Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ekcéma a Joserától?

Ekcéma a Joserától?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 hónapja a 10 éves, ivartalanított szuka kutyánk hasa elkezdett kopaszodni. Elvittük több orvoshoz is, és mára vált csak egyértelművé, hogy ekcémával van dolgunk. Azt viszont nem tudjuk, hogy külső vagy belső ekcéma-e. Kinti-benti kutya amúgy, az orvos egyenlőre azt a tippet adta, hogy a nappaliban lévő hosszúszálú, műszálas szőnyeg okozhatja, azon nagyon sokat alszik a kutya és lehet amiatt.


Közben gondolkoztunk, hogy kb akkor kezdett el kopaszodni, amikor Josera Balance tápot kezdett enni. Előtte Pedigree-t evett, majd váltottunk Taste of the wild-re, úgy rémlik, hogy azoktól nem volt semmi baja. Aztán átálltunk a Joserára, mert már csak idős, más összetételű tápot igényel a szervezete. Nem mernék mérget venni rá, de mintha azóta lenne ez a kopaszodás. Lehet, hogy valamelyik összetevőre allergiás? Valakivel történt már ilyen?


Hogyan tudnánk ezt kideríteni?

Érdemes lenne váltanunk Brit Care hipoallergén tápra?


2014. szept. 8. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
akár a gyakori tápváltástól is lehet, vagy a nagyon különböző összetételtől. Ha viszont a tápra gyanakszotok, váltsatok
2014. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A én német juhászaimmal ugyanígy jártam,mint te kutyusod .Pedigré juniorral indítottam őket.És mindkét kutya ekcémás lett átálltunk doch chow szenzitívre akkor kicsit javult neki de a bőrük nem lett tökéletes, Mostanában kb 3 hónapja az orvos javaslatára váltottam a Brit Premium Lamb & Rice kutyatápra. És a kutyáim döbbenetes változásokon mentek keresztül.abba maradt a vakarózásuk ,a szőrük kifényesedett,és a hasukon újra nőtt a szőr.És a sárgás színük hirtelen vörös lett,A hátuk kopottas színe pedig élénk fekete,ez hozta számomra a légmeglepő fordulatot.Most látom csak milyen szép kutyáim vannak.
2015. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!