Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Hogyan osszam be az...

SOS! Hogyan osszam be az időmet, hogy a kutyámmal minél tőbb időt tudjak tölteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

15 éves vagyok, 9.es én sajnos nem tudom jól beosztani az időmet. Leírom hogy hányig vagyok naponta suliban és kérem aki tud az segítsen rajtam :)!

Hétfő 7.30-15.00

Kedd 7.30-15.00

Szerda 7.30-15.00

Csütörtök 7.30-14.00

Péntek 7.30-15.00

Elég zsúfolt az órarendem sajnos.

Azt elmondom magamrol, hogy vannak tantárgyak amik nehezebben mennek, de altalaban hamar megjegyzem a dolgokat ugyhogy a tanulas gyorsan megy.

Legyszi segitsetek beosztani az időmet, mármint hogy hánytól hányig lenne jó a kutyaval jatszani, mikor etessem (napi 3 etetes mert meg kicsi), mikor setaltassam

Köszi mindenkinek !



2014. szept. 15. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel mikor kelsz egy legalább 30 perces séta, és akkor van ez első etetés. (Séta után, mielőt elindulsz akkor etess!) Mondjuk 6:30-7:00-ig nem tudom, milyen messze van a sulid és mikor érsz be.

Amikor hazaérsz megint megeteted a kutyust, utána egyből tanulsz 1-1,5 órát, és kb. fél 5-re végzel. Fél 5-től hétig a kutyával vagy INTENZÍVEN. Tanítás, séta, játék, és alapengedelmesség minden napos átgyakorlása és amit még szeretnél. Eddig megvan a napi 3 óra. Ezután még tanulsz (ha van rá szükséged) esetleg mást csinálsz. Este 8-9 körül még elmentek egy jó nagyot sétálni, legalább 1 órát. Séta után (ez nagyon fontos, semmiképpen ne előtte!) van az utolsó etetés! Megvan a napi 4 órád. A kutyád boldog, mivel ennyi a minimum amit naponta AKTÍVAN kell vele foglalkoznod. És persze délután 3-tól reggel 7-ig minden nap veled van, és ez a lényeg. :) Mivel még kölyök, lehet hogy kevesebb is elég lenne, de ez a tisztességes. Hétvégén pedig ennek a duplája is jöhet akár, ha ráérsz. :)

2014. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Sokat segítettél !!
2014. szept. 15. 11:31
 3/10 anonim válasza:
amit az 1 es irt , Tökéletes . Hajra es szép napokat nektek , vigyázz rá nagyon mert a világ legjobb tanító ját es barátját tudhatod magadénak .
2014. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom az első válaszolót, csak annyi hozzáfűzni valóm lenne, hogy ha a kutyus nem bírja még az 1 órás sétát vagy a 2,5 egybefüggő aktív foglalkozást akkor még ne erőltesd. A tanítás legyen inkább többször rövidebb. Pl az én kutyán 4 hónapos vizsla kb 2 óra sétát bír egybe plusz tanulásnál is kb 20percig bír egybefüggően koncentrálni.
2014. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem a kiskutyám akármennyit bír sétálni. Imádja :) Sétálunk kb 1 vagy 1,5 órát egyhuzamban pihen tíz percet és már menne is tovább. :)
2014. szept. 15. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen kutyad van? Ha nemetjuhasz akkor seta utan csak egy oravallahet megetetni, mert gyomorcsavarja lehet es utana hagyni kell pihenni.
2014. okt. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már eltelt egy kevéske idő, mióta kiírtam a kérdést. Egyébként beaglem van. Egy udeig kenelben volt, addig ugy vittem setalni, mint ahogy az első leírta. Most már ki van engedve az udvarra, szóval csak délután sétáltatom, olyankor jó sokat, és előtte, vagy utánna játszok vele és tanítgatom. :)
2014. okt. 1. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Annak a fajtanak tenyleg nem keves seta kell!
2014. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, tudom. De megéri, mert annyi szeretetet tud adni <3 Mindig amikir hazaérek a suliból ő köszönt először, és látszik rajta hogy milyen boldog. A szomszédasszony mindig kezdi a szoveget, hogy a kutya csak nyűg stb stb, de egyáltalán nem <3
2014. okt. 2. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Tamogatom a valaszod!
2014. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!