Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van, hogy valaha...

Mennyi esély van, hogy valaha lábra áll?

Figyelt kérdés

9 éves malamut szukám egyik napról a másikra lebénult a hátsó lábaira. Szerencsére nem fáj neki, a kedve jó, eszik-iszik, de felállni egyáltalán nem tud, csak segítséggel (így tud üríteni is). Ha nem tartjuk, összecsuklik. :(

Az orvos megvizsgálta, és nagyon úgy tűnik, hogy porckorongsérve van...kapott 6 féle injekciót és hazavittük éjszakára, hátha használ neki és lábra áll. Sajnos ez nem történt meg, javulás nem mutatkozik. Az orvos azt mondta, hogy ha a gyógyszeres kezelés nem segít, műteni kell, de ha sikerül is a műtét, bármikor kiújulhat neki... :(

Mi lenne a helyes döntés? Kockáztassuk meg a műtétet?



#láb #gerinc #bénulás #porckrongsérv
2014. szept. 9. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
több kutyát ismerek amelyik a műtét után még sokáig élt fájdalommentesen és teljesen jól működően. Ha műtetitek akkor viszont gyorsan mert a porckorongsérv mocskosul fáj.
2014. szept. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállaljátok be a műtétet, ha nem válik be a gyógyszerezés.
2014. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Az én malamutomnál is ilyen korban kezdődtek a gondok, de ő nem bénult le teljesen, csak nehezen mozgott nagyon.

A mi dokink nem mondta meg mi a baja, csak hogy az izületei.

A szteroid injekciók időnként sokat javítottak rajta, és minden nap tojást kellett neki adni, ma már adnám neki a dm-ben kapható sajátmárkás glukozamint is az izületeire, de sajnos már nem él.

13 évig élt így is.

2014. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vállalnám a műtétet, ha az injekcióktól nem javul, méghozzá minél előbb, úgy nagyobb az esélye. De ha járni egyedül nem is tudna, akkor is van még lehetőségetek jó életet biztosítani neki egy kutyakocsi segítségével. Nem tudom persze, milyenek a körülményeitek, az én kutyám, akit 9,5 évesen májusban vesztettem el, egy degeneratív gerincbetegség miatt bénult le, az utolsó 8 hónapjában kutyakocsiban sétált, még kirándult is. Az ő betegsége sajnos nem volt műthető, sem sehogyan gyógyítható.
2014. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!