Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretem a kutyáimat....

Nagyon szeretem a kutyáimat. Ez már beteges? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az egyik kiskutyám 8 éves lesz és már a gondolattól is majdnem sírógörcsöt kapok, ha eszembe jut, hogy idősödik, esetleg néhány év múlva elveszíthetem. 33 éves nő vagyok, a páromon kívül ő jelenti nekem a mindent. Normális ez? Úgy bánok vele, mint egy gyerekkel, állandóan a kedvében szeretnék járni, szeretném, ha mindig boldog lenne. Gyerekem nincs és nem is szeretnék. A kutyákat amúgy is imádom, nem bírom elviselni, ha valahol arról hallok hírt, hogy bántottak vagy megkínoztak egy kutyát. Rögtön sírni kezdek, mert annyira védtelen, ártatlan angyalok ők. Más is érez így?
2014. szept. 7. 16:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező! Ne szeresd túl a kutyáidat! Én is hajlamos vagyok rá, a nagy már nekem is 8 éves, öregszik, látványosan. Tavaly vesztettem el egy öreg kutyámat, borzasztó volt kimondani, hogy neki itt a vége, de elbúcsúztunk, és neki már jobb, nem szenved a ráktól és az öregkori leépüléstől. Mivel én is hajlamos vagyok túlajnározni őket, meg is van az eredménye: a nagy lopós (egyébként pedig egészen fél évvel ezelőttig aktívan dolgozott: apport, ÖV), erről sosem tudtam lenevelni, a kicsi meg akaratos, nagyon kamasz és küszködünk... de ez az én hibám, mert nem vagyok elég kemény velük.

Azt tisztelem benned, hogy képes vagy átlátni és mérlegelni a képességeidet a gyerekvállalást illetően. Én sem tartom elengedhetetlennek, hogy gyereket szüljek, hiába társadalmi elvárás. Azt gondolom, hogy egy gyereket eltartani irtózatos mennyiségű pénz (ez szarul hangzik, de így van)és amíg nincs rá meg a "fedezet", a bizonytalanba nem éri meg. Másrészt: az én gyerekem márpedig ne nélkülözzön! Ha magamnak tudok cigit venni, akkor azt úgy vegyem meg, hogy ne azt nézzem, hogy akkor a gyerek most olcsó sajtot egyen akkor, vagy ne kapjon téli- és nyári cipőt egyszerre.

Ha gyereket vállalok, az majd akkor lesz, ha meglesznek hozzá a feltételeim. Lovam sincs, mert nincs se elég pénzem, se lehetőségem,se helyem stb.

Sajnos sokan ezt nem így látják, aztán nyekeregnek hogy "jajj de szarul megy" vagy állnak sorba ingyentankönyvért meg akármi. Át kellett volna gondolni.

És ez lehet tényleg szarul hangzik, de azért, hogy kipipáljak egy kis kockát a társadalom velem szemben támasztott igényeinek a listáján, nem fogok szülni. Ha sosem lesz rá meg a megfelelő mennyiségű pénz, hely és idő, hát sosem lesz gyerekem.

2014. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor Neked bullterrier kell :)

Az az a fajta,akit képtelenség túlszeretni.Betegesen tudnak kötődni a gazdájukhoz.Nekem kettő van,pont így bánok velük és pont el is várják.

2014. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából a gyerekhiányt kompenzálod a kutyáidon.A baj csak az,hogy egy kutya soha nem tudja pótólni azt az űrt,amit egy gyerek hiánya okoz.Gondold végig,valójában miért is nem vágsz bele a csemete vállalásába.Sokszor csak a támogató társ az,aki hiányzik a képből,nem az anyagiak.
2014. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!