Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldog is szenved...

A francia bulldog is szenved olyan "problémáktól", mint az angol bulldog?

Figyelt kérdés

(Az ok, hogy rövid az orra, ezért hideg, meleg, sok-gyors mozgás nem jó neki, de pl. az emésztésével (pukik) is annyi gond van, meg a levegővétellel (horkolás)?)

Mielőtt valaki belém kötne, és a szokásos "mit tudsz neki nyújtani.." szöveggel előáll, nem akarok kutyát venni, hogy érdeklődöm.



2014. szept. 6. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez minden nyomott orrú kutyára jellemző.
2014. szept. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, sőt a mopsz is nagyon sok problémában érintett.
2014. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem olyan súlyos testű, mint az angol bulldog, ezért kevesebb ízületi-csontrendszeri problémája van, kvázi mozgékonyabb, de igenis sajnos a tömpe fej minden átka őket is sújtja.

A pukizás szerintem inkább egyén- és táplálékfüggő. Aki angol bulldogot én ismerek, annál ez nem probléma, ahogy a mopszunknál sem volt az, ellenben a beagle kutyánkkal nem lehetett megmaradni egy légtérben. :)

2014. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 samsam8 ***** válasza:
Szinte egy és ugyanaz...nekem angol bulldim van,de a környéken van jó pár francia, angol bulldog és mopsz is... A mozgásról annyit hogy rövid távon nagyon is jól tud futni, ugrani is, szeret játszani,de hamar elfárad. A meleget nehezen viseli, nyáron a délutáni séta rövidebb mint az esti vagy a reggeli és ahhoz a víz elengedhetetlen... Az enyém imádja a zöldségeket és a gyümölcsöket is! Tényleg tud olyanokat pukizni, hogy csak na, de ez mind attól függ mit adsz neki!!! Mindenből mértékkel!Ez MÁS kutyáknál is így van!!! Fontos még, hogy megtaláld a számára megfelelő tápot is! Nekünk kb 8 hónap után sikerült! Horkolni nagyon tud, de ez egy bulldoggal együtt "jár" max ha tévézel hangosítasz kicsit :)Tudom én elfogult vagyok kicsit, de nem választanék másképp! Nem véletlenül írják róla, hogy már már nem is kutya, ő bulldog! Fantasztikus személyiségük van!!! :)
2014. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 samsam8 ***** válasza:
A csont és izületi problémákra annyit írnék még, hogy amíg fejlődik érdemes neki kúra szerűen adni porcépítő-izületvédő folyadékot(nem olcsó)! Gyorsan nő ( nálunk volt hogy heti 1-kg-t hízott) És rövidek a lábai,tehát nagy súlyt cipel. Az állatorvosunk is mondta, hogy ezek a kúrák később is fontosak lesznek, nem csak a növekedés alatt!!! És ez a franciára egyaránt vonatkozik!
2014. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igéeen
2014. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!