Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "diszkrimináció" avagy mért...

"diszkrimináció" avagy mért ítélik a nagy testű kutyákat?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok a véleménytekre-történeteitekre. kérem az írjon, akinek a kutyája méretéből adódóan volt már, negatív megítélése vagy tapasztalata.

2014. szept. 8. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Nagyrészt csak ezzel találkozunk, számtalan példát tudnék mesélni.

Az az oka, hogy az emberek buták, előítéletesek vagy csőlátásuk van.

Sajnos ez ellen nem lehet mit tenni, jó példát kell mutatni és remélni, hogy egyszer majd megváltozik a helyzet

2014. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Nem csak a nagytestűeket nem szeretik sajnos, de főleg azokat ez igaz. Engem elszomorít, hogy az emberek milyen buták ezen a téren (is).
2014. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem főleg az szomorít el, hogy a média mindíg felfújja, hogy a "harci kutyák" milyen agresszívek. Miközben minden a gazdi nevelésétől függ. :(
2014. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekeks, de nem volt még negatív tapasztalatom, pedig óriás testű fajtám van, amelyikkel szemben nagyon sok tévhit kering.
2014. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem két, közel 70 kilós kutyám van és 5 év alatt mindössze egy beszólást kaptam, ami a kutya méretét is tartalmazta. (Valami "hívd már el a mázsás kutyádat mert kihívom a rendőrséget" jellegű szöveg volt.) A többi az magának a kutya létezésének szólt és nem a méretének, mert ennyi erővel bármekkora lehetett volna. De ilyenből se volt két-háromnál több. Szóval alapvetően az a tapasztalatom, hogy bátrabban közelítenek hozzájuk az emberek, mint némely kisebb kutyához.
2014. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy nagy és egy kis kutyám. Többnyire a kicsit csúfolják és piszkálják (tacskó), hogy "korcs", meg hogy mi lett szegény farkasból. (Itt jegyezném meg, etológiai szempontból gyakran épp a kistestű kutyák hasonlítanak leginkább a farkasra, hiszen pl. a juhászkutya vadászatra irányuló magatartásából hiányzik a zsákmány elejtésének mozzanata, a vérebek pedig például már csak a felkutatásra irányuló viselkedéselemmel "rendelkeznek". Ezzel ellentétben, a kis patkányfogó kutyák a farkas zsákmányszerzést célzó viselkedéselemeinek teljes repertoárjával rendelkeznek, mivel ők egymaguk, az embertől függetlenül "dolgoznak".)
2014. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a nagytestűeket :(

Az enyémet is el szokták ítélni, mert fél szemével vak. Pedig ez nem változtat a tulajdonságán. És kedves kutya meg minden.

Leginkább azok ítélik el, akik nem akarnak kedvesek lenni. Mert tévhitben vannak. Olyanban mint pl. "EGYSZER azt hallottam a híradóba hogy ..." -és innen jön a többi "EGYSZER" megtörtént esetek.

Olyant is láttam aki a Leonbergit sőt a Bernáthegyit ítélte el a mérete miatt, holott köztudott, hogy az a kutya a legjámborabb teremtés.

Ez egy emberi tulajdonság, és a legszomorúbb benne, hogy nem akarnak változtatni rajta. Még ha valaki felajánlja, hogy segít változni, akkor se képes elfogadni mások segítségét.

2014. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 csabika1971 ***** válasza:
77%

Rottweiler kutyát tartok, mert imádom ezt a fajtát.

Megítélése az emberek közt rettenetes "emberevő kutya". Pedig méltatlan velük szemben a dolog, mert viselkedésük a nevelésen múlik. Tény ha hozzá nem értő és másra nem hallgató ember kezébe kerül, vérengző vad állattá válhat.

Pedig szeretet éhesek, barátságosak és roppant intelligensek. Igaz idegenekkel szemben van bennük bizonyos óvatosság, a kutyám mégsem bántott soha senkit ok nélkül.

Pedig a támadások zömét és a harapásokat java részt keverék kutyák hajtják végre. Csak ez nem hír, a sajtó szemében.

Mert tény ha egy keverék megharap nem örülsz neki, mert fáj, stb.

De ha egy Rottweiler harap meg, ott a harapó erejükből kifolyólag tőrnek a csontok. A sajtó pedig egyből ráugrik a témára.

Ezért van a nagy testű kutyák terén a diszkrimináció mert a médiák által felfújt támadások miatt az emberekben előítélet alakult ki. Viszont éppen ők azok akik a támadásaikkal igazán nagy sérüléseket tudnak okozni. Hiába kevesebb az általuk okozott sérülés. A támadások 90% senkit nem érdekel. Mert egy tacskó méretű kutya felszakította a bőrt és eltépte a ruhát? Senkit nem érdekel! De az az 10% mikor egy nagytestű kutya támadt? Már egészen más.

Ezért a nagytestű kutyák negatív megítélését éppen a Média generálja.

Történeteket meg hadd ne meséljek, hisz azokat éppen erről beszéltem, az újságokban olvashatsz eleget.

2014. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a méretük miatt ítélik el őket. Azt olvastam, hogy Dániában (ha igaz a hír), elaltatják a számukra agresszív fajtákat. Óriási volt a felháborodás, hiszen a kutyások nagyon jól tudják, hogyha hatalmas szeretetet és több törődést adnak nekik, akkor nem lesznek ilyen veszélyesek. Egy barátnőmnek is volt egy olyan kutyája, aki fiatalkorában nem tűrte a vendégeket és az idegen embereket, mert (valószínűleg) a bántalmazások jutottak eszébe. A gazdáit viszont imádta. Egyszer sem harapta meg őket! Mikor megöregedett, egyre szelídebb és kedvesebb lett az emberekkel, úgyhogy a vendégeknek nem volt félnivalójuk :) A barátnőm és a szülei óriási szeretettel halmozták el őt.

Egy másik barátnőmnek van egy keverék kutyája. Olyan fejformája van, mint a "harci" kutyáknak, emiatt sokan elítélik, mert szerintük ez a fajta nagyon veszélyes. Pedig ez is jámbor jószág, mert ez alatt a 8 év alatt senkit nem bántott! Sem gyerekeket, sem kutyákat. Ő is rengeteg szeretetet kapott a gazdájától. Csak a szomszédok (meg én) hiszik el, mert jól ismerik a barátnőmet.


A 7-es válaszadó kutyáját sajnálom. Az unokatesómnak a kutyája is a fél szemére vakult meg 2 évesen valami betegség miatt. Ha sétálni viszi őt, az emberek nem ítélik el, hanem megsajnálják, hogy "egy ilyen aranyos kutyusnak miért kellett elveszítenie az egyik szemét?"

2014. szept. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Platypus ***** válasza:
100%
Az embereknek van egy olyan jó szokásuk, hogy mindenben megtalálják az elítélnivalót. Ha nagy kutyád van, emberevő, ha kicsi, akkor patkány, ha keverék akkor értéktelen korcs, ha fajtatiszta, akkor túltenyésztett beteges szerencsétlenség, ha neveletlen akkor miért viszed emberek közé, ha jólnevelt akkor gépet csináltál belőle és még lehetne sorolni. Szép emberi szokás mindig valami hangzatos indokot keresni az ellenséges érzelmek kifejezéséhez. Ha egy nagykutyás gazdába akarsz lelkiekben rúgni egyet, kézenfekvő a kutya méretét szidni.
2014. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!