Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya szeme miért veri...

A kutya szeme miért veri vissza prizma szerűen a fényt? Az ember szeme miért nem?

Figyelt kérdés
2014. szept. 8. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák retinájában e cellák 95%-a pálcika típusú. A pálcika-cellák rendkívül fényérzékenyek. Ez annak köszönhető, hogy a tapetum lucidum, mely a pálcika alatt van, koncentrálja a fényt, és visszaveri rajtuk keresztül. Az állatorvosok szerint ezek nagy száma miatt látnak a kutyák négyszer jobban, mint az ember. A fény visszaverése a tapetum lucidumon keresztül az oka annak, hogy sötétben a kutyák szeme csillogni látszik a sötétben.


forrás: [link]

2014. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
A prizma nem veri vissza a fényt.
2014. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Második te rendkívül okos vagy XD. Akkor mit csinál a prizma ?
2014. szept. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát úgy tűnik nálad tényleg okosabb vagyok... A prizma átlátszó. Kétszer töri meg a fényt, majd színeire bontja. Ami visszaver az a tükör... Fizika óra luxus, te nagyonokos?
2014. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

"Hát úgy tűnik nálad tényleg okosabb vagyok... A prizma átlátszó. Kétszer töri meg a fényt, majd színeire bontja. Ami visszaver az a tükör... Fizika óra luxus, te nagyonokos?"

A kérdező nagy valószínűséggel ilyen prizmára gondolt, amit a kerékpárokra szoktak tenni például: [link]

De látom a színvonal megvan. Nem csak a tankönyvek által korlátolt világban kéne élned, hanem néha kinyitnod a szemedet. Engem se érdekelt sose a fizika, humán beállítottságú voltam mindig is.

2014. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bevallom mindig is kettes voltam fizikából, de ezt még én is tudtam, hogy a prizma nem veri vissza a fényt :)))

Egyébként azt amit belinkeltél utolsó inkább macskaszemnek hívják köznyelven.

Nem vagyok tisztában biológiailag ezekkel a dolgokkal, de azt tudom, hogy a kutya hasonlóan jól lát a sötétben mint a macska. Az ember pedig ugye nem, ezért nem veri vissza a fényt az ember szeme.

2014. szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akiknek a fizika óra nem volt luxus, de csak hiányosan tudták az órák anyagát, ezt ajánlom:

[link]

2014. szept. 9. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Ez csak a magyar nyelv fszsága, angolban nem hívják prizmának, hanem cat's eye-nak (macska szeme). Szóval igazam volt. A prizma NEM veri vissza a fényt. Az, hogy a magyar így hívja a járműveken ezt a vackot, arról nem tehetek. Ettől még az ég világon semmi köze nincs a klasszikus prizmához.
2014. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

"Ez csak a magyar nyelv fszsága, angolban nem hívják prizmának, hanem cat's eye-nak (macska szeme). Szóval igazam volt. A prizma NEM veri vissza a fényt. Az, hogy a magyar így hívja a járműveken ezt a vackot, arról nem tehetek. "

Dehogy volt igazad. Mentegetőzés helyett inkább a tévedésedet kéne beismerned. A magyar nyelvet hibáztatni gyerekes dolog. Magyarul beszélsz, magyar vagy, mi a probléma?

2014. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
A macska szeme veri vissza a fényt. A kutyáé nem.
2014. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!