Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis hova dobnak ki "alig...

Mégis hova dobnak ki "alig használt" border collie kutyákat?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvastam azt, hogy rengeteg border az utcára kerül, már a menhelyeken is milió van stb stb.. ennek én utánanéztem és lám! 3-4 bc-t találtam a menhelyek netes oldalán. Most komolyan. Akkor hova dobják öket az emberek?? Mert hozzám is bedobhatnának egy megunt bordert...

2014. szept. 11. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akarsz kutyát?:?

És fajta mentők

2014. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden menhelynek van netes oldala, és az sem biztos, hogy az összes kutya fent van ilyen oldalakon.

Sokan elajándákozzák, mert nem bírnak vele. Azt hiszik úgy születik, hogy Ő a világ legokosabb kutyája, nem kell tanítani és rájönnek, hogy egy Bordert tartani mégsem olyan egyszerű feladat stb. Fajtamentéshet adják vagy tudod mi a legegyszerűbb? Kitenni az utcára aztán lesz ami lesz. Elkóbolnak jó messzire, netán elüti egy autó őket vagy valaki befogadja.

Nem sokan vesznek egyébként Bordert úgy hogy utána ki is rakják. Mostanában azért tisztában vannak vele, mik a szükségletei és azért annyira nem olcsó kutya, hogy csak úgy kirakjuk az utcára.

2014. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Mégis hogyan tud valaki utcára tenni egy kutyát, főleg ha olyan édes és okos mint egy border collie??

Szerintem keresgélj fajtamentőknél! :)

2014. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) amugy tavasszal lesz egy bc-m de kennelből mert kölyköt szeretnék :)
2014. szept. 11. 16:24
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Ha valaki komolyan gondolná...


[link]

2014. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Fajtamentők oldalán is láttam kölyök bordert. Én ott keresnék kutyust, mert engem személy szerint jó érzéssel tölt el, hogy megmenthetek egy "megunt" vagy rossz sorsú kutyát, és szebbé teszem az életét. :)
2014. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én menhelyen még nem nagyon láttam, nálunk sem volt az elmúlt 5 évben. nagyon keverék kölykök nézhetnek ki hasonlóan, a mostani ideiglenesemre is rá lehetett volna fogni, hogy fél-border, el is vitték volna seperc alatt, de két hónappal később természetesen teljesen más alkatú lett.


Fajtatisztát szinte biztos nem fogsz találni, mármint törzskönyvvel együtt, de jellegűt igen, ha szeretnél.

2014. szept. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!