Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy tudok vigyázni egy kutyusra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kutyát,de a szüleim nem eggyeznek bele.Írjatok valami szövegeket ,hogy mit mondjak nekik.


Előre is köszönöm :)))


2014. szept. 15. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Van pénzed a kutyára, a felszerelésekre, oltásra, chipre, orvosi ellátásra, jó minőségű tápra, kutyasulira? Van időd minden nap több órád foglalkozni vele?

Ha mindenre igen a válasz, akkor csak ezeket kell kifejteni nekik.

2014. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha gyerekről van szó, nem lehet elvárni, hogy mindent ő fizessen, első.


Hány éves vagy? Az van, hogy egy kutya évekig elfoglaltságot ad. Télen, hidegben is fel kell kelni sétáltatni vinni. Iskolába kell vinni hétvégén, hogy megtanulja a helyes viselkedést. Időnként megbetegszik, az állatorvos nem olcsó. Takarítani kell utána, rendszeres porszívózás, ürülék feltakarítása, pisi felmosása. Aztán játszani is kell ám vele.

Egészen biztosan tudod vállalni ezeket, hogy 6-8 évig nincs kifogás? Mert ha TE szeretnél kutyust, nem háríthatod a szüleidre, csak mert éjfélig számítógépeztél, és nehéz felkelni reggel hatkor pisisétára vinni.

Ha ezekről meg tudod győzni a szüleid, akkor nyert ügyed van. De ha nem tartod be, akkor nagy valószínűséggel többet nem fognak hinni neked.

2014. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miert nem egyeznek bele? Hany eves vagy?
2014. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

12 éves vagyok ,a felszerelésekre lenne pénzem,a többit anyumék állnák,mert ez amolyan családi kutya lenne

Toy uszkárt szeretnék nagy kertes házban lakunk.

A mamámnál is van egy kutya rengeteget foglalkozok vele tanitgatom meg minden.De valami szöveget mondjatok,hogy mit mondjak nekik

2014. szept. 15. 11:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a szülőktől sem lehet elvárni ezeket, ha úgy gondolják, hogy a gyerek nem venné komolyan.

Az állattartás felelősség, mindegy, hogy hörcsögröl, vagy kutyáról van szó. Ha állatot akar, akkor legyen tisztában az anyagi vonzatával is, ne csak azzal, hogy cuki, amíg kicsi.

Én is szerettem volna egy fél állatkertet, amíg kisebb voltam, de megértettem, hogy ez nem úgy megy, hogy megveszem, és aztán szererettel, meg simogatással jól lakik.

2014. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondd azt hogy rád hárul minden felelősség, te fogod gondozni, te fogod setaltatni, etetni, orvoshoz hordozni, összeszeded a kakiját.

De biztos vagy benne, hogy akár 15 évig fogsz vigyázni rá? A kutya nem egy játékszer, nem azért van hogy elmondhasd hogy milyen menő vagy mert van egy kutyad . és nem csak abbol all, hogy tanitgatod, és jatszol vele. Én reggel 6 és fel 7 között szoktam felkelni, hogy el tudjam vinni a kutyamat setalni. Ha késésben vagyok olyankor is ki kell vinnem. Nem szabad az etetést sem elfelejteni. Az udvarról/ házból össze kell szedni a szőrt, a kakit. Ezt is meg kell csinálni. És persze ezek után jön a játék és nagyon kell figyelni hogy neveled, mert hamar a fejedre nőhet. És ezek mellett még tanulnod is kell, aludni is, enni is, tisztálkodni is, és rengeteg dolgot.

És mi lesz ha el akarsz menni valamerre a barataiddal ? Akkor is el kell menni a kutyaval setalni, vagy akkor le lesz szarva?

Szoval a kutya nagyon nagy felelősség, és én mindezt 15 éves fejjel mondom, úgy hogy a kutyam még kicsi. Én is az első kutyamat 12 evesen kaptam, De nem én etettem, nem én takaritottam utánna, csak néha játszodtam vele, és tanitottam neki pár trükköt.

Szerintem várj még pár évet.

2014. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én annak a kutyának is felszedem a kakiját ami a mamámnál van és naponta háromszor sétáltatom
2014. szept. 15. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Reggel suli előtt fél órát, suli után 2, és este 6-7 körül 1orat vagy 30 percet kell setaltatni, emelett legalább 30 percet kell vele jatszani, foglalkozni(vagy meg tobbet) vele.Ez legalább 4 óra. Van 4 óra szabadidőd a suli és a tanulás meg minden más mellett? És egy kölyökkutya harapdál ameddig kicsi, húzza a pórázt, és szétrág mindent amit csak talál.
2014. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És ugye tudod, hogy egy ekkora kutyát nem lehet kint tartani, bármilyen kutyaháza is lesz?
2014. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyilvan a szuleid nem akarnak kutyat a hazba. Eleve sokan idegenkednek a kutya lakasban tartasatol, en is, pedig amugy szeretem a kutyakat.


Sajna neha el kell fogadni, hogy van amit nem kaphatunk meg.

2014. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!