Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek tenyésztő?

Hogyan lehetek tenyésztő?

Figyelt kérdés
Csak hobbiból. Mi kell hozzá, mennyibe kerül? Köszi! :)
2014. szept. 13. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg milliókba kerül. Ráadásul ha nem lesz vevő, az egész kudarcba fullad. Prémium táp, fajtatiszta kutyák, engedélyek, ráadásul ha vannak kapcsolataid, azok sem ártanak... Sok sikert!
2014. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, nem akarok az lenni, csak megérdeklődtem, ha a jövőben mégis...;)
2014. szept. 13. 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

pénz, elhivatottság, pénz, rengeteg idő, pénz, sok tanulás, pénz, alázat, pénz... így kb.


nálam úgy indult, hogy belezúgtam egy fajtába, vártam 1,5 évet, hogy a kiválasztott párosításból lehessen egy szukám (sok pénz), jártam vele a kiállításokat (még több pénz), felneveltem, hogy semmiben se leljen hiányt (még sok-sok pénz), képeztem, munkavizsgáztam, tenyészszemléztettem, leszűrettem a fajtára jellemző betegségekre (pénz x4), majd kb 2 évig nézegettem törzskönyveket, mindenféle kanokat a világ minden táján, míg végre megtaláltam azt az egyet, akit a szukámhoz illőnek találtam (persze közben rengeteg magyar és külföldi tenyésztővel beszélgettem és kértem tanácsot), kiváltottam a kennelnevet, autóztam 3000km-t a fedeztetésért, majd felneveltem a kiskutyáimat - barf etetés kecsketejjel, oltások, féreghajtás, tk kiváltás, puppy-pack (...pénz...)

most két évesek a kölykeim, van köztük inter ch, eu bajnokság 3. helyezett, illetve többükkel álltak már dobogón kisebb sport/munka versenyeken többen munkavizsgáztak már (és nem BH-t!), legtöbbjük tenyészszemlés, egyikükkel már bőszen fedeztetnek külföldön... summázva tehát jó kis alom lett.

a megtartott szukámat pedig tavasszal akarom fedeztetni, ez alkalommal 3500km-t fogok majd autózni :) nyilván neki is megvan teny.szemle, munkavizsga (16 hónaposan!), egy-két show eredmény, télen viszem szűrésre, és ha minden ok, akkor beharangozom az almot (eddig, hogy nem szóltam senkinek 3 komoly gazdijelöltem van). már nem számolom mi mennyibe kerül... rosszul is lennék tőle :D de a megtartott kiskutya mindenért kárpótolt, és az ő utódjához is nagy reményeket fűzök. mindenki ezt mondja, de tényleg így van: ez egy qrva drága hobbi :)

2014. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!