Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak 3,5 hónapos kiskutyá...

Mit adjak 3,5 hónapos kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Eddig Brit prémium puppe tápot kapott, de kicsit nehézkesen járt, ezért elvittem állatorvoshoz. Ő azt mondta, teljesen egészséges, de nagyon gyorsan nő, és a csontjai nem erősödnek olyan gyorsan, mint az izmai, ezért javasolta, hogy kevesebb fehérjetartalmú tápot kapjon, és az előírt mennyiség alsó határát. Most a Brit prémium juniort kapja, 32 dekát naponta, kétszerre elosztva. Viszont 2 perc alatt megeszi (eddig inkább lassabban evett) és utána még szűköl, hogy éhes. Nem tudom, mit kellene adni neki, mivel az állatorvos és a tenyésztő is felhívta a figyelmemet, túl ne etessem. De így meg éhezik, meglehetősen sovány.

2014. szept. 9. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebben a korban még napi háromszor kéne enni kapnia. A tápot áztasd be, hogy megduzzadjon. Nagytestű fajtának való kölyöktáp lenne jó neki, ha ragaszkodsz a táphoz.

Nekem a most már felnőtt kutyám 4-5 hónaposan kapott csonthártyagyulladást hasonló probléma miatt, nekem az állatorvos azt javasolta, hogy csökkentsem le felére a tápmennyiséget, amit amúgy eszik, és pótoljam ki főtt rizzsel. Ez volt pár hétig. A mostani három és fél hónaposomat viszont átállítottam tápról BARFra, vele remélhetőleg nem lesznek hasonló problémáim.

2014. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam a kétszeri etetésen, de a tenyésztő már így szoktatta(: Mennyi rizset adjak hozzá? Csak vízben főzzem, vagy mást is tegyek bele? Akartam csontot is adni neki (csirkeláb ujjakat és csirkenyakat, de azt mondták, 8 hónapos korig ne adjak. Meg sertéscsülköt (annak azt a porcogós csontját megfőzni, hadd rágcsáljon, de erre is azt mondták, még ne adjam, pedig folyton rágcsálna.
2014. szept. 9. 13:46
 3/6 csabika1971 ***** válasza:

Kiskutyánál 6 hónapos korban 3-szor kell ennie naponta. Majd 1.5 éves koráig 2-szer naponta. Akkora lesz a gyomrában olyan erős az ínszalag, hogy ne legyen probléma. Mert a kutyák gyomrát csak egyetlen egy tartja, pl ezért nem szabad még sétáltatni sem őket evés után, mert könnyen átfordulhat a gyomruk terhelésre. Főleg ha kiskorában helytelenül etetted és megnyúlott a szalag.

Csodálom, hogy a tenyésztő sem az állatorvos erről nem világosított fel.

2014. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csabika1971 ***** válasza:
Ja és rágcsálásra, vegyél neki műcsontot. Lehet kapni bivalybőrből sodort csont utánzatot. Egy jó darabig el fog szórakozni rajta, ráadásul erősíti a rágó izmait is.
2014. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nyugodtan etesd kétszer, semmi baja nem lesz. kölyök korban inkább sovány legyen a kutya, sem mint pont jó.

próbáld a "tanítását" délben végezni ( már nincs olyan meleg ), mert két etetés között jobban tudod motiválni jutifalattal.

ha nagyon sajnálod, hogy "éhezik", akkor a táphoz keverhetsz egy kevés túlfőzött rizst, " had legyen tele a poci", attól nem fog hízni.

2014. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha táp, akkor Purina Pro Plan Puppy. Ami a tápon van, azt egy közepes aktivitású, átlag kutyára írják. Ha soványnak adj neki többet, az egyik kutyánk 2-szer annyit kap, prémium minőségűből mint az előírt és még így is lesoványozzák.

Ha BARF, akkor nézz szét facebookon, van egy pár ilyen csoport ott tudnak segíteni.

2014. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!