Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam agilityre?

Hogyan tanítsam agilityre?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves foxi keverék kutyusom. Nagyon mozgékony. Szeretném agilityre tanítani. (hobbi szinten szeretném vele csinálni) A közelben nincs kutyaiskola. Hogyan kezdjek hozzá? Esetleg inkább valami más sport való neki?

+ Ha hívom, akkor odajön hozzám. Vagyis régebben. Most viszont lettek disznóink és ha meglátja őket, akkor nem tudom elhívni a kerítésüktől. Azt élvezi, hogy ma futkozik és ugrál a kerítésnél, akkor a disznók félelmükben rohangálnak. Mit tudnék tenni?



2014. szept. 13. 14:40
 1/10 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Pórázzal ugráltatsz vele akadályokat,majd ha megtanulja akkor mehet póráz nélkül,de csak jutifalattal,másképp nem fog neki tetszeni a dolog.Sok féle akadályt tudsz otthon is csinálni pl. houla hopp karika,mérleghinta meg ilyenek.
2014. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm írta a linken olvasható cikket, nem csak szamival, hanem border collieival is agilityzik. A cikkből ezt a mondatot emelem, ki, szerintem gondolkodj el rajta.


"Ha agilityzni szeretnél, keress fel egy agility iskolát, ez nem az a sport, amit az ember a hátsó udvarban, egyedül is megtanulhat. Tákolt akadályokon, autodidakta módon agilityzve valószínűleg többet rontunk a kutyánkon, mint amennyit megtanítunk, ráadásul balesetveszélyes is. A megfelelő minőségű akadálysor, és egy felkészült, tapasztalt edző elengedhetetlen ahhoz, hogy belevágjunk ebbe a sportba."


[link]

2014. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pórázzal semmiképp se ugráltasd, mert nagyon veszélyes lehet! És otthon fölösleges is pórázra rakni a kutyát. Ha nem figyel rád, meg kell találni azt a motivációt, amitől érdekesebb leszel a malacoknál.

Agility-t otthon sajnos nem tudsz gyakorolni a kutyáddal, mert az nem csak ugráltatásból és az akadályokon való átküldésből áll, hanem a kutya vezetéséből, irányításából is, amit jó edző nélkül nem lehet megtanulni és nagy versenytapasztalat nélkül a kutyának sem lehet megtanítani. Ettől függetlenül lemozgatásnak az akadályokon való ugráltatás jó lehet, csak arra kell figyelned, hogy az ő méretének megfelelőek legyenek az ugróakadályok, vagyis kb. 30-40cm magasak. És persze csak óvatosan vezesd a kutyát, nehogy sérülés legyen a vége.

De a frizbi megfelelő sport lehet, ha elég apportos a kutya. A dobásokat internetről el tudod lesni és egyedül be tudod gyakorolni, és a kezdeti lépésekhez is rengeteg segítséget találsz a neten. De engedelmes munkát is elkezdhetsz vele és akár a trükktanítást is kipróbálhatjátok. Youtube-on számtalan módszert és ötletet találsz a legkönnyebb feladatoktól egészen a bonyolultakig. :)

2014. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha tudsz venni / csináltatni szabványos akadályokat (sok 10 ezer ft), akkor tudjátok a sportot otthon is űzni, mert videókról megtanulhatóak a dolgok. De nem szabványos akadályokkal ne próbálkozzatok, balesetveszélyes.

Sportnak ott a frisbee, dog-dancing, bikejöring, keresős feladatok. Ezek mind jók egy foxi számára.

2014. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KGabi0000 ***** válasza:
Nem értem miért lenne veszélyes otthon agilityzni pórázon a kutyával,ha valaki csak hobbi szinten akarja.Én is itthon tanítottam meg a kutyámat,mindent megcsinál első szóra,pórázzal és jutalomfalattal kezdtem,ma már póráz nélkül jön mellettem és csinálja sorba az akadályokat, alagutat,libikókát,rendes akadályt és houla hopp karikát.Légyszi elmondanátok miért veszélyes,mert velem még a 6 év alatt soa nem történt baleset egy sem.
2014. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor te egy igazi mázlista vagy... bár kíváncsivá tettél, ugyan honnan jött az ötlet, hogy pórázon vidd a kutyát a pályán? :O

Egyébként, ezzel kapcsolatban az a feltételezésem, hogy azért nem történt semmi balesetetek egy házi gyártású pályán, mert lassan megy végig a kutya rajta (a pórázon vezetésnek más eredménye nem igazán lehet). Azért egy foxi keverékről feltételezhető, hogy száguldozni fog, úgy meg veszélyes.

2014. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KGabi0000 ***** válasza:
Akkoriban még nem pályákat mentem vele csak 1-1 akadályt ugrott át pórázzal,amin én is átléptem és ő ugrott utánam,így tanulta meg az ugrást.Aztán egy idő után egyre több akadályt ugrott át persze ezt már póráz nélkül és így keletkezett egy pálya,aztán kaptam egy alagutat,azt is beleraktam a pályába,a houla hopp karikát is és a libikókát is.Az én kutyám soha nem volt az az energiabomba,bírja sokáig a sétákat meg minden,de nem ugrabugrál fölöslegesen.
2014. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szobafestő Pemzli ***** válasza:
A válasz a pórázas dologra, azonfelül, hogy veszélyes, roppant egyszerű. Az agilityt a kapcsolat sportjának hívják, így már a tanításnál is fontos tényező, hogy a kutya megbízik a gazdájában és magától megcsinálja és nem kell pórázon rángatni.
2014. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nah látod, akkor megvan a megoldás: nem megy ahhoz elég gyorsan a kutya, hogy összetörje magát egy nem megfelelő minőségű pályán. Ez hobbi szinten egyáltalán nem baj, meg egy gyors kutyával nehezebb is tanulni. Én viszont egy nem szabványos pályára nem merném ráengedni a kutyámat, mert teljes gőzzel, olyan gyorsan megy, amennyire csak bír, előbb-utóbb tuti sérülés lenne a vége.
2014. szept. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazság szerint már egy ideje elkezdtem vele egy-egy akadályt átugrani és nagyon élvezi. Most összeraktam őket félkör alakban. 1. akadály (két téglán egy karó) kb 15 cm magas, szinte átlépi. 2. alagút (volt itthon egy henger, amin kényelmesen átfér) 3. akadály (két dobozra raktam egy karót) kb 30 cm magas, ezt is könnyen átugri. Tud még átugrani hullahopp karikán is, de ezt még nem építettem bele a "pályába". A pórázt itthon mellőzőm.

Sajnos nem érdekli, sem a labda, sem a frizbi. Eldobom, de rápillant és inkább odébb áll.

2014. szept. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!