Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz? Álljak át nyakörvre?

Ez igaz? Álljak át nyakörvre?

Figyelt kérdés
Az egyik weboldalon ezt olvastam: ,, A kutyahámok nem sétáltatáshoz valók! Főleg nem arra, hogy ne fájjon a kutyus nyaka, miközben próbálja elrántani a gazdit. Tanítsuk meg, hogy séta közben ne húzzon, csak ha az a feladat. Nagyon könnyen megtanulja, hogy csak akkor húzhat, ha hám van rajta. Ha igazán örömet szeretnénk okozni neki, akkor sportoljunk velük együtt! " Én viszont mind a két kutyámnál hámot használok.
2014. szept. 11. 18:18
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
100%
Egyszerű ügy: te sétáltatod a kutyákat, vagy ők téged? Előbbi esetben teljesen mindegy, hogy hám vagy nyakörv van rajtuk (illetve nem mindegy, de ez egyéni megítélés kérdése), utóbbi esetben meg igen, ideje lenne átállni a nyakörvre, meg a nevelésre.
2014. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A hám az jó és biztonságosabb is mint a nyakörv
2014. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem rántanak el, szófogadó, rendes kutyák. Akkor ez csak akkor lenne igaz ha húznának?
2014. szept. 11. 18:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok 2-es
2014. szept. 11. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen szempontból lehet "biztonságosabb" a hám a nyakörvnél...

Ha a kutyáid laza pórázon sétálnak, azt adsz rájuk, ami neked tetszik. A fenti idézet azoknak szól, akiket a kutyájuk visz sétálni, mert nyakörvvel könnyebb a kutyát korrigálni.

2014. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám tudja ha rajta van a hám akkor mehet ki de olyan ügyes hogy pórázt nem kell rácsatolni jön velem semmivel nem törődik csak velem de ha városban vagyunk akkor rácsatolom.13hetes
2014. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 sippara ***** válasza:
Hogyan, mitől biztonságosabb egy hám? A 99 százalékukból egyszerűbben bújik ki egy kutya, mint egy normálisan feltett és kezelt nyakörvből, irányítani nem lehet vele, jelezni nem lehet vele, elrántani nem tudod vele a kutyát semmi elől/alól...
2014. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

sokkal jobbnak tartom a nyakörvet.

Petra, majd ha kamaszodni fog a kutyád, akkor is ezt mond:)

2014. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy jó hámból hogy bújna ki a kutya o.o lehetetlen nyakörvből viszont kibujhat
2014. szept. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kutyusomnak van nyakörve és hámja is. Nálam igazából csak kedvfüggő, hogy melyiket adom rá. Leginkább csak azon múlik, hogy sietek-e, mert a nyakörvet gyorsabb ráadni mint a hámba belebújtatni a lábát.

De az én kutyám ugyanúgy viselkedik a hámmal és a nyakörvvel is, mert tudja, hogy ugyanazt várom el tőle, laza pórázon sétál. :)

A bemásolt részlet inkább akkor hasznos, ha szeretnéd hogy a kutyusod húzzon valamit néha, fárasztás céljából. Akkor megtanulja, melyiknél mi a dolga. :)

2014. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!