Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy védjem meg kutyámat és...

Evangelline kérdése:

Hogy védjem meg kutyámat és magunkat?

Figyelt kérdés

Van két kutyánk. Az egyiket egy éve hoztuk, kidobott kutya volt, a másikat menhelyről vettük magunkhoz. A menhelyi kutyus még "gyerek" kutya.

A szomszédunk pár hete elkezdett piszkálni minket, hogy őt megijeszti a kutya, ugatja, "fél kimenni az udvarra". EZ IRREÁLIS ÁLLÍTÁS!!!!! Valóban, ha kimegy a fiatalabbik kutya vakkant kettőt, de rögtön rászólunk. Az öreg hétvégente jön csak ki, neki nyaraló telke van mellettünk, és kötekedik. Mi már tettünk a kerítésre nádat, megmagasítottuk, de így sem jó neki, feljelentéssel fenyegetőzik, hogy megdobja a kutyát téglával vagy a baltát mutogatja. Mi teszünk ellene, hogy "béke" legyen, (nád, plusz kerítés)de így is kötekedik azért, mert a kutya megugatja. (nem véletlenül ugat egy kutya). Kérdésem az, és elsősorban tényleg jogi választ kérek, hogyan védhetem meg a kutyákat és persze magunkat. A kutyáknak keneljük is van, azt is mondta az öreg, hogy záruk be őket, ha itt van. Neki ez sem jó, ha kenelben ugat, az is zavarja (megjegyzem nem egyfolytában ugat, csak ha hall valamit a többi kutyával együtt). Mi mindent megteszünk a kutyák érdekében, de az első kis vakkantásra is magyaráz. Szabályosan, törvényszerűen tartjuk őket, figyelve arra, hogy senkit se zavarjanak. Ez a szomszéd a nádkerítésen keresztül is piszkálódik. Feljelenthetem zaklatásért? Már nagyon unjuk, megkeseríti az életünket. A kutyák senki mást nem ugatnak, persze tényleg nem véletlenül. De ez a szomszéd már nagyon a bögyünkben van. Légy szíves adjatok ötleteket kihez fordulhatunk, hogy leállítsuk. Nem akarunk minden egyes hétvégén idegben lenni, a kutyát bezárva tartani miatta, mert ezzel a kutya "rendjét" is megzavarjuk vele. Köszönöm!


2014. szept. 7. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ott van a fazon, foglalkozzatok többet a kutyával. Max csendháborításért jelenthetne fel, vagy a jegyzőnek szólhat, de pl. nálunk abszolút leszarják az ilyesmit.

Zaklatásért éppen feljelentheted, de a Magyar jogrendszerben ez a szomszédosdi veszekedés igencsak piszlicsáré ügynek minősül.

Én a helyedben ugyanúgy belelengetném a baltát az arcába, hogy törődjön csak a kis hétvégi kertjével meg házával. Ő van ott kevesebbet, tudjon rá.

A kutyákat viszont nagyon gyorsan megtanítanám rá, hogy semmit ne egyenek fel a földről, mert az ilyen vén szarok nagy unalmukban még veszélyesek is lehetnek

2014. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hú de felhúztam magam a leírásodon.... úgy imádom az ilyen fajtársaimat!


Hivatalosan elvileg semmit nem tehet a kedves szomszédúr. A csendháborítással kiröhögnék a hatóságok, ilyenre nincs törvény, kivéve ha éjszaka ugat a kutya. Ha gondolod, magold be a vonatkozó jogszabályokat és paragrafusok sűrű emlegetésével hadard a képébe, ha legközelebb okoskodik. Hadd érezze, hogy ellenfelére talált, és ha azt hiszi, jogban járatos személy vagy, valószínűleg visszavesz az arcából.


Nem hivatalosan viszont... az ilyen emberektől ajánlatos félni. Ahogy előttem is írták, nagyon erősen gyúrjatok rá, hogy a kutyák semmit ne egyenek fel a földről. (Nagyon nehéz nekik megtanítani, hogy pl. az este bedobott kolbászdarabot reggelig hagyják ott! Szinte lehetetlen.) Éjszakára én bezárnám őket, ha ilyen szomszédom lenne. Amikor ott van az öreg, fárasszátok el úgy a kutyákat, amennyire csak lehet. Szereljetek fel térfigyelő kamerákat (kamukamera is lehet), és hívjátok fel az öreg figyelmét, hogy akárki a kerítés közelébe megy, arról felvétel készül. Ha kenyértörésre kerül a sor, diktafon legyen a zsebetekben. Ha van bizonyítékotok arra, hogy pl. megfenyegetett, akkor azzal már lehet valamit kezdeni jogi úton.


Végső esetben hétvégente akár ugatásgátló nyakörvet is lehet a kutyákra tenni, de ezt tényleg csak akkor, ha már tényleg mérgezéssel fenyegetőzik vénember. Ez még mindig a kisebbik rossz, és ma már kaphatók egészen "humánus" ugatásgátlók (nem a "megb**a a kettőhúsz" típusúak, hanem pl. illatanyagokat spriccelők).

2014. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Énszerintem zaklatásért simán feljelentheti az öreget! Nem?

volt fordítva is hogy a szomszéd kutyája ugatott és ott birtokháborítás is felmerült /a zaj miatt/ tehát gondolom fordítva is akár! ezt is rá lehetne húzni az öregre..

Borzalmas szitu nem irigyellek! :)

Majd írd meg mi történt légyszi!!

2016. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jaboccs, régi kérdés /előző voltam/ . amúgy mi történt -ha olvasod..
2016. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!