Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie vagy Yorkie? (Bővebb...

Westie vagy Yorkie? (Bővebb lent! )

Figyelt kérdés

Lakásban lakom, szeretek futni, kirándulni, bringázni. Házunk mögött nagy sétáltató hely, 'Kiserdő', kutyajátszótér. Kutya ovi-suli árától függ.

Amíg kicsi napi (kb.:) 4-5 séta lenne,

Nagy korában 3(1. fél óra, 2. 1-másfél óra, 3. fél óra.)

Nekem tetszenek a yorkiek, de a Westiek jobban.

A Westie rohangálós fajta (sétáknál, kirándulásoknál)?

Vagy milyen fajtákat ajánlotok még nekem?

Ha valami nem egyértelmű, írjatok kommentelek. ;)

Köszi a válaszokat! :) Sokan írjatok! :P



2014. szept. 14. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Yorkien belül is több fajta van, van az egészen picitől a Westie méretig kb.

Én Westies vagyok azért is ajánlanám inkább azt, meg szerintem jobban bírná mint egy Yorkie.

2014. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha olyan aktív életet élsz, mint írod, akkor inkább westie. Jobban kutya méret, jobban bírja, mint a yorkie.

Csak jó helyről vedd, szerződéssel!

2014. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A házunk előtt van beton ott bringáznék, jönne utánam. A játszótérre minden nap vinném..:) Hétvégén nem biztos, mennénk suliba is, csak tudnom kéne mennyibe kerül az ovi-suli.:) Hallottam már az 'Alfa kutyaiskoláról' ott állítólag ingyenes az ovi. De úgy átlag ezek mennyibe kerülnek? Köszi!
2014. szept. 14. 11:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Na, betonon semmiképp ne futtasd. Szétmegy a lába.

A kutyasulit meg fel kell hívni és meg kell kérdezni, hogy mi mennyi, mert nagyon változó árak vannak.

2014. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, Yorkieból EGY méret van, a többi a szaporítók által kitalált, - és nem véletlenül - nem elfogadott fajta.


Én a westiet ajánlom neked. Fantasztikus kutyák, energikusak. Míg kicsi, 2 óránként sétáltatni kell, bármilyen fajtát is választasz végül!

A tenyésztőket minden fajtánál meg tudod nézni a Kutyatár.hu oldalon, vagy beírod a googleba, hogy pl Westie kennel, vagy Yorkie/Yorkshire terrier kennel, és biztosan találsz ;) Ha olyan oldalt találsz, ahol azt írják, hogy tenyésztenek mini, vagy extra mini yorkiet, onnan ne vegyél, mert vérbeli, hozzáértő tenyésztő ilyen méretet nem tenyészt.

2014. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom betonon nem fogom futtatni, van egy kis köves rész a sétáltatónál amellett fű van majd ott futunk! ;)
2014. szept. 14. 11:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Én westie-t vennék. Nagyobb, nem olyan sérülékeny (akár kutya-kutya játéknál). A picikre vigyázni kell mint a hímes tojásra :)


Bár én inkább örökbe fogadnék valami menhelyi keveréket.

2014. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, csak nekem nagyon szimpik a Westiek! :)
2014. szept. 14. 12:06
 9/11 BringaManó ***** válasza:

[Hogy sikerült helyesírás címkét tenni hozzá? (meg "személy" meg "létezés"...) Csak nem a "Sokan írjatok! :P" jegyében?... Gratulálok. :-/

Légy szíves, legközelebb kicsit rendeltetésszerűbben használd az oldalt! Köszönöm előre is.]

2014. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mony ***** válasza:

Én merem ajánlani a Yorkie-t is.

Csak ne olyan helyről,ahol mini és extra miniként akarják eladni.

Nekem egy egészséges normál méretű Yorkie-m van és hihetetlen energikus. Alig tudom lefárasztani rossz időben.

Rengeteget sétálunk,túrázunk,agilityzünk... és emellett otthon tanulunk (fekszik,kúszik,forog,stb...) Nagyon fogékony,szeret tanulni és persze menni,menni,menni,szaladgálni :)

2014. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!