Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók elolvas...

Tapasztalt kutyatartók elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 3,5 hónapos németjuhászom!Elvagyok keseredve,mert mostanában nagyon vad lett. Konkrétan nem lehet megközelíteni a kutyát,mert kapja a lában ,kezem éppen ahol ér,de szerintem nem játékból,mert erővel,véresre harap.Bármit mondhatok,bármit tehetek nem hagyja abba.

Suliba fog járni ha megkapta az oltásait,de addig is ez nem állapot,van egy kislányom is,szeretném ha összebarátkoznának,de hát így a közelébe sem lehet engedni.

És az a fura,hogy ha közelítek a kutyához,azonnal lefekszik és várja,h simizzem,szóval akkor kezesbárány,de 1-2perc múlva....

Adnátok tanácsot? Köszönöm


2014. szept. 11. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Erővel harap, mert nj és az alomban így játszott a testvéreivel. A hegyes fogaitól meg az ember gyenge bőre hamar sebes lesz. Sosem volt még kölyökkutyád?

Meg kell tanítani, hogy veled, veletek nem ez a módja a játszásnak.

A módszerek sokfélék. Keress rá a keresőben arra---harap a kutyám.

Szomorú, hogy olyan sok kérdés kezdődik azzal, harap a kölyökkutyám, mit tegyek?

2014. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A tenyèsztő nem javasolt "könnyebb" kutyát? Egyèbkènt egy kölyök ragadozó gazdája lettèl. Nemcsak így játszanak egymás között, de a határokat is így feszegeti. Ha nem fogod meg idejèben ő lesz az alfa.
2014. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,nem volt még kölyök kutyám.Lehet,hogy a testvéreivel így játszott,de több,mint 1 hónapja nálunk van és eddig nem csinálta ezt.
2014. szept. 11. 14:13
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezért kértem tanácsot.
2014. szept. 11. 14:14
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Ami a legdurvább és a leghatásosabb:

1. megtéped a nyakbőrénél és nem kicsit, majd otthagyod, nem játszol vele tovább. Annyira szemétség leírni, de akkor is: akkor jó, ha sikít a kutya, akkor eredményes.

2. lenyomod, szintén a tarkójánál fogva addig, amíg meg nem adja magát, vagyis mozdulatlan lesz.

A beszédet nem érti, de az anyja így rakja helyre.

De ha ehhez nem érzed magad elég erősnek (fizikailag, lelkileg), akkor neki se állj, mert ebből az jön le, hogy ő nyert.

Jöhetnek a lepontozások.

2014. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok.

Nem tudom, neked mi számít tapasztaltnak, így leírom:

Én így csináltam egy bullmasztiffnál, egy cane corsónál és egy amstaffnál. Mindegyik nagyon engedelmes, jóindulatú kutya, cseppet sem agresszívek. És szerettek/szeretnek engem.

És nem kell sokszor megcsinálni ezt a műsort.

2014. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
mivel még tejfoga van, az sokkal hegyesebb-élesebb a csontfognál, ezért könnyen felsértheti az ember bőrét. ha meglesznek az oltásai, vidd kutyák közé, részint hogy szocializálódjon, részint pedig hogy játsszon a többi kutyával, és megtanulja, mekkorát haraphat, bírkózás-kergetőzés közben ha túlmegy egy határon, akkor a nagyok majd helyre teszik. mivel még nem tudod kutyák közé vinni, nehéz lefárasztani, de próbálkozz olyan játékokkal, amik agyilag is lekötik a kutyát.addig is a legfontosabb vezényszót, a NEM-et kell megtanítani neki. ha megharap, és Neked fájdalmat okoz, akkor hangosan feljajdulsz, és otthagyod-elfordulsz tőle.
2014. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Eddig azért nem csinálta, mert most ért abba a korba, amikor már az ember számára eldurvul az ilyen játék. Egyszeri alkalomból nem fog leállni. Nem könnyű egy kutyának a vele született ösztönét átváltani az ember által elvártra. Nagyon komoly tiltás, harapás megelőzése kell. Kitartóan.A kislányoddal való viselkedést is következetesen kell megtanítani a kutyának.
2014. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Légy vele határozott. A kutya látja rajtad, ha nem vagy biztos a dolgodban. Addig neveld meg, amíg kölyök, különben könnyen a fejedre nőhet!

Valószínűleg csak játszik, viszont meg kell tanulnia, milyen erősen haraphat ahhoz, hogy ne fájjon. A kölyök kutyák fogai még nagyon hegyesek...

Ha félsz tőle és nem mersz vele játszani, akkor ezt nem fogja tudni megtanulni, és felnőtt korában nagyobb problémát fog jelenteni.

Ne hagyd magad, neked kell irányítani, nem pedig fordítva!

2014. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

5-6. vagyok

Nekem is van gyerekem, 2 és 6 évesek. A kis hülye amstaff őket is megharapta (persze játszani akart, de hát azokkal a tű fogakkal...), nálunk is nagyon fontos volt azonnal leállítani.

Ha nehezen állsz neki, akkor gondolja a gyerekedre. :)

Az amstaff most 5,5 hónapos, lecserélte a fogait. És még mindig "harap". Beveszi az ember kezét a szájába és rágcsálja. De óvatosan, tudja, hol a határ.

2014. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!