Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nagyon jó munka...

Van egy nagyon jó munka kutyám érdemes lenne tőle almot lehozni?

Figyelt kérdés
Most nem tudom így elmondani látni kell , van egy német juhászkutyám de nagyon profin dolgozik , suliban minden kutyát lealázz. Ráadásul egyenes hátú szép rajzos. Csak meg kell találnom a tökéletes hozzá hasonló kant. Vagy veszek vagy keresek még nem tudom.
2014. szept. 7. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ne. Ezt hagyd a tenyésztőkre. És nagyon nagyképűen beszélsz a kutyádról...
2014. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyképünek ő magának kell lennie. Én nem tanitottam neki hogy ilyen ügyes legyen. De szerintem fogom mert kár tőle nem le hozni almot. De azért köszi ! Kérdés már nem aktuális mert eldöntöttem :D
2014. szept. 7. 21:25
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
inkább legyél rá büszke, és ne cs.szd el a fajtát holmi szaporítgatással...!
2014. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Persze, tedd csak mégjobban tönkre a fajtát.

Nincs elég mocskos, undorító kis szaporító az országban, akik azt hiszik, hogy így majd könnyen jutnak pénzhez, a kutyák egészségét meg telibef..ssák. Persze, legyél te is ugyan olyan, szaporítsd őket, te idióta.

2014. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Akkor nyugodtan szaporíts. Mivel nem vagy tenyésztő csak fajta jellegű keverék kölykeid lesznek. Üdv kedves szaporító...
2014. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
HD, ED, tk, Kőrung, tisztességes munkavizsga megvan????
2014. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Az egy dolog, hogy szerinted ilyen-olyan jó a kutyád, mindenki elfogult a saját kutyájával szemben. A tenyésztéshez le is kell tenni valamit az asztalra, ami nem csak szerinted jó, hanem mások is (persze nem laikusok) azt mondják rá, hogy "igen, ez igen". Tenyészszemle, munkavizsga, genetikai betegségekre szűrővizsgálatok - ezek a legalapvetőbb dolgok.


Egyébként, céltalanul ebbe belevágni, csak azért hogy "de a Fifinek igenis legyenek kiskutyái" nem, nem éri meg. Minden második kutya németjuhász vagy annak a keveréke, halomszámra vannak kidobálva még a fajtatiszták is. Szóval a minimum, ha a szukád regionálisan fel tud mutatni valamit, és mellé egy olyan kant keresel, akinek a kölykeire lennének vevők (tehát nem a szomszéd Buksija), mert szintén letett valamit az asztalra, úgy lehet, de csak LEHET, hogy munkakutyásokat érdekelné a dolog. De egy minőségi alom felnevelése 100 ezer forint, a fedeztetési díjról nem is beszélve (eredményes kutya nyilván nem fogja ingyen befedezni a szukádat). Törzskönyv nélkül meg az oltások, a chipp és a féregtelenítés árán kívül pofátlanság többet elkérni...

2014. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Látszik, hogy milyen fontos neked a kutyád...
2014. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Azért, mert a te kutyád szerinted tökéletes munkakutya, még nem azt jelenti, hogy a vonal, amit képvisel, is az.Általában nem is a szülőket hozza egy fedezés, hanem sokkal inkább a nagyszülőket.

Ha profi a kutyád, tessék..lehet versenyeken indulni. Ha annyira jó, még VB-re is kijuthat. Akkor már gondolkodhatsz azon, milyen kannal fedeztesd be.

Egy iskolán belüli lealázás még nem azt jelenti, valóban kiváló képességű kutyád van.

Amúgy hányas vizsgáig jutottatok el?

2014. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hátha az biztos hogy 7-8 éves korában fedeztetni fogom addig veszek egy ugyan ilyen kiválló kant . mivel ettől a szukától kell nekem világ életemben kutya nem azoktól a német juhászkutyáktól akik a farukal az utat seprik munkára meg alkalmatlanok. Ennek a fajta jellegü keverék hiresztelőnek megvan a tulajdonosa csak is valami gyikon született marha lehetett de simán pofán verném
2014. szept. 7. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!