Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiállításon mi számít plusz...

A kiállításon mi számít plusz pontnak egy kutyán és a felvezetésen a bírónál? Tehát a kutya kinézetén kívül.

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Hogy szép ruhába vagy e,milyen jól tudod bemutatni a kutyát,mennyire vagytok jóban az ellenfeled mennyire van jóban a bíróval.

De a legfontosabb:mennyire vagy jó az ágyban :D

2014. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
számit az , ha megtiszteled, és szépen felöltözöl. Nyilván nem szmokingban, vagy estélyiben kell menni, de legyen a ruhát valamennyire alkalmi. Köszönés, és ha látja, hogy felszabadultak vagytok, te is, a kutya is:)))
2014. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen a kutya kozmetikája,a Handler mennyire igényes, milyen pórázzal vezet fel,mosolygás,kisugárzás
2014. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A felvezetésnél melyik tipus jön be jobban a bíróknak?


Pl ez a mellette álok és rakosgatom a lábát típus:


[link]



vagy ez a vele szemben állok típus:


[link]

2014. szept. 8. 12:21
 5/11 anonim ***** válasza:

én a vele szemben álló tipus, jobban dijaznám!!!


https://www.youtube.com/watch?v=Qu6Iye85bYc

2014. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 5. Nekem ez a lány a dobermannal nagyon tetszik. Nem ugrál mint a bolondok egy labda után ,szépen kihúzva áll és néz. Én őt választottam volna ki. TERMÉSZETESEN a handler viselkedése végett is pl.
2014. szept. 8. 12:40
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen olyan dolgok vannak amellyel a kutyát rá tudom venni, hogy kihúzza magát és a fejét is élénken tartsa? Labda itt ebben az esetben nem jó. Az nem érdekli. Szemben állós típust választottam.
2014. szept. 8. 13:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Valami extra finomság a kertben :)
2014. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jutalomfalat övtáskában, övre akasztható tartóban. Azt neked kell kitapasztalni, mi motiválja legjobban. Ez lehet pl. sajt (jó érett, általában minél büdösebb, annál jobban imádják), főtt máj (egy kis passzírozott fokhagyma is lehet a főzővizében, azt is szeretik a kutyák), virslikarika, szalámi, kolbász, vagy valami boltban kapható jutalomfalatka. A lényeg, hogy jó illatos legyen, emellett ritka falat, amiért érdemes megdolgozni. Ehhez érdemes parancsszót (pl. áááálj) és egy kézjelet társítani. Én egy felvezető ismerősömtől tanultam el azt, hogy ökölbe szorítom a kezem (benne a falatka), csukló felfelé fordítva és magam felé billegetem. Ez elég egyedi mozdulat ahhoz, hogy ne keverje össze más jelzéssel, és figyelemfelkeltő is. A szép, figyelmes fültartáshoz (amikor a bíró nézi) is ki kell tapasztalnod, mire figyel fel legjobban, de ne legyen túl hangos. Ez lehet pl. cuppogás, ciccegés, szisszenés stb., az én kutyámnál legjobban a nyelvemmel adott klakkanó hang jön be. De éppen ezért ezt sem szabad túlzásba vinni, sőt, kifejezetten ritkán alkalmazni, mert különben semmi hatása nem lesz. Én így jártam, sikerült a kutyámat "immunissá tenni" a cuppogásra... Egyszer a bíró azt hitte, hogy süket, mert mikor azt akarta, hogy felé nézzen a kutya, és cuppogott, az meg sem rezzent, csak kitartóan nézett engem :D


Pluszpont? Hát, pl. a fajtánál előnyös temperamentum. Ez általában élénkség (persze emellett jólnevelt viselkedés, nem azt értem alatta, hogy ugat, vonszolja a gazdit, ügetés helyett vágtázik meg felugrál stb.). Ha meg tudod oldani, vigyél mindig egy hordozóboxot a kiállításra, és a bírálat előtt legalább fél-, de inkább egy órával zárd be a kutyát pihenni, érdemes egy pokróccal is letakarni, hogy ne nézelődjön. Persze a boxhoz legyen hozzászoktatva, hogy tudja, ez az ő nyugodt kis sarka, ahová elvonulhat pihenni, különben csak pánikba esve nyüszít majd. Ha frissen lép a bíró elé, sokkal figyelmesebb lesz, élénkebb, jobban mutatja magát. Én sajnos jártam úgy, hogy mire sorra kerültünk, a kutyám annyira kimerült szellemileg a sok ingertől, hogy szinte zombiként létezett, bágyadt volt, kedvetlen, tompa. A mozgása a szokásos pattogó helyett inkább cammogó. Amúgy is van egy olyan hibája, hogy kissé lazák a vállai, emiatt kicsit kaszáló a mozgása ügetésben. Na, fáradtan ez még feltűnőbb volt. Még kiterülve el is aludt a ringben, amíg a többi kutyát bírálták. Mit szépítsem, elég kellemetlen volt.

2014. okt. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már voltam vele 3x. Mind a háromszor én nyertem. Egyszer 2 ellen, egyszer 3 ellen és egyszer magamba voltam. BOB és BOS lett.
2014. okt. 8. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!