Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám szocializálni?

Hogyan tudnám szocializálni?

Figyelt kérdés

Nem agresszív, 1 éves mentett kutyáról van szó, közepes testű. A gond az vele, hogy ha kutyával találkozik egyből ledominálja (nekem úgy tűnik). A nyakára/hátára ugrál folyamatosan, legyen az yorki vagy leonbergi, neki ugye teljesen mindegy.

Hogy őszinte legyek, elég ciki hogy nem ismerkedik normálisan.

Szerencsére itt a környéken csak ismerősök vannak, tehát nem vadidegen kutyákkal csinálja. Kb. 2-3 naponta találkozik másik kutyával.

Először megszaglássza a másikat, aztán már ráugrál. Ha megpróbálom leállítani akkor amint lehet, újrakezdi.


2014. szept. 14. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola.
2014. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak próbáld leállítani hanem állítsd is le, ennyi az egész! Az enyém is ezt csinálta, szintén 1 évesen mentett, domináns, közepes termetű kan. Séta közben bármelyik kutyával összeengedtük, rögtön mászott volna rá, persze mindezt nagyon játékosan de nem mindegyik kutya veszi az ilyet jó néven :)


Nekünk a kutyafuttató is rengeteget segített, több nagytestű nagyon higgadt kutyussal járnak oda, na ők pl. sokadik próbálkozásánál odamorogtak és elzavarták a francba, rögtön értette hogy ez a viselkedés nem oké. Ha meg tutyimutyi kutyánál szórakozott ezzel akkor rászóltam hogy Hagyd!, ha nem értett a szép szóból akkor megfogtam a nyakörvénél és letessékeltem a földre (nem rángattam, csak odébb raktam), vagy csak szimplán lelöltem a másikról. Utána már nem is próbálkozik.


Gyakorlás, határozottság, ennyi :)

2014. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem házhoz jövő kiképző. Órában drágább, mint a kutyaiskola, de sokkal hatékonyabb, ha konkrét problémáról van szó.
2014. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából nincsen még régóta nálunk, 1,5 hónapja. Adok még neki időt, hátha belejön, aztán ha nem, akkor kutyasulizunk. Nyár előtt nem tudunk, mert nekem egyetem és munka párhuzamosan, és könnyebb ha én osztom be az időt, amit vele töltök. (nem kell alkalmazkodni)

2014. szept. 15. 19:03
 5/5 A kérdező kommentje:
És persze, megfogadom a tanácsot, második!
2014. szept. 15. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!