Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás lenne nekem egy...

Jó választás lenne nekem egy ausztrál juhászkutya?

Figyelt kérdés

15 éves leszek decemberben.

Rengeteg kutyája volt már (és van is) a családomnak, pl. kaukázusi juhászkutya, dobermann, puli, komondor. Első kutyám, aki ténylegesen az enyém, egy sajnos szaporítótól vásárolt (akkoriban még nem tudtam, hogy mi az :/) 3 éves ivartalanított beagle szuka. Igen, az első kutyám egy beagle, aki nem könnyű feladat, de szeretem a kihívásokat. 2 év alatt már tökéletesen megbízunk egymásban, kb. 20-30 trükköt tud, szabadban 95% a behívás, ami nem kis szó egy vadászkutyánál. Napi 3 órát foglalkozok vele, reggel-este 1 óra séta, és kb. 1 óra agyi fárasztás. Hétvégente megyünk egy nagyobb sétára, ami kb. 2 és fél óra, plusz ekkor is 1-1 óra reggel este. Szerintem ez megfelelő lefárasztás egy beagle kutyának, de szerintem minden kutyának.És minden séta végén fél óra labdázás a mezőn, hetente 1-2 úsztatással a helyi tónál.

Mostanság játszadoztam a gondolattal, hogy szeretnék végre egy törzskönyves kutyát. Na igen, de milyen fajtát? A családban van egy törzskönyves kutya, ezért járunk elég sok kiállításra, ahol Junior Handling versenyben felvezethettem egy border colliet. Szerelem volt első látásra. Először ezt a fajtát néztem ki magamnak, de rájöttem, hogy szinte minden sarkon ilyen kutya van, ezért letettem róla, de a szerelem megmaradt. Egy másik kiállításon szerettem bele az ausztrál juhászokba. Mivel a szívem még mindig a borderekhez húz, rögtön felfigyeltem erre a fajtára. Utána olvastam, nézegettem a kenneleket, van is 1-2 kennel, ami nagyon tetszik.

Az árakat kb. tudom milyen kategóriában mozognak, és mivel nincs meg ez az összeg jelenleg, 1-2 éves várnék rá, addig is a meglévő kutyusommal szeretnék minél jobban elmélyülni a kutyázásban. Persze nem hanyagolnám el ha meglesz a kiskutya sem, mert fontos az, hogy ne legyen féltékeny. És most kicsit a körülményekről.

Egy kertes házban lakunk, elég nagy kerttel, persze ettől függetlenül séták. A házban bejöhetne, éjszakára főleg. Van odakint 2 kennel is, bár nem szeretném használni. Napi 4-5 óra garantált, emellett nem messze van tőlünk a Szarvastanya, ahol hétvégente terelhetnénk. Hétvégente lennének programok, pl. kirándulás, és ugye nagyobb séták.

A középiskola miatt nem aggódok, mert a helyi gimnáziumba fogok járni, így bejárós sem leszek. Kb. 5-6 órát lenne egyedül, ez idő alatt vagy a szobámban lenne, vagy esetleg az alsó épületben.

Én úgy érzem, hogy ezek a feltételek megfelelőek lennének a tartásához. Persze, felkeresem majd a tenyésztőket, de néhány évet még várnom kell, hogy összejöjjön a kutya ára. Ja, és a szomszédos város állatmenhelyén dolgozok önkéntesként szombatonként.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. szept. 10. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezek alapján szerintem álomgazdija lehetsz egy ilyen kutyusnak.
2014. szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csabika1971 ***** válasza:
Hát veled biztosan nem jár rosszul az a kutya amelyik hozzád kerül.
2014. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem tényleg jó gazdija lennék :)
2014. szept. 10. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Remélem azzal tisztában vagy, hogy egy Ausztrál juhászkutya nem olcsó mulatság. :) Egyébként ha ezeket tényleg betartod, akkor oké.
2014. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudom. Írtam, hogy nem akarok addig kutyát, míg megfelelő anyagi háttérrel nem rendelkezek. Ez nem csak a kutya vételára, hanem a felszerelések, orvosi költségek, esetleges vészhelyzetekre félretett összegek is.
2014. szept. 10. 13:26
 6/7 anonim válasza:
Szerintem tökéletes gazdája lehetnél egy ausszinak. Érdemes időben felvenni a kapcsolatot a tenyésztőkkel, hogy amikor eljön az idő, a várólista elején legyél.
2014. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz itt gond. Mondjuk dupla bunda miatt kényelmesebb lesz neki a kintalvás. Aludhatna benn, de borzasztóan melege van, 5 hónaposan már komoly hisztit csapott le, hogy nem akar bemenni éjszakára, azóta is kint alszik.
2014. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!