Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyának...

Hogyan tanítsam meg a kutyának az egyszerű parancsokat?

Figyelt kérdés

3 hónapos kutyusom van.

Az ÜL már megy, de csak jutifalattal. Ha nem mutatom és tartom a feje fölé akkor nem csinálja. Próbáltam a feksziket, de nem sikerül sehogy sem. A maraddal is próbálkoztam, de semmi.. Nem hibáztatok a kutyát, én nem csinálok valamit jól ezért kérdezlek titeket.

Ha van nálam vagy a közelemben jutifalat, olyankor hamar kiszagolja, én onnantól kezdve más nem érdekli csak hogy a kaja a pocijába kerüljön.

Mit tegyek ?



2014. szept. 14. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Javaslom vedd meg a 101 kutytrükk című könyet, sok-sok trükk és az alapparancsok találhatóak meg benne. Én is ebből tanítottam/tanítok -sikeresen. :) Minden le van benne írva, képekkel, tippekkel!
2014. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kutyasuli?
2014. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kutyasulira nincsen lehetőségem, pedig én szivesen járnák a kutyusommal.De a közelben nincsen, csak a nagyobb városokban. Busszal nem tudok utazni, mert kutyat szem szabad felvinni, autoval meg azert nem, mert apukam nincsen itthon, csak 6 hetente jön haza 1 hétre.

Szóval a kutyasuli kilőve, de ha valamikor lesz rá alkalom, akkor elviszem, de ez nem mostanában lesz.

2014. szept. 14. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:
A buszra fel lehet vinni a kutyat porazon, szajkosarral. De ha nen viszed suliba, akkor minimum egy jo konyvet vegyel es olvasd at.
2014. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen alap parancsokat mint pl.: ül, fekszik, pacsi, stb. simán meg lehet tanítani neki jutalomfalattal de, a kutya fajtája is fontos, mert nekünk egy palotapincsi van ami nagyon makacs kutya fajta és nehezen lehet tanítani.

Neked milyen fajta kutyád van?

2014. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De itt a városban sajnos nem járnak nagy buszok, csak ilyen kicsik, és oda nem szabad felvinni.

Az én kutyám is makacs természetű, beagle:) Próbálom következetesen nevelni, odafigyelek mindenre, de tanulni nem akar. Kiszagolja a jutifalatot és csak az kell neki. Rám nem figyel csak a kajára. És ha nem veszem elő a kaját, olyankor sem figyel rám, pedig előtte bemelegítésnek játszani szoktam vele egy kicsit. Az előző kutyám egy foxi volt, ő nagyon gyorsan tanult, póráz nélkül járt, de a mostanit nem merem elengedni.

Nem hibáztatom a kutyát, mert tudom hogy makacs fajta, ráadásul még kölyök is.

Bennem van a hiba csak nem tudom hogy hol :)

2014. szept. 14. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is nehézkesen ment a dolog, csak kajára csinálta az ül-t.

Bevezettem azt, hogy ha valamit akar, tennie kell érte. A tálját akkor kapja meg, ha leül a vezényszóra (kistestű, egy idő múlva úgy is leül,, úgy kényelmes neki, hogy rálásson)

Séta előtt odahívom, pórázt is csak akkor kapja meg ha leül. (Anélkül meg ugye, nem indulunk el)


Nagyon lassan, de kialakult benne, hogy MUSZÁJ csinálnia, ha akarja az adott dolgot. De makacs természet, van hogy többször el kellett mondani a parancsot. Tudom, nem szabadna, mert csinálja elsőre, de mikor 2 perce vársz, már azt sem lehet tudni, figyelt-e vagy emlékszik-e.

2014. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Klikker + juti csodákra képes. :)
2014. szept. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!