindig össze-vissza kakilt, nem a megszokott időkben. Erre egy ismerősöm azt mondta, náluk a kutya csak egyszer kap enni, méghozzá reggel, most átálltunk erre, így a széklete is rendeződött, de ezt a napi egy etetést viszont keveslem. Tudom, hogy ebben a korban még többször kellene ennie egy ilyen kiskutyának, de a két etetés felborítja az emésztését, a három meg túl soknak tűnik, hiszen mindig hagy belőle a tálban... ezért gondoltam, hogy akkor inkább megkérdezek tapasztaltabb kutyásokat is.


Még egyszer köszönöm, akkor egyelőre visszaállunk a napi kettőre, aztán ha úgy van, megpróbálom felemelni háromra. Hátha... :)

2014. szept. 6. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen tápot kap?

A zsákon fel van tüntetve, hogy mennyit kell belőle adni. Azt elosztod 4 felé. Ha nem tetszik neki, mert éppen pl fogzik és fáj az ínye, lehet kapni jobb minőségű konzerveket (Chicopee, Real Nature, Premiere, Kennel's Favourite). Ezeknek olyan jó az illata, hogy nagyon meg akarja majd kóstolni. Etetés előtt 10perccel beáztatod neki a tápot langyos vízbe, lecsöpögteted (én húslével csináltam, azt rajta is hagyhatod) és összekevered egy kevés konzervvel.

Nekem ezt a dokink javasolta és bevált. Mondjuk annyi, hogy számolgatni kell, mert ugye napi 3 étkezésre elosztod az egy napi adagot, meg főzőcskézni (ilyen esetre vettem disznólábat-fület-farkat-fejet, ezeket fogzásnál rágcsálni is jó nekik), de megéri, mert a kicsi rendesen fejlődik

2014. szept. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha egy többször etetett kutya nem eszi meg a kitett adagot, akkor nem az étkezések számát kell csökkenteni, hanem az elé tett adag mennyiségét. Minden alkalommal. Kezdeni felével. Ha üres a tál, lehet emelni , de keveset.
2014. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a tanácsokat és a sok segítséget. :)

Igyekszem megfogadni az itt leírtakat.

2014. szept. 7. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!