Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staphylococcus pseudintermediu...

Staphylococcus pseudintermedius-sal kapcsolatban van valakinek gyógyulásos tapasztalata?

Figyelt kérdés

Fülváladékból ezt a baktériumot, valamint malassezia pachydermatis s. gombát tenyésztettek ki.

A baktérium a nagyobb baj, mert kb semmivel nem tudják kiirtani.


2014. szept. 8. 23:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Létezik-e, hogy ha bódításban kimossák a füleit, akkor ez a baktérium kiirtódik a pucolástól?
2014. szept. 8. 23:38
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Nagyon minimális a teljes gyógyulás esélye, ugyanis mégha időlegesen "gyógyult" is lesz a füle, időről-időre visszajön a betegség. Mi kb. 5 éve küzdünk vele/ellene, mindhiába.
2014. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jaj ne! És nektek hol van ilyen gyulladás? Nálunk a fülben és már be is ödémásodott az egyik füle, amit majd meg kell műteni (álló fülű ráadásul).
2014. szept. 9. 09:40
 4/11 A kérdező kommentje:
És Nektek mivel kezelik?
2014. szept. 9. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is a fülben és úgy néz ki, hogy a másik kutyám is elkapta :/ Többféle cseppel kezelték már, de mindegyik csak ideig-óráig hat. Pár hét vagy hónap után újra begyullad. Gyógyszeres kezelés eddig nem volt, de fültisztítás már többször... Most visszük majd megint, mert megint nagyon csúnya a füle, kíváncsi leszek most mit mondanak majd. Legutóbb javasolta a dokink, hogy hetente mossuk ki a fülét (clorexyderm fültisztító folyadékkal), hátha akkor nem gyullad be. Hát nem igazán jött be :/
2014. szept. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bódításban mosták át a füleit? Mert nekünk úgy lesz, mert azt mondta, hogy csak altatásban lehet annyira átmosni, hogy hatásos legyen. De nekünk ödémás is lett a füle, megmutatom priviben, hogy néz ki nagyon durva és műteni kell. Van macskánk is, akkor ő is elkaphatja?
2014. szept. 9. 10:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem mosták neki ennyire durván, csak tisztítva volt. Szerencsére nekünk nem annyira súlyos, "csak" visszatérő. Remélem nem is lesz annyira súlyos, hogy műteni kelljen. De többektől hallottam már, hogy műtét után is visszatért a fülgyulladás.
2014. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én most megkérdeztem és nekem azt mondta, hogy ez nem fertőz. Most akkor nem értem...
2014. szept. 9. 12:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Manuka mézet (az orvosi minőségűt) nem bírja ez a baci állítólag, de fogalmam sincs, azzal fülben hogy lehetne kezelni. Mindenesetre angolul tudóknak érdemes megpróbálni utánaolvasni.
2014. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk még annyi hozzájött, hogy az egyik fülében volt egy szétrothadt toklász is.... csoda, hogy él.
2014. szept. 9. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!