Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen betegség? SOS

Ez milyen betegség? SOS

Figyelt kérdés

Két kérdésem is lenne. Mind a kettő a kutyám betegségéről.

1. A kutyám nagyon vakarózik (már annyira, hogy még a szőrét is kivakarta és ilyen hegszerű sebek vannak rajta. Akkor is elkezd vakarózni ha paskolgatom a hátát (gondolom irritálja neki). Én nem élésködőre hanem valamiféle bőrbetegségre gondoltam. Légyszíves segítsek.


2. A kutyámnak megy a hasa és hányni is szokott. Ez mitől van?


Sajnos most ilyen beteg időszakban van. Már egyszer voltunk az orvosnál vele a szemét műteni már akkor is megvoltak neki ezek a betegségek az orvos egy sampont írt ki neki a vakarózására de nem használt. A hasmenésére koplaltatást (rizst) ajánlott de ez sem használt. Nagyon aggódom légyszíves segítsetek. És kíméljetek meg a beszólásoktól.



2014. szept. 14. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Kérdezd meg a dokit két dologról:

1: Hogy nem e rühes?

2: meg még azt kéne mondani hogy végezzen egy parvo vizsgálatot nem-e parvós a kutya (remélem nem az)

írj ha megkérdezted vagy valami.

2014. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Mit adsz enni a kutyádnak?

Nagyon ajánlatos lenne másik orvoshoz elmenni.

2014. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az első az szerintem kutya atka a másodikat nem tudom szolj az állat orvosnak
2014. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nem látsz benne bolhát, akkor rühatka lehet, amit szabad szemmel nem is lehet látni. Minél hamarabb lássa egy állatorvos, annál hamarabb gyógyul meg a kutyád!
2014. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mivel véded az élősködők ellen a kutyád? (Kullancs, bolha stb...)

Rendszeresen van féregtelenítve?

És mit eszik, ha nincsen diétán?

2014. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rengeteg féle betegség, allergia lehet, akár az ételére is. Pl. a csirkés kajákra nagyon sok kutya allergiás.


Egy jobb, megbízhatóbb, tapasztaltabb állatorvost kellene keríteni, aki nem csak felír neki egy sampont, ami talán majd jó lesz, hanem tényleg megpróbálja kideríteni, hogy mi a valós oka a betegségének.


De te is nagyon sokat tehetsz, mert te vagy a gazdája, te vagy ott mindig mellette, te figyelheted, hogy mikor mit csinál, mitől lehet ez, a legjobban te ismered. Elsőnek például megpróbálkozhatsz más, jobb minőségű kaját adni neki. Főleg mivel az emésztőrendszere sincs rendben. De ha tényleg valami komolyabb betegsége van, akkor mindenképpen egy jó állatorvos a segítség.

2014. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy allergia. Most felhívtuk az egyik állatorvos ismerősünket aki azt mondta, hogy ételallergia. Ezen kicsit meglepődtem, mert csak is Darling kutyatápot kap enni. Ti milyen más kutyatápot ajánlotok?
2014. szept. 14. 19:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Darling a legalja! Nem csoda, hogy ilyen problémái vannak, még a vakaródzás is lehet tőle! Ez szemét, nem táp!

Minőségi táp, vagy BARF! Nagyon hamar váltani kell, mert valószínű az összes problémádat a "táp" okozza..

Jó tápok: Happy Dog, Josera, Brit, Eukanuba, Dog Chow, Pro Plan, Pro Pac, Orijen, Acana, Taste of Wild stb... Állatkereskedésben segítenek kiválasztani a hozzátok legjobban illőt!

2014. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4%
Én a kutyaszalámit ajánlanám neked :)
2014. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ő nagyon köszönöm. Megnyugodtam, hogy "csak ennyi" a baja akkor holnap már az új tápot kapja. Még egyszer nagyon köszönöm.
2014. szept. 14. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!